Bosch Termoteknik yoğuşmalı kombide *pazar lideri! | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 167
Haziran 2018 Sayı 167
İnşaat&Yatırım Sayı 166
Mayıs 2018 Sayı 166
İnşaat&Yatırım Sayı 165
Nisan 2018 Sayı 165
İnşaat&Yatırım Sayı 164
Mart 2018 Sayı 164
İnşaat&Yatırım Sayı 163
Şubat 2018 Sayı 163
İnşaat&Yatırım Sayı 162
Ocak 2018 Sayı 162
Bosch Termoteknik yoğuşmalı kombide *pazar lideri!
12 Ekim 2017, Persembe 16:01:42
Bosch Termoteknik yoğuşmalı kombide *pazar lideri!
Termoteknik iş kolunda dünyanın ve Türkiye’nin önde gelen şirketleri arasında yer alan Bosch Termoteknik, Manisa fabrikasında gerçekleştirdiği, Bosch ve Buderus markalı yoğuşmalı kombi üretimleri ile açık ara pazar lideri konumunda bulunuyor.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Bosch Grubu’nun termoteknik iş kolunda faaliyet gösteren şirketi Bosch Termoteknik, pazardaki diğer rakipleriyle arasını giderek açıyor. İngiliz BRG Building Solutions firması tarafından 2017 yılında Avrupa Isıtıcı Pazarına ilişkin olarak yayımlanan raporuna göre Bosch Termoteknik, yoğuşmalı kombi kategorisinde Bosch ve Buderus markalarıyla pazarda liderliği elinde bulunduruyor. Bosch 2016 yılı genelinde sektörde birinci olurken, Buderus ise ikincilikle onu takip etti. Bosch Termoteknik, 2016 yılında 700 bin adet kombi üretimiyle tarihi bir rekor kırdı. Bosch’un dünyadaki en büyük kombi üretim merkezi olan Manisa Fabrikasında 25 yılda üretilen kombi sayısı 6 milyon adedi aştı.

Bosch Termoteknik’in Manisa Fabrikası, 2016 yılında 700 bin adetle tarihinin en yüksek kombi üretimini gerçekleştirdi. 2016 yılında rekorlarına bir yenisini ekleyen Manisa Fabrikası, böylece ‘üretim üssü’ unvanını da pekiştirdi. 25 yıldır faaliyet gösteren fabrikada kurulduğundan bu yana üretilen cihaz sayısı ise 6 milyon âdeti aştı.

Termoteknik iş kolunda dünya çapında öne çıkan tesisler arasında yer alan Bosch Termoteknik Manisa Fabrikası’nda, dünyanın dört bir yanındaki 41 ülke için, 551 ayrı tip kombinin imalatı yapılıyor. Üretimde kullanılan ana komponent ve parçaların imalatı da fabrikada yapılıyor. Bu hammadde ve komponentlerin yaklaşık %70’i yerli yan sanayiden temin edilerek üretim gerçekleştiriliyor.

KAYNAK: İnşaat&Yatırım 


453 kez okunmuştur.


ETİKETLER : BoschTermoteknik,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Bosch Termoteknik yoğuşmalı kombide *pazar lideri!
 


 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
KeçiörenMüteahhitlerBirliği, Kira, Focus, Axolute Axolute Air, Güral Vit Pazarlama-Satış Müdürü Enis Gürel, Hoist Liftruck, Blue Life, Turkuaz Seramik, Yalıtımın Mavi Yüzü Sergisi, Light+ , MehmetMüezzinoğlu, İsmail Erdem, Tower Penthouse, OYAK Çimento Grubu, MODEX, Ibis Otel, Buildist, 8. Uluslararası Aydınlatma Teknolojileri Fuarı ve Kongresi, Kale Italia, SibBuild, İzmir Mermer Fuarı, Keller Williams Türkiye, Bizimtepe Aydos, VI. AVM, “Çelik Zihinler”, HI-TECH Serisi, Daytonaserisi, Mehmet Gür, DekarAsmalıHayat, Hakan Yalçın,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.