Akzirve Strada ile Bahçeşehir’e yeni bir yaşam şekli sunacak | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 181
Ağustos 2019 Sayı 181
İnşaat&Yatırım Sayı 180
Temmuz 2019 Sayı 180
İnşaat&Yatırım Sayı 179
Haziran 2019 Sayı 179
İnşaat&Yatırım Sayı 178
Mayıs 2019 Sayı 178
İnşaat&Yatırım Sayı 177
Nisan 2019 Sayı 177
İnşaat&Yatırım Sayı 176
Mart 2019 Sayı 176
Akzirve Strada ile Bahçeşehir’e yeni bir yaşam şekli sunacak
10 MAYIS 2019, Cuma 14:03:43
Akzirve Strada ile Bahçeşehir’e yeni bir yaşam şekli sunacak
Akzirve Gayrimenkul, İstanbul’un en çok değerlenen bölgelerinden biri olan Bahçeşehir’de yükselen Strada projesi ile ilgi odağı haline geldi.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Akzirve Gayrimenkul, İstanbul’un en çok değerlenen bölgelerinden biri olan Bahçeşehir’de yükselen Strada projesi ile ilgi odağı haline geldi. Mart ayında projenin ilk etabı olan Strada’nın satışlarını tamamlayarak, teslimlere başlayan Akzirve Gayrimenkul, projenin ikinci etabı Strada Plus’ı ise 2020 yılında tamamlamayı hedefliyor.


Yarım asırlık uluslararası tecrübesini, Türkiye’de 25 yılı aşkın sürede kazandığı lokal deneyimiyle harmanlayarak, gayrimenkul sektörüne yeni bir soluk kazandıran Akzirve Gayrimenkul, projelerine devam ediyor. İstanbul’daki “Kartal Pega” projesinden sonra dikkat çekici mimarisi, avantajlı fiyatları, sosyal olanakları ile Bahçeşehir’de yükselen “Strada” projesinde de ilgi odağı haline gelen Akzirve Gayrimenkul, projenin ilk etabının satışlarını tamamladı. Bu kapsamda 747 konutun teslimine başlayan Akzirve Gayrimenkul, projenin ikinci aşaması olan “Strada Plus”ı ise 2020 yılında tamamlamayı hedefliyor.

Beyaz yakalı ve şehir profesyonelleri tercihi Bahçeşehir


İstanbul’un en değerli bölgelerinden biri olan Bahçeşehir’in çevre ilçelerin aksine daha farklı yaşam tarzı olan bir demografiye sahip olduğunu belirten Akzirve Gayrimenkul Yönetim Kurulu Üyesi Abdullah Müftüoğlu, gelişim aşamasında olmasına rağmen, daha estetik ve daha planlı bir yerleşim planlamasına sahip olan Bahçeşehir’in ise büyümesini sürdürdüğüne dikkat çekti. 

Bahçeşehir bölgesine, özellikle şehirden kaçma isteği duyan beyaz yakalı ve şehir profesyonelinin yoğun ilgi gösterdiğini kaydeden Abdullah Müftüoğlu, “Bunun yanı sıra alışveriş, gezi, doğal alanlar ve parklarıyla da Bahçeşehir tercih edilen bir bölge haline geldi” dedi.


2.500 konutluk proje

Strada Projesi ile İstanbul’un en değerli bölgelerinden biri olan Bahçeşehir’e yeni bir yaşam şekli sunacaklarını belirten Abdullah Müftüoğlu, “İtalyanca’da cadde anlamına gelen Strada projemiz 3 etaptan oluşuyor. İlk etabımız Strada’da 747 konuttun satışını tamamlayarak, teslimlere başladık. Tüm etapları tamamlandığında 2500 konuta ulaşacağımız Strada Projesi’nde ilk etapta Mart ayı itibariyle yaşam başladı” dedi. Strada projesi kapsamında 100'ün üzerinde bağımsız bölümünden oluşan ticari alanların da yer aldığına dikkat çeken Abdullah Müftüoğlu, projenin ikinci etabı olan Strada Plus’ın ise 2020 yılında tamamlanacağını ifade etti.


Projede ‘Kent İçinde Kent’ konsepti uygulandı

Tasarımı ünlü mimar Bünyamin Derman tarafından yapılan Strada’da proje alanı şehrin gelişim aksında, üçüncü havalimanı, üçüncü köprü ve bağlantı yollarına yakın, merkezi bir konumda bulunuyor. DB Mimarlık Kurucusu Bünyamin Derman projenin bölgeyle uyumunu şöyle ifade ediyor: “Bu yerleşke kentsel sürekliliği kent örgüsü ve peyzaj olarak kesintiye uğratmayan, siluete katkı koyarak onu tamamlayan ve kütlesel farklılaşmalarıyla farklı tercihleri, çeşitliliği, kentin ruhunu yansıtan bir yaşam alanı. Hem farklı fonksiyon hem de farklı metrekareler ve plan çözümlerinde tasarlanmış kullanım alanları, rezidans, konut ve ticaret kullanıcıları için seçenekler ortaya koyuyor. Binalar gerek arazi ile kurdukları ilişki, gerekse mimari ve mekansal kurgulanışları ile kullanıcıları için zengin etkinlik ve etkileşim alanlarına sahip. Bu alanlar hem yapı blokları arasında hem de zeminde yer alıyor. Strada, kent dinamiklerinin, denge ve uyum içinde, ‘kent içinde kent’ konseptiyle yorumlandığı bir proje.”

Proje caddesiyle de dikkat çekecek


Strada, kullanılan malzeme kalitesi ve ünitelerde her metrekarenin kullanışlı bir şekilde planlanmasıyla da ayrıcalıklı bir yaşam vaat ediyor. Proje kapsamında 100’ün üzerinde mağaza, kafe ve restoranın yer aldığı Strada Cadde modayı, lezzeti, aile boyu eğlenceyi içine alan bir yaşam sunuyor. Meydanlar, sokaklar, avlular ve parklarla parçalanan yapı kütleleri, yapısal özellikleri ve çevresiyle kurduğu ilişkiyle de emsallerinden ayrılıyor. Zemindeki avlular, blok girişlerindeki lobiler, ara katlardaki bahçeler, çocuk oyun alanları, meydanlar, yapıların zemin ve birinci katlarındaki ticari ve sosyal alanlar insanların bir araya geldikleri ortak yaşam alanlarını oluşturuyor. Proje içerisinde 1800 metrekarelik sosyal donatı alanında ise; havuz, sauna, fitness& pilates birimi, cafeler, teraslar yer alıyor. Strada’da sosyal alanlar konut kullanıcılarının bir araya geldikleri, sosyalleştikleri sportif ve rekreatif alanlar olarak kurgulandı.

Akzirve Strada Projesi’nin Özellikleri

- 102 dönüm arsa alanı 

- 3 farklı etap 

- 2.500 bağımsız bölüm 

- 107 adet ticari ünite ile alışveriş caddesi - 

- 1+1'den 5+1'e kadar farklı daire - dubleks daire alternatifleri 

- TEM Otoyolu'na hızlı bağlantı

- Avrupa'nın en büyük havalimanı olan 3. havalimanı 20 dakika

- Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve Kanal İstanbul yakın mesafede

- Otobüs ve yeni açılacak metro istasyonlarıyla kolay ulaşım

Akzirve Strada Projesi Künyesi

Toplam arsa alanı:102.346 m2 

Toplam İnşaat alanı:475.5948 m2 

STRADA I 

Arsa Alanı:34.084 m2 

İnşaat Alanı:145.590 m2 

Daire Net alanları toplamı:54.329 m2

Balkon Alanları toplamı:4.734 m2 

Dükkânların Net Alanı:5035 m2 

Dükkân Depo Alanı:3431 m2 

Daire Depo Alanı:2.669 m2 

Teslim Tarihi: Teslim başladı. 

Konut sayısı:747 

Blok sayısı:7 

Dükkân sayısı: 31 

Sosyal alan m2:1800 m2

Peysaj alanı m2:23.800 m2 

STRADA II 

Arsa Alanı:30.308 m2 

İnşaat Alanı:165.482 m2 

Daire Net alanları toplamı:58.897 m2

Balkon Alanları toplamı:5.460 m2 

Dükkânların Net Alanı:8.973m2 

Dükkân Depo Alanı:3683 m2 

Daire Depo Alanı:3.644 m2 

Satışa başlama tarihi: Kasım 2017

Teslim Tarihi: Aralık 202O 

Konut sayısı: 880

Blok sayısı:6 

Dükkân sayısı: 49 

Sosyal alan m2: 1120 m2

Peysaj alanı m2: 20.200 m2 


KAYNAK: İnşaat&Yatırım 2370 kez okunmuştur.


ETİKETLER : Akzirve Strada, Akzirve Gayrimenkul, İstanbul, ,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Akzirve Strada ile Bahçeşehir’e yeni bir yaşam şekli sunacak 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
Balçova Teleferik Tesisleri, 330 Milyar, Fransız Sokağı, Jumeirah Group, Okan Üniversitesi, Biev, İstanbulYeniHavalimanı, Doğal Hayatı Koruma Vakfı, Projebeyaz Gayrimenkul, AscendumMakina, Murat Özel, Zorlu Levent projesi, Levent Kafkaslı, TLCKlima, frekans, Münir Karaloğlu, Bostancı-Kadıköy, Aygaz, Plastiğe Yönelik Algı Araştırması , Çırçır, Orhan Erdemir, geleneksel mimari, OYAKÇimentoGrubu, CSAA ve ESA, Ebru Şapoğlu, Choice Hotels International, Evviva, EkobordFlat, Evo Jet Diamond, Evviva Yaşam Merkezi,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.