GEMSS 2019 Seçkisi Tamamlandı! | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 183
Ekim 2019 Sayı 183
İnşaat&Yatırım Sayı 182
Eylül 2019 Sayı 182
İnşaat&Yatırım Sayı 181
Ağustos 2019 Sayı 181
İnşaat&Yatırım Sayı 180
Temmuz 2019 Sayı 180
İnşaat&Yatırım Sayı 179
Haziran 2019 Sayı 179
İnşaat&Yatırım Sayı 178
Mayıs 2019 Sayı 178
GEMSS 2019 Seçkisi Tamamlandı!
08 Agustos 2019, Persembe 14:41:03
GEMSS 2019 Seçkisi Tamamlandı!
The Circle tarafından çağdaş mimarlık ortamında 40 yaş ve altındaki genç mimarların yenilikçi fikir ve projelerini kayıt altına almak ve uluslararası platformlara taşımak amacıyla düzenlenen GEMSS - Genç Mimarlar Seçkisi ve Sergisi’nin seçim süreci tamamlandı.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Seçilen 14 mimar ve projeleri, 2 Ağustos Cuma günü The Circle’da düzenlenen bir toplantı ile ilan edildi. VitrA ana sponsorluğunda ve Şişecam’ın dijital iletişim iş ortaklığında gerçekleştirilen GEMSS 2019 seçkisi, Sait Ali Köknar küratörlüğünde, mimarların yanısıra mimarlık kültürüne katkıda bulunmuş sanatçılar, akademisyenler ve sektör temsilcilerinden oluşan multidisipliner bir seçici kurul tarafından belirlendi. 

Başvuran 106 nitelikli aday arasından 14 genç mimarın yaratıcı ve yenilikçi projeleri GEMSS sergisine dahil edilmek üzere seçildi. Antonio Cosentino (Ressam), Cem Sorguç (CM Mimarlık Kurucusu), Dürrin Süer (M+D Mimarlık Kurucu Ortağı), Doç. Dr. Hüseyin Kahvecioğlu (İTÜ Mimarlık Fakültesi Öğretim Üyesi), Murat Tabanlıoğlu (Tabanlıoğlu Architects Ortağı), Serdar Güçar (Hill International Başkan Yardımcısı) ve Prof. Dr. Zuhal Ulusoy’dan (İstanbul Bilgi Üniversitesi, Mimarlık Fakültesi Dekanı) oluşan seçici kurulun yayınladığı değerlendirme raporuna göre adaylarda “üretim/eylem alanlarının çeşitliliği”, “kendine ait bir söz, yapma hali geliştirmiş olma” ve “yerleşik beklenti ve pratiklerin ötesinde bir değer üretme çabası” gibi nitelikler dikkate alındı.  

Seçilen projelerin yer alacağı GEMSS sergisi 6 Eylül – 12 Ekim 2019 tarihleri arasında The Circle’da gerçekleşecek ve daha sonra 1-30 Haziran 2020 tarihlerinde de Londra Mimarlık Festivali kapsamında RIBA’da (Royal Institute of British Architects) gösterilecek.

GEMSS 2019 seçkisinde yer alan mimarlar (alfabetik olarak) şu şekilde sıralanıyor: 

Alper Derinboğaz (Salon, Kurucu)

Bihter Çelik (-trak, Kurucu)

Birge Yıldırım Okta (Oktaa, Kurucu Ortak)

Burak Pekoğlu (BINAA, Kurucu)

Buşra Al (Plug, Kurucu) 

Cihan Sevindik (OfficePan, Kurucu)

Evren Başbuğ (StudioEvrenBaşbug, Kurucu Ortak)

Ferhat Hacıalibeyoğlu (İkiartıbir Mimarlık, Kurucu)

Ilgın Avcı (CAA Studio, Mimar Ortak)

Melike Altınışık (Melike Altınışık Architects, Kurucu)

Oral Göktaş (So?, Kurucu Ortak)

Ramazan Avcı (SCRA Mimarlık, Kurucu Ortak)

Sevince Bayrak (So?, Kurucu Ortak)

Zuhal Kol (Openact, Kurucu Ortak)

KAYNAK: İnşaat&Yatırım 2798 kez okunmuştur.


ETİKETLER : GEMSS, VitrA, The Circle, Şişecam,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

GEMSS 2019 Seçkisi Tamamlandı! 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
Ahmet Temeltaş, Osman Karagöz, Garanti Mortgage, Massimiliano Zanardi, MUDER, Ray Sigorta, Diamond City, LAV, 212 AVM, Haute Couture, SevgililerGünü, Selçuklu Holding, Zürih-Milano, Oya Başar Uluca, Kuzey Irak, Ali Osman Özaydemir, Ce­lal Ko­loğ­lu, MaviBahçe, Türkiye Toplumunun Enerji Tercihleri Araştırması, CerenKumbasar, Gebze-Orhangazi Otoyolu, 360, Beyoğlu Salıpazarı , Yeşilyurt İnşaat, Safi Derince Uluslararası Liman İşletmeciliği, İstanbulYapıFuarı, FatihVardar, Elit Grand Palas Ödülleri, Aziz Zimeri, Neva Nehrini,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.