Daikin Vam-J İle Havalandırmada Tasarruf Ve Kalite Devri Başlıyor | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 184
Kasım 2019 Sayı 184
İnşaat&Yatırım Sayı 183
Ekim 2019 Sayı 183
İnşaat&Yatırım Sayı 182
Eylül 2019 Sayı 182
İnşaat&Yatırım Sayı 181
Ağustos 2019 Sayı 181
İnşaat&Yatırım Sayı 180
Temmuz 2019 Sayı 180
İnşaat&Yatırım Sayı 179
Haziran 2019 Sayı 179
Daikin Vam-J İle Havalandırmada Tasarruf Ve Kalite Devri Başlıyor
09 Agustos 2019, Cuma 10:28:01
Daikin Vam-J İle Havalandırmada Tasarruf Ve Kalite Devri Başlıyor
Konutlara ve ticari alanlara taze hava sağlamaya yönelik çok sayıda çözüm sunan Daikin, kullanıcıların ihtiyaçları ve talepleri doğrultusunda geliştirdiği VAM-J ısı geri kazanımlı havalandırma ünitesiyle büyük beğeni topluyor.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Konutlara ve ticari alanlara taze hava sağlamaya yönelik çok sayıda çözüm sunan Daikin, kullanıcıların ihtiyaçları ve talepleri doğrultusunda geliştirdiği VAM-J ısı geri kazanımlı havalandırma ünitesiyle büyük beğeni topluyor. Isıtma ve soğutma özelliklerinin yanı sıra nem kazanımıyla enerji tasarruflu havalandırma yapan VAM-J ofis, mağaza ve restoran gibi ticari kullanım alanları için mükemmel bir çözüm olarak öne çıkıyor.

İklimlendirme sektörünün ezber bozan markası Daikin, sadece geniş ürün gamıyla değil, konfor sağlayan gelişmiş teknolojik ürünleriyle de fark yaratmaya devam ediyor. Enerji verimliliği ve çevre ile ilgili konulara odaklanan regülasyonlar nedeniyle; ısı geri kazanım cihazları, artık ticari havalandırma uygulamalarının yanı sıra günümüzde konut uygulamalarında da önemli bir husus olmaya başlıyor. Daikin’in ısıtma, soğutma ve nem geri kazanımıyla iç ortamda enerji tasarruflu havalandırma sağlayan ürünü VAM-J serisi ‘ısı geri kazanımlı havalandırma cihazı’ bu alandaki standartları üst düzeye çıkarıyor. 350-2000 m3/sa‘lik geniş kapasite aralığına sahip VAM-J serisinin yeni elmas şekilli yanmayan selülozik ısı eşanjörü ultra yüksek fan hızında yüzde 85’e varan sıcaklık transfer verimliliği sağlıyor. Bu sayede yüksek enerji verimliliği sağlanırken, konfor seviyesi de en üst noktaya taşınıyor. Daha önceki seride olduğu gibi yüksek verimli kağıt barındıran sistem ısı değişiminin yanı sıra nem değişimi de yapıyor. 301mm (350/500 m3/sa) yüksekliğe sahip olan VAM-J serisi, yeni geliştirilen Sirocco fan ve DC fan motoruyla kullanıcının tasarrufunu artırıyor. Kablolu kumandayla ESP değiştirebilme özelliği hava debisinin optimizasyonunu sağlıyor.

 KOLAY MONTAJLA ZAMAN TASARRUFU

Mağaza, restoran ve ofisler için yüksek kaliteli taze hava sağlayan ısı geri kazanımlı havalandırma cihazları, iç ve dış ortam sıcaklıkları ve nem seviyeleri arasındaki dengeyi optimize ederek, ısıtma veya soğutma yükünü azaltarak VRV sisteminin verimliliğini arttırıyor. Opsiyonel olarak üründe yer alan CO2 sensörü ile iç ortam hava kalitesini sürekli kontrol ederek enerji kayıplarını minimum seviyeye indiriyor. Dış ortam sıcaklığının iç ortam sıcaklığından düşük olduğu gecelerde ‘free cooling’ yani bedelsiz soğutma yapabilme özelliğine sahip olan VAM-J serisi, bağımsız kullanılabildiği gibi ısıtma ve soğutma sağlayan tüm Daikin VRV sistemlerine kolayca entegre edilebiliyor. Cihazda standart olarak G3 sınıf çok yönlü elyaf lifli filtre bulunurken opsiyonel olarak orta ve ince toz filtreleri M6, F7, F8 de sunuluyor. Ürünün bütün bu özellikleri kullanıcıya eksiksiz taze hava çözümü sunuyor.

VAM-J serisi üstün özelliklerinin yanı sıra kısa montaj süresiyle de dikkat çekiyor. Ürünün nominal hava debisinin kolayca ayarlanabilmesi ve klasik kuruluma kıyasla damper gerektirmemesi nedeniyle ortaya çıkan bu avantaj, kullanıcılara zamandan tasarruf sağlıyor. Drenaj borusuna gerek duymayan ürün, Daikin tarafından temin edilen elektrikli ısıtıcılarla, düşük dış ortam sıcaklığında daha yüksek konfora erişmeye fırsat yaratıyor. VAM-J serisi, üstün VRV IV teknolojisinin de sahip olduğu merkezi kontrol sistemlerine sahip. Bu da cihazın çalışırken kolayca görüntülenmesine ve takip edilmesine olanak veriyor.  

KAYNAK: İnşaat&Yatırım749 kez okunmuştur.


ETİKETLER : Daikin, ,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Daikin Vam-J İle Havalandırmada Tasarruf Ve Kalite Devri Başlıyor 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
SistemAlüminyum, Cannes JW Mariott Otel, Business School Netherlands’ta Executive MBA, Mark Pearce, Tango Kuleler, MiddleEastElectricityFuarı, Altın iF Ödülü, Akbaş Holding, Holcim - Lafarge, DHMI, On-Taş İnşaat Ltd.Şti, FRTA601, DAFEnerji, 7. 7. ‘Design&Construction-Üniversitelerarası Öğrenci çelik Köprü Yarışması, Sparta Koleksiyonu, ADPF, CABA, Boğazın Balkonu, AtillaKuzu , Elio Alonso Vasquez Miranda, Nayman Mimarlık, AtalayÖzdayı, Doğa Grubu, Penny Lane, Ülke Enerji, VeyselEroğlu, Lusso, Alaaddin Akar, SheratonGrandİstanbulAtaşehir , Termo Teknik Evomax,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.