Ankara'da Konut Satışları Arttı, Hareketlilik Bulvar Loft'a da Yansıdı | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 183
Ekim 2019 Sayı 183
İnşaat&Yatırım Sayı 182
Eylül 2019 Sayı 182
İnşaat&Yatırım Sayı 181
Ağustos 2019 Sayı 181
İnşaat&Yatırım Sayı 180
Temmuz 2019 Sayı 180
İnşaat&Yatırım Sayı 179
Haziran 2019 Sayı 179
İnşaat&Yatırım Sayı 178
Mayıs 2019 Sayı 178
Ankara'da Konut Satışları Arttı, Hareketlilik Bulvar Loft'a da Yansıdı
26 Eylul 2019, Persembe 11:46:15
Ankara'da Konut Satışları Arttı, Hareketlilik Bulvar Loft'a da Yansıdı
Konut satışlarını yüzde 15,2 artıran Başkent Ankara’daki Bulvar Loft projesinde kiralama hareketliliği.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Türkiye İstatistik Kurumu’nun ağustos ayı konut satış rakamlarına göre Türkiye’de İstanbul’dan sonra en fazla konutun satıldığı Ankara’da geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 15.2 artışla 10 bin 707 konut alıcı buldu. Ankara’daki konut satışları Aralık 2018’den bu yana en yüksek seviyesine ulaştı. Ankara’nın gelişen konut bölgesindeki İncek’te yaşamın başladığı Bulvar Loft projesinde de konut hareketliliği sürüyor. Akfen Gayrimenkul Portföy Yönetimi A.Ş. (Akfen GPYŞ) Genel Müdürü Barış Barçak, Bulvar Loft’da müşterilerine kiralama seçeneği ile alternatif yarattıklarını ifade etti.

Türkiye İstatistik Kurumu, ağustos ayı konut satış rakamlarına göre, Türkiye’de konut satışları bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 5,1 oranında artarak 110 bin 538 oldu. Konut satışlara bakıldığına İstanbul’un ardından en fazla konut satılan Ankara’da satışlar gayrimenkulde yavaşlamanın hissedildiği iki sene öncesine dönmesi dikkat çekti.

Geçen yılın Ağustos ayında Ankara’da 9 bin 291 konut satılırken, bu oran 2019 yılının Ağustos ayında yüzde 15.2 artışla 10 bin 707 olarak gerçekleşti. Ankara’daki konut satışı Aralık 2018’den bu yana en yüksek seviyesine ulaştı.

“KİRALAMA MODELİNİ ÖNE ÇIKARTIYORUZ”

Akfen Gayrimenkul Portföy Yönetimi A.Ş. (Akfen GPYŞ) Genel Müdürü Barış Barçak, kredi faiz oranlarının son dönemde geri gelmesiyle birlikte satış ofislerinde son iki yıldır görülmeyen hareketin başladığını ifade etti. Bu hareketin şimdilik daha çok düşük segment konut projelerinde satış işlemleriyle sonuçlandığını ifade eden Barçak, “Lüks segmentte alımların artması için biraz daha zamana ihtiyaç olduğu görünüyor” diye konuştu.

Sektöre olan güvenin yeniden artış eğiliminde olduğu bu dönemde, satın alma konusunda tereddüt yaşayan müşteriler için alternatifler üretilmesi gerektiğini söyleyen Barçak, “Oluşturduğumuz kiralama modeli ile misafirlerimiz oturmak istedikleri evlere kiracı olarak yerleşip Bulvar Loft konforunu deneyimlemeye başlıyorlar. Birikimleri istediği noktaya ulaştığında ve konuta yatırım için doğru zamanın geldiğine ikna olduklarında, kiracısı oldukları konforun, sahipleri olacaklarına inanıyoruz” ifadelerini kullandı.

OTURUMA HAZIR DAİRELERE HEMEN TAŞINMA FIRSATI

Ulaşım kolaylığının yanı sıra çevresinde bulunan eğitim kurumları, yargı kampüsü ve yaşam alanlarına yakınlığı bakımından bir çekim merkezi üzerine kurulan Bulvar Loft’ta oturuma hazır, hemen taşınılabilecek dairelerin satışına devam ediliyor. Sosyal donatı özellikleriyle de öne çıkan Bulvar Loft’ta fitness center, kapalı yüzme havuzu, güneşlenme terası, açık satranç, basketbol, boccia sahalarının yanı sıra hobi odası, cep sineması, paten pisti, güneş bahçesi, fire pit gibi oturumcuların sosyal hayatına renk katan alanlar da bulunuyor.

KAYNAK: İnşaat&Yatırım1626 kez okunmuştur.


ETİKETLER : Akfen Gayrimenkul, Bulvar Loft, Ankara ,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Ankara'da Konut Satışları Arttı, Hareketlilik Bulvar Loft'a da Yansıdı 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
IWCS 2014, Halil İbrahim Daşöz, Semerkand Line, Enza Home Grid , AyışığıButik, 2846 Bordeaux, Letoon, Aquatherm Fuarı, Ali Rıza Ersoy, Novoart, MomentYapı, NeoGölpark İstanbul Evleri, Seha Bahar Evleri , Zorlu Gayrimenkul, İstanbul Light Fuarı’, KdirTopbaş, 20 Y PRMX LCD kombi, 8. Gayrimenkul Yazlık Evler Fuarı, Timur Bayındır, 59, Erol Kaya, Müslüm Boynukısa, Gürsoy Grup & Via Properties, mavi baret, Geberit Monolith, AliPınarTopdaş, Derin-Kyudo Aydınlatma, Grundfos, Hermes, Bahçen Elvanşehir Evleri,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.