TESK: Konut kampanyası devam etsin | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 168
Temmuz 2018 Sayı 168
İnşaat&Yatırım Sayı 167
Haziran 2018 Sayı 167
İnşaat&Yatırım Sayı 166
Mayıs 2018 Sayı 166
İnşaat&Yatırım Sayı 165
Nisan 2018 Sayı 165
İnşaat&Yatırım Sayı 164
Mart 2018 Sayı 164
İnşaat&Yatırım Sayı 163
Şubat 2018 Sayı 163
TESK: Konut kampanyası devam etsin
09 Temmuz 2018, Pazartesi 14:34:34
TESK: Konut kampanyası devam etsin
Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Palandöken, konut kampanyasının devam etmesi gerektiğini söyledi.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, "Konutlarda ve kredi faizlerinde indirim kampanyasının devam etmesi, sürekli olmayacaksa bile en az 3 ay daha uzatılması doğrudan piyasaları canlandıracaktır" ifadesini kullandı. Palandöken, yazılı açıklamasında, konut satışlarının artmasının ülke ekonomisi için önemine işaret ederek, geçen aylarda bankaların faiz indirimleri ve konut sahiplerinin fiyatları aşağı çekmesinin olumlu sonuçlar getirdiğini hatırlattı.

Bankalardaki yüksek faizlerin ev almak isteyen vatandaşları zorladığının altını çizen Palandöken, şunları kaydetti: "Bankalar ve inşaat sektörü 10 Mayıs itibarıyla bu faizlerde ve satış fiyatlarında indirime gitti. Ancak kampanyanın kısa süre içinde bitirilmesi nedeniyle ev sahibi olmak isteyen vatandaşların tümü bu fırsattan yararlanamadı. Faiz indirimleri ve konut satış kampanyalarının devam etmesi gerekiyor. Konutun yapıldığı yerde ulaşım hatları yapılıyor, hem esnafa hem de ekonomiye katkı sağlanıyor.

Konutlarda ve kredi faizlerindeki indirim kampanyasının devam etmesi, sürekli olmayacaksa bile en az 3 ay daha uzatılması doğrudan piyasaları canlandıracaktır. 2 milyona yakın konut stokunun bitirilmesi için faizlerdeki indirim ve konut sektörü indirim kampanyalarını eş zamanlı olarak devam ettirmeli."

KAYNAK: Dünya 502 kez okunmuştur.


ETİKETLER : TESK, Bendevi Palandöken, konut,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

TESK: Konut kampanyası devam etsin
 


 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
Özgüven Mimarlık, priz, HMF Hyundai Asansör;, Bin Abdulaziz, Ginarte-Park, Symbol 262, Tual Bahçekent, Trans Anadolu Doğalgaz Boru Hattı Projesi, Neva Nehrini, Celal Erdoğdu, ISOPLASTER, Kırkkonak Tarabya, Dubai Marina Mall, 
PlusResidences, İnanç Eray, ERA Gold, YapıDecoor Ankara, SpineTower, İstanbul’un Beşiktaş, BahattinDemirbilek, İbrahim Yetkin, Emlak 2013, ZehnderSubway, FalcoKoltuk, IEEE, Riskli Bina, BumerangKartal, American Siding, Voestalpine, 8. Uluslararası Aydınlatma Teknolojileri Fuarı ve Kongresi,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.