750 milyon Euro’luk turizm atağı | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 164
Mart 2018 Sayı 164
İnşaat&Yatırım Sayı 163
Şubat 2018 Sayı 163
İnşaat&Yatırım Sayı 162
Ocak 2018 Sayı 162
İnşaat&Yatırım Sayı 161
Aralık 2017 Sayı 161
İnşaat&Yatırım Sayı 160
Kasım 2017 Sayı 160
İnşaat&Yatırım Sayı 159
Ekim 2017 Sayı 159
750 milyon Euro’luk turizm atağı
05 Ocak 2018, Cuma 10:03:21
750 milyon Euro’luk turizm atağı
Taş Yapı 2018 yol haritasını belirledi. İnşaat, turizm, tarım ve havalimanı işletmeciliği alanında faaliyet gösteren şirket 2018’de otel yatırımlarına ağırlık verecek. Şirket yurtiçi ve yurtdışında 750 milyon Euro yatırımla 5 yeni otel hayata geçirecek.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

8 milyar dolarlık iş hacmine sahip Taş Yapı 2018’de yatırıma devam edecek. Havalimanı işletmeciliği, gayrimenkul geliştirme, taahhüt işleri, turizm ve tarım alanlarında faaliyet gösterdiklerini belirten Taş Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Emrullah Turanlı, ağırlıklı yatırımlarının otel olacağını dile getirdi. İstanbul Etiler’de 300 odalı bir otel için çalışmalara başladıklarını belirten Turanlı, Şişli’de hayata geçirecekleri karma bir proje içinde de bir otel inşa edeceklerini dile getirdi.

YENİ OTELLER YOLDA

Yurtdışında da yatırımları olacağını belirten Turanlı, “Balkanlar’da, Avrupa’da, Afrika’da çalışıyoruz. Almanya Münih’de 350 odalı bir otel yapacağız. Bu projenin yanındaki parselle de görüşüyoruz, aşama aşama proje büyüyecek. Senegal’de otel ve tren yolu projemiz var. Lüksemburg’da da bir otel için çalışmalara başladık. Bu ülkelere Taş Yapı ofislerini de kurduk. Gördüğümüz ilgiden memnunuz, yatırımcıları başlarının üstünde taşıyorlar. Türklere karşı inanılmaz bir ilgi ve sevgi var. Siyaset ayrı bir olay, ama hem Avrupa hem Afrika bizi seviyor” dedi. İstanbul’daki 2 otel için 250 milyon Euro yatırım planladıklarını belirten Turanlı, yurtdışı turizm yatırımları için de 500 milyon Euro yatırım yapacaklarını kaydetti. Yurtdışı otelleri için Hilton ile anlaştıklarını belirten Turanlı, yurtiçi için görüşmelerin sürdüğünü kaydetti.

2 BİN KİŞİYE İSTİHDAM

Gayrimenkul yatırımlarının da sürdüğünü belirten Turanlı, portföylerinde yaklaşık 1000 konut olduğunu söyledi. Turanlı, 2018’de şantiyelerinde 2 bine yakın istihdam sağmayı hedeflediklerini dile getirdi.

‘KALİTE VE MEMNUNİYET ÖN PLANDA’

Bağdat Caddesi’ndeki Four Winds ve Koşuyolu Koru Evleri projesinde teslime hazır konutları olduğunu belirten Turanlı, “Beklediğimiz 100 ise 35 satış oluyor, ağır ilerliyor. Ama kaliteli, müşteri memnuniyeti ön planda işlere imza atıyoruz. Şirket olarak maketten konut satışına da karşıyız. İşleri tamamlıyor, öyle satıyoruz. Müşteriye de bitmiş projeleri seçin diyoruz. Git, gez, kalitesine bak ve bütçene göre seç. Konut pazarında kaliteli mal üreten ve üretmeyen ayrılmalı. Maalesef her önüne gelen bu sektöre girdi. Oysa sanıldığı gibi bir kârlılık yok, yüzde 5’i geçmiyor. İnşaat maliyetleri ve arsa bedeli ciddi oranda artıyor” dedi.

EL ELE VERİP YATIRIM YAPALIM

TÜRKİYE’nin geleceğine güvendiğini belirten Turanlı, “Turizmde de gelecek parlak. Avrupa’nın yüzü Türkiye’ye, Türkiye’nin de Avrupa’ya dönecek ve ülkeye turist gelecek” dedi. Kredi bulmak, yeni yatırım yapmak için büyük çaba sarf ettiklerini belirten Turanlı, “Biz iş dünyası olarak frene basmayacağız, çalışacağız. Ama tek başımıza başarılı olamayız. Siyasetten bürokrasiden destek şart. Destek isteğimiz de şu; engel olmasınlar. Naz yapılacak zamanlardan geçmiyoruz. El ele verip yatırım yapmalı, istihdamı arttırmalıyız. Unutmayalım ki işadamları ülkenin hamalı ve onlar olmadan yatırım olmuyor” dedi.

KAYNAK: Hürriyet346 kez okunmuştur.


ETİKETLER : Taş Yapı, Emrullah Turanlı, turizm, ,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

750 milyon Euro’luk turizm atağı
 
 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
BahattinDemirbilek, MuratKader, Karre Style serisi, villeroy, İstanbul Moda Hilton Oteli, jeotermalyatırım, acıbadem, Homteks, EMEA Finance Magazine, Güneş İnan, EGD, TürkiyeHazırBetonBirliği, Mazda, RoyalHalı, TPE, İGA, Kartall Mesa, “Turkey Hotel Expansion Summit”, Ömer Faruk, Carpet Serileri, ÇağlaGürsoy, ahşap, Odace, Filiz Bulutlar , Kasım, Uluabat Gölü, Juno Serisi, Mosa Murals, Atilla Işıldar, Ziraat Bankası Hamamönü Şubesi,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.