Kar Group'tan 40 milyon TL'lik yatırım | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 181
Ağustos 2019 Sayı 181
İnşaat&Yatırım Sayı 180
Temmuz 2019 Sayı 180
İnşaat&Yatırım Sayı 179
Haziran 2019 Sayı 179
İnşaat&Yatırım Sayı 178
Mayıs 2019 Sayı 178
İnşaat&Yatırım Sayı 177
Nisan 2019 Sayı 177
İnşaat&Yatırım Sayı 176
Mart 2019 Sayı 176
Kar Group'tan 40 milyon TL'lik yatırım
02 MAYIS 2019, Persembe 14:34:13
Kar Group'tan 40 milyon TL'lik yatırım
2019 yılı yatırımlarına aralıksız devam ediyor.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Kar Group, Sancaktepe Hazır Beton Tesisi'nin yenileme yatırımından sonra Kayapa Agrega ve Hazır Beton Tesisi'ni tamamlayarak faaliyete aldı. Hazır betonun yanı sıra mıcır, yıkanmış ve yıkanmamış taş tozu, stabilize, duvar taşı, alt temel ve plentmiks yol malzemeleri üretimi yapan tesis 40 milyon TL'lik yatırımla hayata geçti.

Türkiye'nin önde gelen müteahhitlerinin hammadde ve malzeme tedarikçisi konumunda olan Kar Group, 2019 yılı için planladığı yatırımları hayata geçirmeye devam ediyor. Bu yıl 50'nci yaşını kutlayan Kar Group, Karbeton Sancaktepe Hazır Beton Tesisi yatırımını tamamlamasının ardından şimdi de Bursa'da konumlanan Kayapa Agrega ve Hazır Beton Tesisi'ni bitirerek faaliyete aldı. Hazır betonun yanı sıra mıcır, yıkanmış-yıkanmamış taş tozu, stabilize, duvar taşı, alt temel ve plentmiks yol malzemeleri üretimi yapan tesis 40 milyon TL'lik yatırımla hayata geçti. 

Kayapa yatırımını 2018 yılında planlarına aldıklarını söyleyen Kar Group Yönetim Kurulu Üyesi Şenol Üçüncü, bu plan doğrultusunda yatırımlarına aralıksız devam ettiklerini ifade etti. Tesis ile ilgili bilgi veren Üçüncü "2018 yılında planlamamıza aldığımız bu çevreye duyarlı yatırımımızı 2019 yılının ilk çeyreğinde hayata geçirmiş olduk. Biz grup olarak yeşil ve çevre konusuna büyük önem veriyoruz ve tüm yatırımlarımızı bu kriterlerimiz doğrultusunda planlayarak hayata geçiriyoruz. Bu tesisimiz de diğerlerinde olduğu gibi hava kalitesinin korunması, gürültü, atık su kontrolü, akaryakıt, yağ ve kimyasal madde yönetimi, katı atık yönetimi ve trafik yönetimi gibi ayrıntılı çevre kontrolü unsurları göz önünde tutularak planlandı. 

Kayapa Agrega ve Hazır Beton Tesisi, Bursa'nın Nilüfer ilçesi Kayapa Bölgesi'nde konumlanıyor. Hazır betonun yanı sıra mıcır, yıkanmış-yıkanmamış taş tozu, stabilize, duvar taşı, alt temel ve plentmiks yol malzemeleri üretimi yapan tesisimizi 40 milyon TL yatırımla hayata geçirdik. Üretimde büyümeyi hedefleyen bir kuruluş olmamızdan dolayı bundan sonra da yatırımlarımıza ara vermeden devam ediyoruz" diye konuştu. Kayapa Agrega ve Hazır Beton Tesisi, saatte 1.200 ton agrega, saatte 150 m3 hazır beton üretim kapasitesine sahip bulunuyor.

KAYNAK: İnşaat&Yatırım 3362 kez okunmuştur.


ETİKETLER : Kar Group, Sancaktepe Hazır Beton Tesisi,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Kar Group'tan 40 milyon TL'lik yatırım 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
Akbaş Holding, Drop, SilifkeOSB, 7. Uludağ Ekonomi Zirvesi, Hilton Garden Inn İstanbul Golden Horn Hotel, ı Milli Emlak Genel Tebliği, Havak, BabylonÇeşme, Vaillant ecoTEC, Çanakkale, ŞahapSarıer, ı H. Bülent Şamlı, Konacık Avenue Bodrum AVM, Paşa Karadeniz, Swiss Otel, GEYenilenebilirEnerji, Kavuklar İnşaat, Bayrampaşa, 17 Aralık, OSTİM, kan bağışı, İstanbul 216, Kartall Mesa, Taputakas, Akfen Holding, Esenyurt-Bahçeşehir Bölgesi, 5.Yerel Yönetim Ödülleri, “Women Connected” , MUÐLA - Marmaris, Bordo Yapı,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.