Ege Profil ve Pimaş güçlerini birleştirdi | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 167
Haziran 2018 Sayı 167
İnşaat&Yatırım Sayı 166
Mayıs 2018 Sayı 166
İnşaat&Yatırım Sayı 165
Nisan 2018 Sayı 165
İnşaat&Yatırım Sayı 164
Mart 2018 Sayı 164
İnşaat&Yatırım Sayı 163
Şubat 2018 Sayı 163
İnşaat&Yatırım Sayı 162
Ocak 2018 Sayı 162
Ege Profil ve Pimaş güçlerini birleştirdi
09 Ocak 2018, SALI 10:14:07
Ege Profil ve Pimaş güçlerini birleştirdi
Birleşmeyle Ege Profil 1 milyar TL’nin üzerinde ciro hedefliyor.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

PVC profil sektörünün 37 yıllık öncüsü Ege Profil ve Pimaş güçlerini birleştiriyor. Birleşme sayesinde halka açık pay oranlarını artıran ve yurtiçi yatırımlarını tamamlayan Ege Profil, 1 milyar TL’nin üzerinde ciro hedefliyor. Finans dünyasındaki birleşme haberlerine bir yenisi Ege Profil’den geldi. Ege Profil, 2000 yılında dünyanın en büyük PVC profil üreticisi Deceuninck Grubu’nun ana hissedar olmasından aldığı güçle, Enka Grubu’ndan Pimaş’ı bünyesine katarak daha da güçleniyor. 2004’te de sektörün önemli bir oyuncusu Winsa’yı devralan Ege Profil, sektörün tarihini oluşturan markaları, dünya standartlarında üretim tesisleri, çeşitli ülkelerde tesis kurabilen profesyonel kadroları ile hedeflerine istikrarlı şekilde ilerliyor. Birleşme sayesinde halka açık pay oranlarını artıran ve yurtiçi yatırımlarını tamamlayan, borsada işlem gören payların likiditesini yükselterek küçük yatırımcılara kazanım sağlayacak olan Ege Profil, 1 milyar TL’nin üzerinde ciro hedefliyor.

“Birleşme sayesinde üretim kapasitemiz artacak”

Üretim kapasitesi,  bin 200’e ulaşan istihdam yapısı, teknolojik üstünlük ve müşteri memnuniyetinde fark yaratan kimliğiyle öne çıkan Ege Profil’in bu birleşmeyle edineceği kazanımlara değinen Ege Profil Genel Müdürü Ergün Çiçekçi, “Kocaeli’nde 100, İzmir’de 130 dönüm arazi üzerine kurulu, Avrupa’nın tek çatı altında bulunan PVC profil tesisimizdeki 120 bin ton üretim kapasitemizle yeni pazarlar için hedeflediğimiz ihracat potansiyeli ve iç piyasada oluşacak talep artışını karşılayabilecek gerekli alt yapıya sahibiz. Bu altyapıyla, üretim kapasitemizi daha da artıracak olan Pimaş ile Ağustos 2017’de birleşme kararı aldık. 25 Aralık 2017’de de birleşmeyi tamamladık” dedi.

“Küresel entegrasyonumuza devam etmenin gururunu yaşıyoruz”

Çiçekçi, “İSO üretim sıralamasında 2016’da 192’inci sıra ile yakaladığımız çıkışı, yaygın ve güçlü bayi ağımız, tasarım ve teknolojik üstünlüğümüzü ortaya koyduğumuz Ar-Ge merkezimiz, iyi yetişmiş profesyonel kadromuz, yurt içi ve yurt dışı yatırımlarımızla daha üst seviyelere çıkaracağız. Bu birleşmeyle, iç pazar hakimiyetimizi artırırken, yurt dışı piyasalarda da Şili, Hindistan, Brezilya yatırımlarımız ve Deceuninck Grubun sermayedarı olduğu Kolombiya’da kurduğumuz yeni fabrikamızla varlığımızı güçlendirerek küresel entegrasyonumuza devam etmenin gururunu yaşıyoruz” diyerek sözlerini noktaladı.

KAYNAK: İnşaat&Yatırım


443 kez okunmuştur.


ETİKETLER : Ege Profil, Pimaş, Deceuninck Grubu,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Ege Profil ve Pimaş güçlerini birleştirdi
 


 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
Cleaneo Akustik Alçıpan®, SarayGrup, Gtower, Emlak Müşavirleri Federasyonu, Sennheiser Türkiye, Eco Turizm Tesisi, Ka, ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi, GOYAExclusiveProducts, Elektrik, Öz Ağaç-İş , Bora Tubay , Bağ-Kur, Fuaye Deniz, IIFM, Ada, HydrodanPlus, İTO Yatırım Enerji İnşaat, TEGV, İhlas Yapı, ICCI Enerji Oscar Ödülleri, İldem Erciyes Toplu Konut Yapı Kooperatifi, Rengin İnşaat, DragosFestivali, GroheRed, Fordham Üniversitesi , AdanaHacıSabancıOSB, Rt Fuarı, Legoland, Züchex,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.