İnşaat Sektörü Güven Endeksi açıklandı | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 178
Mayıs 2019 Sayı 178
İnşaat&Yatırım Sayı 177
Nisan 2019 Sayı 177
İnşaat&Yatırım Sayı 176
Mart 2019 Sayı 176
İnşaat&Yatırım Sayı 175
Şubat 2019 Sayı 175
İnşaat&Yatırım Sayı 174
Ocak 2019 Sayı 174
İnşaat&Yatırım Sayı 173
Aralık 2018 Sayı 173
İnşaat Sektörü Güven Endeksi açıklandı
02 MAYIS 2019, Persembe 14:51:25
 İnşaat Sektörü Güven Endeksi açıklandı
Birevim Finansal Çözümler Şirketi, büyüyerek sektöre güven katacağını açıkladı.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Birevim Finansal Çözümler Şirketi, büyüyerek sektöre güven katacağını açıkladı. Türkiye ve dünya ekonomisine yepyeni bir ödeme sistemi ile örnek teşkil eden, birçok ülkeden farklı ödüllere layık görülen ve tüketiciye kattığı değer ile övgüleri hak eden Birevim, geçtiğimiz günlerde açıklanan Tüketici Güven Endeksi’ndeki inşaat sektörüne olan güven düşüşüne dair harekete geçtiğini söyledi.

Tüketici Güven Endeksi tüm sektörlerde artarken inşaat sektöründe %54,1’den %53,9’a geriledi. Türkiye’de birçok inşaat firmasının vaatlerini yerine getirmemesi, inşaatları geç teslim etmesi, yarım bırakması, sorunlu tapu vermesi gibi sektörde yaşanan birçok sorun Birevim’in geliştirdiği finansal sistem ile çözüme kavuşuyor.

“Kendi istediğin evi peşinatsız, faizsiz al” diyerek herkesi bir ev sahibi yapmayı amaçlayan Birevim Yönetim Kurulu Başkanı Murat Çiftçi, “Tüketici Güven Endeksi’nde inşaat sektörü dışında diğer sektörlerdeki olumlu gelişmeyi, bu sektörde de önümüzdeki aylarda hissedilir biçimde değiştireceğiz. İnşaat sektöründe sunulan mevcut sistemler, sizi zorunlu ve belki de istemediğiniz bir inşaattan ev sahibi yapmayı amaçlıyor. Oysa biz müşterimizin hayalindeki evi istediği yerden almasını sağlıyoruz. Sıfır ya da 2.el fark etmez hayaliniz sizin olsun ve oturacağınız size ait bir eviniz olsun diye Türkiye’nin dört bir yanında şubelerimizi artırmaya devam ediyor, herkesin bize rahatça ulaşmasını sağlamaya devam ediyoruz.”

Ekonomi Güven Endeksi yüzde 81,9’dan 84,7’ye yükselirken, kırılımlarında Tüketici Güven Endeksi’nin yüzde 59,4’ten 63,5’e, Reel Kesim Güven Endeksi’nin yüzde 99,3’ten 100,00’e, Hizmet Sektörü Güven Endeksi’nin yüzde 81,6’dan 83,1’e yükseldiğini, bunun yanı sıra Perakende Ticaret Sektöründe yüzde 0,1’likİnşaat Sektörü Güven Endeksinde ise yüzde 0,2 gerileme görüldü.

KAYNAK: İnşaat&Yatırım 1225 kez okunmuştur.


ETİKETLER : Birevim,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

İnşaat Sektörü Güven Endeksi açıklandı 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
MESİAD, Rasch Textil, MODDA Mavişehir, Stefan Forster, A.L.F.A. Awards, IDCCIOSummitAwards2017, Multi Development, Beyaz Saray Serisi , Özer Kayalı, Eterno Davlumbaz, Designpreis, TEKFEN Holding, SNO-1080R, IXO Vino, Anadolu Sağlık Merkezi, Tekfen Bomonti Apartmanları, sanayileşme, DBN Mühendislik, Prof. Dr. Hasan Şener, İstanbul 4. İdare Mahkemesi, Viaport Venedik Sarayları, Okan Üniversitesi, Lineadecor, “Colours & Texture Design Centre”, tıp fakültesi, konut balonu, Polat Erzurum Resort Hotel, VezirköprüÜretimTesisleri, Turhan KARAKAYA , İSTİHALE,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.