NG Hotels 2020’Ye Yeni Yatırımlarla Hazırlanıyor | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 184
Kasım 2019 Sayı 184
İnşaat&Yatırım Sayı 183
Ekim 2019 Sayı 183
İnşaat&Yatırım Sayı 182
Eylül 2019 Sayı 182
İnşaat&Yatırım Sayı 181
Ağustos 2019 Sayı 181
İnşaat&Yatırım Sayı 180
Temmuz 2019 Sayı 180
İnşaat&Yatırım Sayı 179
Haziran 2019 Sayı 179
NG Hotels 2020’Ye Yeni Yatırımlarla Hazırlanıyor
25 Ekim 2019, Cuma 12:32:39
NG Hotels 2020’Ye Yeni Yatırımlarla Hazırlanıyor
Turizm sektörünün öncü markası NG Hotels, yeni yatırımlarıyla misafirlerine unutulmaz tatil deneyimi yaşatmaya devam edecek. NG Hotels, aldığı yeni yatırım kararları ile 2020 yılında NG Sapanca Club’ı ve 2021’de de NG Phaselis Bay’i hizmete açarak Türkiye’nin turizm gücüne sunduğu katkıyı artıracak.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Misafir memnuniyetini ön planda tutarak NG Sapanca ve NG Afyon’da benzersiz tatil deneyimleri sunan NG Hotels, yeni yatırım ve projelerle güçlü büyümesini sürdürecek. 2020’nin ilk çeyreğinde hizmete almaya planladığı NG Sapanca Club ve 2021’de açacağı NG Phaselis Bay ile birlikte, NG Hotels ülke turizmine katkısını güçlendirirken misafirlerine sunduğu hizmetleri artırmış olacak.

Özellikle “Wellness” ve “Business Wellness” konularında sergilediği uzmanlık ve fark yaratan hizmetleriyle hızlı bir büyüme trendi yakalayan NG Hotels’in Başkanı Hediye Güral Gür, yeni yatırımlarla ilgili şunları söyledi: “NG Hotels olarak, ilk 5 yıldızlı otelimiz olan NG Sapanca’yı 2008 yılında, zincirin ikinci halkası olan NG Afyon’u ise 2012 yılında hizmete aldık. Sunduğumuz hizmetler misafirlerimizi memnun ettikçe biz de büyük bir kararlılıkla yatırımlarımızı sürdürüyoruz. NG Sapanca Otelimizin yanındayatırımını sürdürdüğümüz NG Sapanca Club’ı 2020’nin ilk çeyreğinde hizmete açmayı hedefliyoruz. NG Sapanca Club, orman içinde dört mevsimin güzelliklerini yansıtırken son trendleri yansıtan lüks ve ferah tasarımıyla günümüz gezgininin beklentisine cevap verecek bir otel olacak.

Bir süre önce Antalya Göynük’teki eski Phaselis Otel’i satın aldık, yepyeni bir konsept ve hizmetlerle sunmak için çalışmalara başladık. NG Phaselis Bay olarak isimlendirdiğimiz otelimiz olağanüstü bir koya sahip, çam ağaçları arasında yer alıyor. NG Phaselis Bay’i de 2021’de hizmete girecek şekilde planlıyoruz. İstanbul’daki ilk otelimiz için Amerika merkezli Marriott International ile 20 yıllık franchise anlaşması imzaladık. Marriott West İstanbul’un da şu an dekorasyon çalışmaları sürüyor. Otellerimizde verdiğimiz hizmetin kalitesini yükseltirken yeni yatırımlarımız bizi heyecanlandırıyor. Yurt içindeki otel sayımızı artırıp ülkemizin turizmde elini daha da güçlendirirken yurt dışında yeni otel yatırımları gerçekleştirmeyi hedefliyoruz.

Bununla birlikte otellerimiz, Türkiye’de wellness imkanları sunan öncü otellerden. Global Wellness Institute’ın son raporuna göre dünyada wellness, 4,5 Trilyon $’a ulaşan bir mega sektör. Bu sektörde kendimizi dünyadaki trendlere göre geliştirerek hizmet vermeye devam edeceğiz. NG Sapanca’da bu ay itibarıyla Yeni Nesil Wellness konseptini uygulamaya başlıyoruz. Konunun uzmanları ile işbirliği yaptık. Otellerimizde başlatacağımız yeni nesil wellness konseptiyle misafirlerimize klasik spa anlayışının ötesinde beden, ruh ve zihin olarak bütünsel bir wellness deneyimi yaşatacağız. Yeni Nesil Wellness konseptimiz, wellness ve detoks, aile boyu wellness ve sağlıklı yaş alma programlarını kapsayacak. Aile boyu wellness programımızda tüm aile bireyleriyle birlikte çocuklarda doğru beslenme, egzersiz alışkanlıkları, farkındalık içinde yaşamak gibi hayat boyu sürdürülebilir bir wellness yolculuğunun temellerini atacağız.’’

Wellness konusunda bütünsel bir yaklaşım sergileyen NG Hotels’in üzerinde önemle durduğu programlardan bir tanesi iş yeri sağlığına katkıda bulunan Corporate Wellness Sağlıklı Yaşam Programı. Global Wellness Institute’un raporuna göre dünyada çalışan 3,2 milyar kişi uyanık kaldıkları sürenin üçte bir ile üçte ikisine yakın kısmını iş yerinde geçiriyor. Yetişkinlerin yüzde 52’si kilolu veya obez, yüzde 9’u diyabet hastası,yüzde 76’sı genel sağlık sorunlarından, yüzde 38’i ağır iş yükünden muzdarip, yüzde 24’ü işine karşı motivasyonunu kaybetmiş durumda. Tüm bunların ışığında iş yerlerinin çalışanların sağlık sorunlarına yönelik harcamaları ve iş gücü kaybı ciddi oranlara ulaşıyor.

Olumsuzlukları ve iş gücü kaybını önlemek amacıyla firmalar çalışanlarına yönelik olarak wellness konusuna ağırlık başladılar. Tahmini rakamlara göre global ekonomi içinde iş yerine yönelik wellness’ın bütçesi 43.3 milyar dolara ulaştı. NG Hotels, özellikle NG Afyon’da, şirket yöneticileri ve çalışanlarının sağlık risklerini azaltıp hayat kalitelerini yükseltmeyi destekleyen, kişisel verimliliklerini arttıran hizmetlerin sunulduğu sağlıklı yaşamla tanışma ve alışma programını olan Corporate Wellness’ı sunuyor. Programın başında kişiye özel sağlıklı yaşam programının belirlenebilmesi için programa katılacak tüm katılımcılardan belirli kan testleri isteniyor, katılımcının beslenme ve yaşam öyküleri alınıyor, metabolizma ve postur analizi yapılıyor. Buna göre kişiye özel doğal, sağlıklı ve dengeli beslenme menüleri, spor aktiviteleri belirleniyor. Program süresince sanatsal aktiviteler, spa uygulamaları ve tarihi kültürel gezilerle program renklendiriliyor. Corporate Wellness programını deneyimleyerek fayda sağlayan şirket sayısı hızla artıyor.

Dünyada büyük ilgi gören bir başka akım olan Orman Terapisi (Shinrin-Yoku) ise NG Sapanca Oteli’nde uygulanıyor. Japonya’da iş stresi nedeniyle intihar vakalarının artmasıyla Japon Sağlık Bakanlığı 80’li yıllarda bilimsel araştırmalar başlattı. Bu araştırmalarda ağaçların salgıladığı “fitonsit” isimli maddenin insan sağlığına olan olumlu etkisi kanıtlandı ve ilk kez 1982’de Shinrin-Yoku (Orman Terapisi) kavramı gündeme geldi.Uzun yıllar devam eden araştırmaların sonucunda Japon Sağlık Bakanlığı Shinrin-Yoku’nun tıp literature içinde değerlendirilmesini sağladı. Orman Terapisi’nin içeriğinde “Eğitimli rehber eşliğinde tüm duyular açık olarak doğada sessizce yürümek, sesleri, kokuları, renkleri hissetmek, kısaca doğayı içine çekmek” bulunuyor. Orman Terapisi’nin insan sağlığına faydaları arasında; bağışıklık sistemindeki faydalı hücreleri güçlendirmesi, tansiyonu dengelemesi, stresi azaltması, kan şekerini düşürmesi, çocuklar da dahil olmak üzere odaklanmayı artırması, enerji seviyesini yükseltmesi ve uykusuzluğa iyi gelmesi bulunuyor.

“Her konuğumuzu, tek konuğumuz gibi ağırlarız!” felsefesiyle hizmet veren NG Hotels, verdiği hizmetin kalitesini yükseltmeyi ve müşteri memnuniyetini artırmayı da hedefliyor. Sunduğu ürün ve hizmet kalitesiyle tekrar misafir oranlarını yüzde 45 gibi yüksek orana çıkaran NG Hotels, NG Sapanca ve NG Afyon olarak 7 kalite belgesine sahip 5 yıldızlı oteller olma özelliğini taşıyor. 2015 senesinden bu yana sektör profesyonelleri ve misafirler tarafından oylanarak belirlenen World Luxury Awards ödüllerine layık görülen NG Hotels, kanıtlanmış kalite standartları ve trendlere uyum gösterme kapasitesiyle de istikrarlı biçimde büyüyor.“İyi Hisset” mottosuyla misafir memnuniyetini en ön planda tutan lüks ve konforun öncüsü NG Hotels, Türkiye’de turizmin çeşitliliğinin dört mevsime yayılmasına katkıda bulunan uzmanlıklarıyla ve yeni yatırımlarıyla büyümeye devam ediyor.

KAYNAK: İnşaat&Yatırım 1767 kez okunmuştur.


ETİKETLER : NG Hotels, NG Sapanca, NG Afyon, otel,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

NG Hotels 2020’Ye Yeni Yatırımlarla Hazırlanıyor 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
“Işıkla Yıkanmak” , VatanŞaşmaz, Bodrum Loft Projesi, Budge Huskey, WiloTürkiye , Cherry, Üç Boyutlu Duvar Karoları, İstanbul-Hicaz Demiryolu, Belgium Stone, Nestyap İnşaat, Mersin Limanı, Seydişehir, TamerNakışçı, Crema Serisi, ERA Zirve, "Future Project of the Year 2012", Oğuz Üstündağ, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminali, SwissotelTheBosphorus, Bursa Büyükşehir Belediyesi, lojistik merkezi, İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali, Thermomark / Thermocard, Tuzla Birlik Organize Sanayi Bölgesi, St. Peterburg, Yorum İnşaat, Binghalib Şirketler Grubu, Özgür Yavuz, Buyaka, Emre Gören,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.