AE Mimarlık İmzasını Taşıyan Casadino Çeşme, Görenleri Hayran Bırakıyor | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 184
Kasım 2019 Sayı 184
İnşaat&Yatırım Sayı 183
Ekim 2019 Sayı 183
İnşaat&Yatırım Sayı 182
Eylül 2019 Sayı 182
İnşaat&Yatırım Sayı 181
Ağustos 2019 Sayı 181
İnşaat&Yatırım Sayı 180
Temmuz 2019 Sayı 180
İnşaat&Yatırım Sayı 179
Haziran 2019 Sayı 179
AE Mimarlık İmzasını Taşıyan Casadino Çeşme, Görenleri Hayran Bırakıyor
16 Ekim 2019, Carsamba 11:48:10
AE Mimarlık İmzasını Taşıyan Casadino Çeşme, Görenleri Hayran Bırakıyor
AE Mimarlık tarafından tasarlanan, İzmir’in en gözde lokasyonu Çeşme Ilıca’da hayata geçen Casadino Çeşme, deniz manzarası eşliğinde butik bir yaşam keyfi sunuyor. Lüksün yeniden tanımlandığı proje, AE Mimarlık Yönetim Kurulu Başkanı Mimar Ahmet Erkurtoğlu’nun imzasını taşıyor.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

1991 yılında kurulan İstanbul’un sayılı mimarlık ofislerinden biri olan AE Mimarlık’ın tasarladığı Çeşme Ilıca’da hayat bulan Casadino Çeşme, denizin keyifli manzarası eşliğinde ferahlık ve konfor arayanlar için benzersiz bir deneyim sunuyor. Ödüllü Mimar Ahmet Erkurtoğlu imzası taşıyan proje, 911 metrekare arsa alanı üzerinde, 650 metrekare brüt, 300 metrekare net alanda yükseliyor. 5 oda, 1 salonu bulunan projede, tavandan yere kaplı kadar camlı, bahçeye açılan kapılar, denizin kokusunu bolca odasına taşımak ve güneşten maksimum seviyede faydalanmak üzere düşünülmüş. Havuzu ve peyzaj düzenlemesiyle dikkat çeken projenin, mimari dokusunda ise modern ögelerden esinlenilmiş. Çeşme’nin ruhuna uygun çizgiler, modern ögelerle harmanlanmış.

AE Mimarlık Yönetim Kurulu Başkanı Mimar Ahmet Erkurtoğlu, proje hakkında “R. Sancar Belgü ve İnpaş İnşaat A.Ş. işbirliği için Çeşme Ilıca’nın Mamurbaba bölgesinde tasarladığımız Casadino Çeşme projesinde, hem konut hem de hem de otel bilgimizi aktardık. Çeşme’nin doğal yapısına uygun, gerçek lüks olarak tabir edebileceğimiz, en iyi malzemelerle bir proje ortaya çıkardığımızı düşünüyoruz. Maksimum enerji verimliliğini sağlayan ve oturanlara keyif veren projede yeşil alan kullanımına önem verdik. Hem iç hem de dış mekan kullanımında modern çizgilere ağırlık verdik.” açıklamalarında bulundu.

Yeşil ve mavinin birleşiminde huzurla iç içe

Deniz manzaralı 300 metrekarelik geniş jakuzili terasıyla dikkat çeken projedeki kullanılan tüm malzemeler ise kendi alanının en iyi ve lüks markaları. Elektrik kesintilerine karşı kesintisiz jeneratörden, toprak altına gömülü hidrofor sistemi gibi birçok detayın düşünüldüğü projenin kısaca teknik özellikleri ise şu şekildedir:

Daikin vrf klima sistemi

Daikin ısı pompası

Daikin 200 lt boyler

Rehau yerden ısıtma borulama sistemi

Berker interra knx akıllı ev sistemi full otomasyon güvenlik sistemi

Schuco alüminyum doğrama, Alusel aliminyum panjur, Alusel aliminyum panjur, Hans grohe bataryalar

Grundfoks hidrofor ve artezyen sistemi

Florim marka İtalyan havuz döşeme

Astral İspanyol havuz motoru ve tuzlama sistemi

Novawood dişbudak thermowood deck

Hunter pilli otomatik sulama sistemi

Elektrik kesintisine karşı otomatik jeneratör sistemi

Su kesintisine karşı 3,5 ton otomatik devreye giren toprak altı hidrofor sistemi

KAYNAK: İnşaat&Yatırım 1979 kez okunmuştur.


ETİKETLER : AE Mimarlık, Çeşme, Ilıca, Casadino Çeşme,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

AE Mimarlık İmzasını Taşıyan Casadino Çeşme, Görenleri Hayran Bırakıyor 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
Milli Emlak Genel Tebliği, Mozaik, Letoon, İlhan İl, İstanbul 216 Konutları, Ali Sabancı, İnci Holding , Can Kaya, Mehmet Ali Neyzi, Akbank ve ING Bank, Kuzey Ege, FSC, Bayraktar, Türkiye Ticari Gayrimenkul Pazarı Görünümü, Yangın Sistemleri Kurulum, Vedat Mavuzer, Rixos, Arap-Türk Gayrimenkul Zirvesi, Sharp ve Capacity, Yapı Fuarı İstanbul 2013, Nurol Holding, Elektrik Piyasası Kanunu Tasarısı, NaksanHolding, 42 prim, Havaalanı Mahallesi, Özkartallar, Abu Dabi Marina City Development-Plot C2, Batman, Avrupa Rüzgâr Enerjisi Birliği, GSStore,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.