18. İzocam Öğrenci Yarışması Başladı | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 163
Şubat 2018 Sayı 163
İnşaat&Yatırım Sayı 162
Ocak 2018 Sayı 162
İnşaat&Yatırım Sayı 161
Aralık 2017 Sayı 161
İnşaat&Yatırım Sayı 160
Kasım 2017 Sayı 160
İnşaat&Yatırım Sayı 159
Ekim 2017 Sayı 159
İnşaat&Yatırım Sayı 158
Eylül 2017 Sayı 158
18. İzocam Öğrenci Yarışması Başladı
06 ARALIK 2017, Carsamba 17:12:44
18. İzocam Öğrenci Yarışması Başladı
‘Dubai Kültür Köyü’ konulu 18. İzocam Öğrenci Yarışması'nda katılımcılardan ‘bölgesel şartları hesaba katarak sürdürülebilir ve iklimle dengeli bir mimari tasarım’ fikrini Dubai için geliştirmeleri bekleniyor. Projelerin son teslim tarihi, 26 Şubat 2018.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

İzocam, sosyal sorumluluk bilinciyle her yıl farklı bir konuyla hayata geçirdiği Öğrenci Yarışması’nın bu yıl 18.’sini düzenliyor. Yarışmaya konu olacak şehir ise Dubai… Bugün başlayan ve üniversite öğrencilerinin katılım gösterdiği yarışmada tüm süreçler www.izocamogrenciyarismasi.com  sitesi üzerinden yürütülecek. ‘Fikirden Projeye’ formatıyla gerçekleşecek olan yarışma, tüm fakülte ve bölümlerde okuyan üniversite öğrencilerinin katılımına açık olacak. İki aşamadan oluşan yarışmanın ilk adımında öğrencilerden “Dubai Kültür Köyü” başlığı altında, bölgesel şartları hesaba katarak, sürdürülebilir ve iklimle dengeli bir mimari tasarım fikri geliştirmeleri ve bu fikirleri somutlaştırarak avan projeye dönüştürmeleri beklenecek.  

Öğrenciler yarışma için 26 Şubat 2018 tarihine kadar www.izocamogrenciyarismasi.com  adresi üzerinden başvuru yapabilecekler. Gelen projeler arasından başarılı bulunanlar ikinci aşamaya geçebilecek ve jüriden projelerini geliştirmeye katkı sağlayacak yorum alacaklar. 19 Nisan 2018’de düzenlenecek açık jüri buluşmasında ise başarılı projeler dereceye girmek için yarışacaklar.

Jüri

Abdurrahman Kılıç, Prof. Dr., İTÜ Makine Fakültesi Öğretim Üyesi

Ali Erkan Şahmalı, Yüksek Mimar, Günarda Proje Yönetimi Genel Müdürü 

Durmuş Dilekçi, Yüksek Mimar, Dilekçi Mimarlık Kurucusu 

Gülten Manioğlu, Doç. Dr., İTÜ Makine Fakültesi Öğretim Üyesi 

Hakan Demirel, ​Yüksek Mimar, Suyabatmaz Demirel Mimarlık Kurucu Ortağı  

Kemal Gani Bayraktar, Dr., İzocam Teknik Pazarlama Müdürü 

Mehmet Çalışkan, Prof. Dr., ODTÜ Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi

Ödüller

İkinci aşamaya geçmeye hak kazanan projeler tekrar jüri değerlendirmesine tabi tutularak en iyi projeler belirlenecek. Finalist projelerden birincisi 8.000 TL, ikincisi 6.000 TL, üçüncüsü ise 4.000 TL para ödülüne sahip olacak. Bunun yanı sıra ikinci aşamaya geçerek jüriye sunum yapanlara finalist sertifikası ile küçük bir ödül verilecek. Dereceye giren öğrenciler, 12 - 15 Mayıs 2018 tarihleri arasında Dubai'de düzenlenecek uluslararası finalde ülkemizi temsil etme hakkı kazanacak.

KAYNAK: İnşaat&Yatırım 


318 kez okunmuştur.


ETİKETLER : İzocam, Öğrenci Yarışması, Dubai, ,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

18. İzocam Öğrenci Yarışması Başladı
 
 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
ProDecor, Muzaffer Külcü, Konar Enerji, Vazo Kule, Osman Sarı, FortunaResort, Crystal Serisi, Realty World Türkiye, Umicore , CONA All-in-one, AKEDAŞ, Beylikdüzü Beyzade Konakları, Başbakanlık Özelleştirme İdaresi, ServiceNow, Ve Güneşli, Four Winds Residence, İş Güvenliği, Tom Szaky, Ergün Atalay, GEYenilenebilirEnerji, Dünya Ticaret Merkezi Arsası , ACO StormBrixx, PepsiCoTürkiye, Dominique Lenoir , Megakent, SaklıvadiKonakları, Manattan, Emlak Konut Proje Pazarlama, Manavgat AVM A.Ş., Cengiz Özgencil,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.