OSRAM yenilikçi aydınlatma çözümleri ile BMW Motorsport’un resmi ortağı oldu | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 165
Nisan 2018 Sayı 165
İnşaat&Yatırım Sayı 164
Mart 2018 Sayı 164
İnşaat&Yatırım Sayı 163
Şubat 2018 Sayı 163
İnşaat&Yatırım Sayı 162
Ocak 2018 Sayı 162
İnşaat&Yatırım Sayı 161
Aralık 2017 Sayı 161
İnşaat&Yatırım Sayı 160
Kasım 2017 Sayı 160
OSRAM yenilikçi aydınlatma çözümleri ile BMW Motorsport’un resmi ortağı oldu
16 Haziran 2017, Cuma 10:07:15
OSRAM yenilikçi aydınlatma çözümleri ile BMW Motorsport’un resmi ortağı oldu
İhtiyaca özel ve üst düzey çözümler sunan dünya aydınlatma devi OSRAM’ın biyolojik etkili aydınlatması BMW Motorsport sürücülerini zorlu yarış mücadelesinde yalnız bırakmadı.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

BMW Motorsport, Almanya- Nürburgring’de 27-28 Mayıs tarihlerinde yapılan 24 saatlik yarış boyunca OSRAM’ın biyolojik etkili aydınlatmasını kullandı.  BMW Motorsport’un yeni resmi ortağı olan OSRAM, hem yarıştan önce hem de yarış sırasında canlandırıcı aydınlatma sağlayarak sürücü ve mühendislerin uyanıklıklarını ve konsantrasyonlarını artırmaya yardım etti. LED ışıklı gözlükler ve özel aydınlatma armatürleri şeklinde sunulan ürünler sürücü ve mühendislerin zorlu 24 saatlik yarış sırasında tam ihtiyaçları olduğu zaman enerjilerini harekete geçirmek ve dikkatlerini keskinleştirmeye yardım etmek için tasarlandı.

OSRAM CTO’su Stefan Kampmann "BMW Motorsport’un bizim yenilikçi aydınlatma çözümlerimizi tercih etmiş olmasından mutluyuz. Üst düzeyde rekabetçi sporlar optimum performans gerektiriyor ve bizim aydınlatma uzmanlığımızın yarış takımına yardım edebileceği yer de tam olarak burası,” dedi. BMW Motorsport Direktörü Jens Marquardt “Nürburgring’de gerçekleşen 24 saatlik rekabet yarış tarihinde olmadığı kadar yoğun. Bu da detayları çok daha önemli hale getirdiği için OSRAM’ın resmi ortak olarak bize katılmasından gerçekten mutluluk duyuyorum. Yenilikçi çözümleri ve aydınlatma alanındaki deneyimi ile OSRAM sürücülerimizin yarış sırasında geceleri Nordschleife’in benzersiz zorluklarına adapte olmalarına büyük bir katkıda bulundu” dedi.

Biyolojik Etkili Aydınlatma

LED ışıklı gözlükler sürücülerin yarışlara hazırlanmasına yardımcı olmak için kullanılıyor. Mavi LED ışık merkezi sinir sistemini uyararak onları yarışmak için hazırlıyor. Ayrıca, ortak mahal ve pit duvarı kontrol merkezine hem sürücülerin hem de mühendislerin yararına olacak özel aydınlatma armatürleri takılıyor. Bunlar yüksek mavi ışık vererek gece bölümlerinde bile konsantrasyon seviyelerini yükseltmeye ve korumaya yardımcı oluyor.

Biyolojik etkili aydınlatmanın kullanıldığı tek alan spor değil. Bu teknoloji, uzun uçuşlarda ortaya çıkan jet-lag rahatsızlıklarını azaltmak için uçaklarda da kullanılabiliyor. Doğru kullanıldığında, kendine gelme hızını günde bir saatlik zaman farkından -ışık desteği olmadan- günde üç saate çıkarabiliyor. Ayrıca okullarda da kullanılarak öğrencilerin konsantrasyonunu artırmaya yardımcı oluyor. Huzur ve bakım evlerine kurulduğunda gündüz/gece döngüsünün takibini yitirmiş olan demans hastalarını stabilize etmeye yardım edebiliyor.

Biyolojik etkili aydınlatma teknolojisi, içindeki ışık renk ve yoğunluğunu adapte eden özel aydınlatma armatürleri ve sistemleri kullanarak ofis çalışanlarının da performans ve konsantrasyon seviyelerini optimize ediyor. Mavi ışıklı gözlüklerin canlandırma etkisi, kırmızı ışıklı olanların ise sakinleştirici etkisi var. Böylece sürücüler yarışlardan önce daha zinde olabiliyor, molalarda ise daha iyi rahatlayabiliyorlar.

KAYNAK: İnşaat&Yatırım659 kez okunmuştur.


ETİKETLER : OSRAM, BMWMotorsport, ,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

OSRAM yenilikçi aydınlatma çözümleri ile BMW Motorsport’un resmi ortağı oldu
 
 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
Halitpaşa, Adana Sheraton, Duravit, Sağlıklı kentler, Ada Creative, Elevator World, Kiracıları Ev Sahibi Yapan Kampanya, Ferhan Yılmaz, GreenPark Otelleri, Ninova Park Alışveriş, DYOSanatÖdülleri, 5. Uluslar arası İnşaatta Kalite Zirvesi, Ilgın İnşaat, Halk Yatırım Menkul Değerler, İstanbul Sapphire, Gürsu OSB, Oba Yağ, Dedeman Bostancı, Sezgin Aksu, RönesansHolding , AycanGrup, “Eğiticilerin Eğitimi” , BaşaranYatırımHolding, Ce­lal Ko­loğ­lu, ONS İNCEK Konut, Erol Hacıoğlu, Koçtaş, “Patent - Faydalı Model - Endüstriyel Tasarım” , Kaft, Maya Tower,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.