Bosch Termoteknik yoğuşmalı kombide *pazar lideri! | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 159
Ekim 2017 Sayı 159
İnşaat&Yatırım Sayı 158
Eylül 2017 Sayı 158
İnşaat&Yatırım Sayı 157
Ağustos 2017 Sayı 157
İnşaat&Yatırım Sayı 156
Temmuz 2017 Sayı 156
İnşaat&Yatırım Sayı 155
Haziran 2017 Sayı 155
İnşaat&Yatırım Sayı 154
Mayıs 2017 Sayı 154
Bosch Termoteknik yoğuşmalı kombide *pazar lideri!
12 Ekim 2017, Persembe 16:01:42
Bosch Termoteknik yoğuşmalı kombide *pazar lideri!
Termoteknik iş kolunda dünyanın ve Türkiye’nin önde gelen şirketleri arasında yer alan Bosch Termoteknik, Manisa fabrikasında gerçekleştirdiği, Bosch ve Buderus markalı yoğuşmalı kombi üretimleri ile açık ara pazar lideri konumunda bulunuyor.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Bosch Grubu’nun termoteknik iş kolunda faaliyet gösteren şirketi Bosch Termoteknik, pazardaki diğer rakipleriyle arasını giderek açıyor. İngiliz BRG Building Solutions firması tarafından 2017 yılında Avrupa Isıtıcı Pazarına ilişkin olarak yayımlanan raporuna göre Bosch Termoteknik, yoğuşmalı kombi kategorisinde Bosch ve Buderus markalarıyla pazarda liderliği elinde bulunduruyor. Bosch 2016 yılı genelinde sektörde birinci olurken, Buderus ise ikincilikle onu takip etti. Bosch Termoteknik, 2016 yılında 700 bin adet kombi üretimiyle tarihi bir rekor kırdı. Bosch’un dünyadaki en büyük kombi üretim merkezi olan Manisa Fabrikasında 25 yılda üretilen kombi sayısı 6 milyon adedi aştı.

Bosch Termoteknik’in Manisa Fabrikası, 2016 yılında 700 bin adetle tarihinin en yüksek kombi üretimini gerçekleştirdi. 2016 yılında rekorlarına bir yenisini ekleyen Manisa Fabrikası, böylece ‘üretim üssü’ unvanını da pekiştirdi. 25 yıldır faaliyet gösteren fabrikada kurulduğundan bu yana üretilen cihaz sayısı ise 6 milyon âdeti aştı.

Termoteknik iş kolunda dünya çapında öne çıkan tesisler arasında yer alan Bosch Termoteknik Manisa Fabrikası’nda, dünyanın dört bir yanındaki 41 ülke için, 551 ayrı tip kombinin imalatı yapılıyor. Üretimde kullanılan ana komponent ve parçaların imalatı da fabrikada yapılıyor. Bu hammadde ve komponentlerin yaklaşık %70’i yerli yan sanayiden temin edilerek üretim gerçekleştiriliyor.

KAYNAK: İnşaat&Yatırım 


260 kez okunmuştur.


ETİKETLER : BoschTermoteknik,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Bosch Termoteknik yoğuşmalı kombide *pazar lideri!
 
 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
Seyfi İmamoğlu, TEDRönesansKolejiLisesi, Kadir Tümen, Vergi Kanunu Tasarısı , KYK Yapı, Artema, TUNNELExpo, Yerli, Andromeda Plus, GTİP, Tepe Home, International Realty Plus, Tyvek, Selimpaşa, Serter Karataban, Lokman Ertürk, Wyndhams Hotel, Academic Resource Center , AS-ÇEK çamaşır kurutmalıkları, Araç Şarj İstasyonunu, Mecidiyeköy, Bayburt Belediyesi, ERKE Yeşil Akademi, Sensimar, İzzet Karaca, Hazar Strateji Enstitüsü, TürkiyeÇelikÜreticileriDerneği, Instagram Kampanyası, Seçim, Çoruh Nehri,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.