Dış cephede doğru malzeme seçim kriterleri | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 181
Ağustos 2019 Sayı 181
İnşaat&Yatırım Sayı 180
Temmuz 2019 Sayı 180
İnşaat&Yatırım Sayı 179
Haziran 2019 Sayı 179
İnşaat&Yatırım Sayı 178
Mayıs 2019 Sayı 178
İnşaat&Yatırım Sayı 177
Nisan 2019 Sayı 177
İnşaat&Yatırım Sayı 176
Mart 2019 Sayı 176
Dış cephede doğru malzeme seçim kriterleri
11 Eylul 2019, Carsamba 10:38:10
Dış cephede doğru malzeme seçim kriterleri
Bir çok etkene maruz kalan dış cephe kaplamalarında görülen yıpranma eğilimi, doğru malzeme seçimiyle önleniyor. Cosentino’nun üstün teknolojik ve estetik performansa sahip ultra kompakt yüzeyi Dekton, kullanıcılara konfor sağlıyor.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Binaların dış cepheleri her türlü dış etkene maruz kaldığından çok fazla aşınma ve yıpranma eğilimi gösteriyor. Kullanıcıların konforunda önemli rol oynayan dış cephelere uygun malzeme seçiminde bazı konulara dikkat etmek gerekiyor. Üstün bir teknolojik ve estetik performansa sahip Cosentino’un ultra kompakt Dekton yüzeyleri, dış cephe malzeme seçiminde büyük avantajlar sağlıyor.

Cosentino farklı kullanımlar için mimarlara ilham veriyor

Cosentino farklı kalınlıkları ve geniş formatları, üstün UV direnci, leke direnci, renk çeşitliliği, yüksek ve düşük sıcaklıklara dayanma özelliğine sahip Dekton yüzeyler ile dış cephelere sağlamlık ve konfor katıyor. Dekton yüzeyler yapıştırmalı sabitleme sistemleri veya mekanik ankraj ile cephelere kaplanabiliyor. Mermer, ahşap ve beton gibi farklı dokulara sahip geniş bir renk yelpazesiyle ince bir estetik sunuyor. Ultra kompakt Dekton yüzeyler, farklı projeler için çok sayıda mimar ve tasarımcıya ilham veriyor.

Mükemmel yüzey-kenar uyumu

Dekton yüzeyler, tek renkten farklı yüzey dokularına ve yüksek kaliteli grafiklere, her türlü özel desen ve rengi yaratma olanağı sunuyor. Açık kenarlı tasarımlar için seramiklerin aksine mükemmel yüzey/kenar uyumu sağlıyor. Ankraj sistemlerine ve tasarımlara uyum sağlayacak 4, 8, 12, 20 ve 30 mm olarak farklı kalınlıklara ve 3200x1440 mm ölçülere sahip yüzeylerle katlar arası boşluk tek bir parça ile kaplanabiliyor. Montajı kolaylaştırıyor, montaj sürelerini kısaltıyor. Ek yeri sayısını azaltıp yekpare bir yüzey oluşturarak plaka verimli kullanılıyor. 

Dekton, lekelerin yüzeye tutunmasına izin vermiyor

Projenin ihtiyaçlarına göre özel ebatlı paneller veya parçalar üretilebiliyor. Dekton, rüzgara ve rüzgarın taşıdığı parçalara karşı mükemmel darbe direnci sağlıyor. Günlük temizlik ürünleri ve ekipmalarıyla bakım çok kolay yapılabilen Dekton yüzeyler, A1 sınıfı sertifika ve A2 sınıfı güvenlik ağı ile yangında yüksek performans sunuyor, alev almıyor. Lekelerin ve harici maddelerin yüzeye tutunmasına izin vermeyen yüzeylerde zamanla renkte solma olmuyor. XGloss gibi Dekton ürünleri parlaklıklarının yanı sıra su-itici özelliklere de sahip olma özelliğiyle öne çıkıyor

KAYNAK: İnşaat&Yatırım


316 kez okunmuştur.


ETİKETLER : Cosentino,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Dış cephede doğru malzeme seçim kriterleri 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
GS, OsmanZolan, Sunset Park Caddebostan, Kamuran Öner, Jupiter sıva altı armatürleri, Hüseyin Türkkan, TÜRKAK, Tepe, IKEA ve Meydan Alışveriş merkezi, FuadAkhundov, Aksaray Grand Eras Hotel, 3. Ulusal Fotoğraf Yarışması, İnşaat maliyet endeksi, OttomareSuites, Ufuk Bilgen, Maslak İstanbul Sheraton Otel, Garipçe, Artuğ Çetin, SMEG, Net Yapı, Axis Kağıthane AVM, Harun Tüfekçi, Gemstone, GiresunOrduHavalimanı, Fatih Erçelik, Burgbad, Seramiksan, (AMPD) , En İyi Mobil Cihaz Uygulaması, Ce­lal Ko­loğ­lu,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.