EDDA Mimarlık'tan kullanıcı odaklı ofis tasarımı: Hapag Lloyd | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 165
Nisan 2018 Sayı 165
İnşaat&Yatırım Sayı 164
Mart 2018 Sayı 164
İnşaat&Yatırım Sayı 163
Şubat 2018 Sayı 163
İnşaat&Yatırım Sayı 162
Ocak 2018 Sayı 162
İnşaat&Yatırım Sayı 161
Aralık 2017 Sayı 161
İnşaat&Yatırım Sayı 160
Kasım 2017 Sayı 160
EDDA Mimarlık'tan kullanıcı odaklı ofis tasarımı: Hapag Lloyd
16 Nisan 2018, Pazartesi 15:53:56
EDDA Mimarlık'tan kullanıcı odaklı ofis tasarımı: Hapag Lloyd
Kullanıcı deneyimini üst düzeye taşıyan tasarımlara imza atan EDDA Mimarlık, Hapag Lloyd ile UASC Denizcilik firmalarının aynı çatı altında birleşmesiyle ortaya çıkan yeni yapılanma için İzmir, Alsancak’ta 1000 metrekareye yayılan genel müdürlük ofisini tasarladı. Açık ofis şeklinde planlanan tasarımda, Y kuşağının istekleri ve kriterlerinden yola çıkılarak, çalışanların kendilerini özel hissedecekleri bir iç mekan kurgulandı.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen kurumsal firmaları için tasarladığı yönetim ofisleri ile tanınan EDDA Mimarlık, konteyner deniz taşımacılığının önemli ve büyük firmalarından Hapag Lloyd ile UASC Denizcilik firmalarının, Hapag Lloyd çatısı altında birleşmeleri sonucu oluşan yeni yapılanma için İzmir’in Alsancak semtinde konumlanan genel müdürlük ofisini tasarladı. Binanın konsept ve uygulama projelerini üstlenen EDDA Mimarlık, tüm çalışma, toplantı, kafe ve dinlenme alanlarını ele alarak Y kuşağının tercihleri doğrultusunda dinamik ve ferah bir iç mekan yarattı.

Uygulama çalışmalarına elektrik ve mekanik tesisatın yeni plana göre oluşturulması ile başlayan EDDA Mimarlık için çıkış noktası firmanın kurumsal kimliğini yansıtan, ama aynı zamanda da Y kuşağı çalışanları için tekdüzelikten kurtulmuş, ferah bir çalışma ortamı tasarlamak olmuş. Bu doğrultuda tüm çalışma alanları ve toplantı alanları, kafe ve dinlenme alanları ile beraber firmanın yapısı ve iç işleyişine uygun olarak kurgulanmış. Ortak bir tasarım dili ile oluşturulan bu alanlarda kullanılan renkler ile kurumsal kimlik yansıtılırken, özellikle canlı renkler ve dairesel formları ile çalışma alanlarından ayrılan kafe ve dinlenme alanlarında ise dinamik bir görünüm elde edilmiş. Aydınlatma tasarımı ile daha da vurgulanan dinamik görünüm sayesinde çalışanların performanslarının en üst düzeyde tutulacağı enerjik bir ortam yaratılmış. Çalışanların gerektiğinde mola verecekleri ve sosyalleşebilecekleri dinlenme alanlarında ise kişilerin, eşsiz manzaranın keyfini çıkararak, çalışma ortamının yüksek temposu ve stresinden uzaklaşacakları ferah ve keyifli bir atmosfer yakalanmış.

KAYNAK: İnşaat&Yatırım199 kez okunmuştur.


ETİKETLER : EDDA Mimarlık, Hapag Lloyd ,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

EDDA Mimarlık'tan kullanıcı odaklı ofis tasarımı: Hapag Lloyd
 
 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
Beyazıt Meydanı, Messe Düsseldorf GmbH , Grand Slam, Gediz Üniversitesi Hukuk Fakültesi, C Blok, Konforia , Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi, Göksal Güngör , StudioVertebra, IFA Fuarı, Systemair, TPAO, Gölmahal projesi, Ağaoğlu My World Europe, daha az enerji sarfiyatı, Dimitrios Bachadakisi, LIGNA PLUS DÜNYA AHŞAP ÖDÜLÜ, Rumeli Gayrimenkul, VitrA İnovasyon Merkezi’, Toroslar EDAŞ, Baymak Evosta, Hayalindeki Odayı Çiz, Nissa O2, Özyurtlar Plaza, Alya Grandis, Ertuğrul Yalçınbayır, İnovasyon Merkezi, Antalya Özel Bankacılık Merkezi, Resim İstanbul,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.