"RIBA + VitrA ile Mimar Sohbetleri”nde, kuşaklararası diyalog zamanı | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 184
Kasım 2019 Sayı 184
İnşaat&Yatırım Sayı 183
Ekim 2019 Sayı 183
İnşaat&Yatırım Sayı 182
Eylül 2019 Sayı 182
İnşaat&Yatırım Sayı 181
Ağustos 2019 Sayı 181
İnşaat&Yatırım Sayı 180
Temmuz 2019 Sayı 180
İnşaat&Yatırım Sayı 179
Haziran 2019 Sayı 179
"RIBA + VitrA ile Mimar Sohbetleri”nde, kuşaklararası diyalog zamanı
30 MAYIS 2019, Persembe 12:09:53
VitrA’nın RIBA iş birliğiyle İngiltere’de düzenlediği konuşma dizisi kapsamında, “Kuşaklararası Diyalog” etkinliklerinin ikincisi düzenlenecek.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

VitrA’nın RIBA iş birliğiyle İngiltere’de düzenlediği konuşma dizisi kapsamında, “Kuşaklararası Diyalog” etkinliklerinin ikincisi düzenlenecek. Geçtiğimiz kasım ayında sosyal konut projeleriyle öne çıkan iki kadın mimar Kate Macintosh ve Mary Duggan’ı ağırlayan etkinliğin 18 Haziran’daki konukları Grafton Architects and Aleph Zero olacak.

VitrA, RIBA (İngiliz Kraliyet Mimarlar Enstitüsü) iş birliğiyle Eylül 2018’den bu yana İngiltere’de mimar sohbetleri düzenliyor. Uluslararası mimarlık camiasının öncü isimleriyle çağdaş meslektaşlarının ağırlandığı RIBA + VitrA ile Mimar Sohbetleri’nin 11. buluşması “Kuşaklararası Diyalog” başlığıyla 18 Haziran’da Türkiye saatiyle 21:00’de gerçekleştirilecek. RIBA’nın prestijli uluslararası ödülünü 2016’da kazanan Grafton Architects ile 2018 ödülünün sahibi Aleph Zero, Güney Amerika’da hayata geçirdikleri ödüllü eğitim projelerini tartışacak. Etkinlik, Grafton Architects’in ödül kupasını yeni kazanan Aleph Zero'ya sunmasıyla son bulacak.

İrlanda merkezli Grafton Architects, RIBA ödülünü Peru’daki Mühendislik ve Teknoloji Üniversitesi UTEC’in kampüsüyle kazanan Yvonne Farrell ve Shelley McNamara tarafından kuruldu. 2018 yılında Venedik Mimarlık Bienali’nin küratörlüğünü yapan ikili, mimarideki olağanüstü global katkılarından dolayı Dublin’deki University College’ın verdiği Ulysses Madalyası’na sahip. Aleph Zero ise Brezilya'daki Çocuk Köyü projesiyle ödül almaya hak kazanan Gustavo Utrabo ve Pedro Duschenes tarafından kuruldu. RIBA’nın Uluslararası Gelişen Mimar ve ArchDaily Yılın Binası ödüllerinin yanı sıra, Oscar Niemeyer Ödülleri kapsamında üçüncülük ödülü kazanan Aleph Zero’nun işleri, geçtiğimiz yıl Venedik Mimarlık Bienali’ndeki Brezilya Pavyonu’nda sergilendi.

RIBA + VitrA ile Mimar Sohbetleri kapsamında bugüne kadar; Pritzker Ödülü sahibi Kazuyo Sejima, Time dergisi tarafından dünyanın en etkili 100 insanından biri olarak gösterilen Sir David Adjaye, Turner ödüllü mimarlık kolektifi Assemble, sosyal konut projeleriyle öne çıkan Kate Macintosh ve Mary Duggan, kâr amacı gütmeyen tasarım stüdyosu Mass Design Group, Londra’daki en etkili 30 mimar arasında gösterilen Frida Escobedo, 2018’de RIBA Uluslararası Mükemmellik Ödülü'nü kazanan Emre Arolat, mimari ve kentsel tasarımda uluslararası bir figür olarak tanınan Daniel Libeskind, Yorkshire Heykel Parkı’nın ziyaretçi merkezi The Weston’ın mimarları Fergus Feilden ve Edmund Fowles konuk edildi. Eylül 2018’de başlayan ve iki yıl sürecek konuşma dizisi; topluma sosyal, ekonomik ve kültürel değerler katmayı amaçlayan ilham verici bir program sunmayı hedefliyor.

KAYNAK: İnşaat&Yatırım 4866 kez okunmuştur.


ETİKETLER : RIBA + VitrA, ,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

"RIBA + VitrA ile Mimar Sohbetleri”nde, kuşaklararası diyalog zamanı 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
Forum Bornova, SNC, Decorapan A.Ş., Tümyapı, 
İstinyeÜniversiteHastanesi, Eyka Yapı , Toprak Seramik, Artaş Grup, Hukukçular Towers, celest , Blancoattika, İstanbul Üniversitesi, Mardin Artuklu Üniversitesi İbadet Kompleksi, PepsiCoTürkiyeOfisi, Marmaroom Sosyal Tesisleri, Design Turkey, hobi alanı, Laundry, Turgay Tanes, KSB Pompaları, Legrand Grup, İstanbul Valiliği İstanbul Proje Koordinasyon Birimi, Büyük Yaşam, G Marin managed by Diva, Chicago Mimarlık , Artaş Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Çetinsaya, DemirDöküm, RemaxPiramit, MitsubishiHeavyVRF, GF Hakan Plastik Dünya Tesisat Günü,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.