thyssekrupp Asansör Türkiye aldığı önlemlerle iş kazalarını önlüyor | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 181
Ağustos 2019 Sayı 181
İnşaat&Yatırım Sayı 180
Temmuz 2019 Sayı 180
İnşaat&Yatırım Sayı 179
Haziran 2019 Sayı 179
İnşaat&Yatırım Sayı 178
Mayıs 2019 Sayı 178
İnşaat&Yatırım Sayı 177
Nisan 2019 Sayı 177
İnşaat&Yatırım Sayı 176
Mart 2019 Sayı 176
thyssekrupp Asansör Türkiye aldığı önlemlerle iş kazalarını önlüyor
11 Haziran 2019, SALI 14:12:26
thyssekrupp Asansör Türkiye aldığı önlemlerle iş kazalarını önlüyor
İş kazalarında riskli bir alan olan asansör sektöründe iş güvenliği önemli hale geliyor. Dünyanın lider asansör firmalarından thyssenkrupp Asansör Türkiye, iş güvenliği alanında riskli bir alan olarak kabul edilen sektörde, Ege-Akdeniz bölgelerindeki operasyonlarda tek bir kaza olmadan geçen 3 bin günü kutluyor.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Meclisi verilerinden alınan bilgilere göre her yıl iş kazalarında 2,3 milyon kişinin hayatını kaybettiği, dünyada yılda 300 milyondan fazla iş kazasının meydana geldiği tahmin ediliyor. İş kazalarında yaşanan bu artış işletmelerde güvenli üretim, operasyon ve montaj ortamını sağlamayı zorunlu kılıyor. Dünyanın lider asansör firmalarından thyssenkrupp Asansör Türkiye, iş güvenliği alanında riskli bir alan olarak kabul edilen sektörde alınması gereken önlemlere dikkat çekerken, Ege-Akdeniz bölgesindeki operasyonlarda tek bir kaza olmadan geçen 3 bin günü kutluyor.

“18 şehirde 2 bin ünite hizmetin zorluğuna rağmen iş kazası olmadı”

thyssenkrupp Asansör CEO’su İsmail Polat “Türkiye’nin iş kazalarındaki istatistikleri oldukça üzücü görünüyor. AYSAD’ın (Asansör ve Yürüyen Merdiven Sanayicileri Derneği) hazırladığı Türkiye Asansör Kazaları verilerine göre 2018’de asansör sektöründe toplamda 17’si ölüm, 63’ü yaralı olarak toplamda 48 kaza meydana geldi. Hem kullanıcı hem işçi kazaları verilerine göre kazalar kabin ile asansör kuyusu arasına sıkışma, asansör boşluğuna düşme ve halat kopması şeklinde gerçekleşti. Hem yasal hem de firmalar kanalında bu tabloyu düzeltme yönünde adımlar atılması gerekiyor. Thyssenkrupp Asansör Türkiye olarak ürünlerimizdeki konfor, kullanışlılık, verimlilik üzerine sağladığımız teknolojik performansımızın yanı sıra iş güvenliğine yönelik aldığımız sıkı tedbirler sayesinde Antalya’dan İzmir’e 18 şehirde, yaklaşık 2 bin ünite hizmetin zorluğuna rağmen 3 bin kazasız iş gününe ulaşmanın gururu ve mutluluğunu yaşıyoruz” diye ifade etti. 

“thyssenkrupp’ta iş güvenliği ve sağlığı eğitimi almayan kimse iş başı yapmıyor”

Müşteri memnuniyetini sağlamanın çok daha baskın olduğu Ege-Akdeniz gibi turistik bölgelerde kısıtlı zamanda kaliteli ürüne ulaşma gereksinimine dikkat çeken Polat, özellikle bu bölgede iş güvenliğini sağlamanın zorluklarına değindi. Polat, “İş güvenliğini sağlamada en dikkat ettiğimiz noktaların başında çalışanlarımıza verdiğimiz eğitim ve yakın iletişim halinde olmak geliyor. Sahada uygulamalı eğitimler, yüksekte çalışma, kabin üstüne ve kuyu dibine erişim, elektrik işleri ve yürüyen merdivenlerde güvenli bir şekilde çalışan 10 güvenlik kuralını kapsayan bir güvenlik çemberimiz var. Ayrıca, her pazartesi günü sağlık ve güvenlik alanlarının çalışanlarla tartışıldığı toplantılar düzenliyoruz, kişisel koruyucu ekipmanların kullanılması gerektiğini tekrarlıyoruz, iş güvenliği ve sağlığı eğitimi almayan kimseye iş başı yaptırmıyoruz” dedi.

KAYNAK: İnşaat&Yatırım 


864 kez okunmuştur.


ETİKETLER : thyssenkrupp Asansör,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

thyssekrupp Asansör Türkiye aldığı önlemlerle iş kazalarını önlüyor 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
İzmitKörfezGeçişKöprüsü, Kazakistan Almatı, Bosch Türkiye, GürYapı , Dünya Ahıska Türkleri Birliği , ITB, Terrace Tema Projesi, AURA Focus: Renkli DYOloglar, PLMA Fuarı, Gedizler Grup, Uçaksavar, GTC, Can Güven, LyondelBasell, Kerem Altınöz, Bomonti Modern Palas, FormEndüstri, Marc Faber, SafHolland, epdk, Guardian, Murat Uzun, Insula, Kantur, Sharbatly Vakfı, LondraTasarımFestivali, MehmetAliBulut, Reidin.com, GiresunOrduHavalimanı, Archiprix-TR,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.