Talebi gördü çadırı kurdu | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 160
Kasım 2017 Sayı 160
İnşaat&Yatırım Sayı 159
Ekim 2017 Sayı 159
İnşaat&Yatırım Sayı 158
Eylül 2017 Sayı 158
İnşaat&Yatırım Sayı 157
Ağustos 2017 Sayı 157
İnşaat&Yatırım Sayı 156
Temmuz 2017 Sayı 156
İnşaat&Yatırım Sayı 155
Haziran 2017 Sayı 155
Talebi gördü çadırı kurdu
09 Ekim 2017, Pazartesi 16:12:34
Talebi gördü çadırı kurdu
İstanbul’da on binlerce markalı konut üreten Dap Yapı, İstanbul dışındaki ilk yatırımını İzmir’de yapıyor. 36 bin ön talep alan şirket satışlara çadırdan başladı. Dap İzmir projesinden 450 milyon hasılat beklediklerini belirten Ziya Yılmaz, projenin yüzde 30’unu yüzde 50 indirimle satacaklarını söyledi.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

İSTANBUL’da 4 milyarlık gayrimenkul projesi geliştiren Dap Yapı, İstanbul dışındaki ilk projesi için İzmir’i seçti. Dap İzmir projesi için 36 bin ön talep alan şirket satış ofisinin kurulmasını beklemeden çadırdan satışa başlıyor. Alsancak ve Bornova arasında yer alan projede 31 ve 32 katlı iki blok ve 707 konut yer alacağını belirten oluşan Dap Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, “İstanbul Altunizade’de başlattığımız çadırdan satışı İzmire taşıdık. Yoğun ilgiyi görünce vakit kaybetmek istemedik. Atatürk Stadı’nın yanındaki proje alanına çadırı kurduk. Projeden 450 milyon lira hasılat bekliyoruz” dedi.

YÜZDE 50 İNDİRİM

Dap Yapı’nın davetlisi olarak gittiğimiz İzmir’de proje alanında bir araya geldiğimiz Yılmaz, yeni yatırımları hakkında bilgi verdi. İzmir’de tüketicinin karşısına sürprizle çıkmak istediklerini belirten Yılmaz, “Metrekare fiyatı olarak 8 ila 11 bin TL’den çıkmayı planlıyorduk. Ancak İzmir’de başka projelerde yapacağımız için konut alıcısına sürpriz yapmak istedik. Yüzde 50 indirimle metrekaresi 4 bin 500 lira ile satışa başlıyoruz. Daire fiyatları da 199 bin liradan başlıyor. Bu fiyat bölgedeki eski evlerden bile ucuz. Yüzde 30’unu indirimli sattıktan sonra fiyatlar kademeli olarak yükselecek” diye konuştu. Projenin mimarisi için de pazar araştırması yaptıklarını söyleyen Yılmaz, İzmirlilerin yaşam tarzına uygun balkonlu ve ferah daireler tasarladıklarını söyledi.

36 AY O FAİZ

Peşin alımlarda yüzde 8 indirim de uyguladıklarını söyleyen Yılmaz, “Yüzde 5 peşinle 36 aya kadar şirket içinde vade farksız ödeme seçeneği de sunuyoruz. İsteyen alıcı banka kredisiyle 120 aya kadar 0.99 faiz oranıyla da alım yapabilir. İzmir böyle fiyat görmedi. Hasılat paylaşımı arsayı uygun fiyatla aldığımız için bu kadar cazip fiyatla satışa çıkabiliyoruz” şeklinde konuştu.

İZMİR’DE BÜYÜYECEK

İzmir’in geçen yıl İstanbul’dan 19 bin göç aldığını belirten Ziya Yılmaz, şehirde nitelikli konuta ihtiyacın giderek arttığına dikkat çekti. Körfez geçiş yoluyla ulaşımın 3.5 saate ineceğini hatırlatan Yılmaz, çevre illerden de talep aldıklarını söyledi. İzmir’de yeni projeler de hayata geçireceklerini açıklayan Yılmaz, “Ankara, Bodrum ve İzmir odak noktamız” dedi.

SEKTÖRÜN ÖNÜ AÇIK

GEÇEN yıl ülke genelinde 1.3 milyon konutun satıldığın altını çizen Yılmaz, “Bu ülke ekonomisi darbeye rağmen büyüyor. İnşaat sektörü için de geçerli. Bu yıl sektörün yüzde 5 ila 10 büyümesi bekleniyor. İstanbul’da Validebağ projesinde kampanya yapıp 15 günde 500 milyon lira ciro yaptıysak bu sektörün önünün ne kadar açık olduğunun göstergesidir” diye konuştu.

KAYNAK:Hürriyet385 kez okunmuştur.


ETİKETLER : İzmir, ZiyaYılmaz, DapYapı, İstanbul, ,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Talebi gördü çadırı kurdu
 
 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
Tesisat İnşaat Malzemecileri Derneği (Timder), Loft koltuklar, Türk Ekonomi Bankası, Mojo, , Barış Tansever, Office Space Across the World / Dünyadaki Ofis Alanları, MandarinsGayrimenkul, homeofis, erbil asayiş, WyndhamGrandİstanbul, Roderick Wiles, Özkum Tesisleri, Halı ve Zemin Fuarı, Hilton Bomonti, T.C. Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı, ı Hakan Gürdal, FiYaka, GS51NAW30, Ambalaj Ay Yıldızları 2013 Yarışması, Acıbadem Sağlık Grubu, İFM, Kale Endüstri Holding Grubu, Hırvatistan, BursaBeton, tasarım, PintoSerisi, Korozo, YiğitİDKGroup , Ataköy sahil,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.