TKYD Kurumsal Üye Profilini Genişletmeye Devam Ediyor | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 184
Kasım 2019 Sayı 184
İnşaat&Yatırım Sayı 183
Ekim 2019 Sayı 183
İnşaat&Yatırım Sayı 182
Eylül 2019 Sayı 182
İnşaat&Yatırım Sayı 181
Ağustos 2019 Sayı 181
İnşaat&Yatırım Sayı 180
Temmuz 2019 Sayı 180
İnşaat&Yatırım Sayı 179
Haziran 2019 Sayı 179
TKYD Kurumsal Üye Profilini Genişletmeye Devam Ediyor
05 KASIM 2019, SALI 12:31:34
TKYD Kurumsal Üye Profilini Genişletmeye Devam Ediyor
Enerjisa Enerji Ve Yorglass Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği Üyesi Oldu.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Türkiye’de kurumsal yönetim anlayışının tanınması, gelişmesi ve en iyi uygulamalarıyla hayata geçirilmesi hedefiyle faaliyetlerini sürdüren Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği’ne iki yeni kurumsal üye daha katıldı. Elektrik dağıtım ve perakende satışta Türkiye’nin lider şirketi Enerjisa Enerji ile Türkiye’nin ilk dekoratif ve mat cam üreticisi olan Yorglass Cam San. Ve Tic. A.Ş. , TKYD üyesi oldu. 

Adillik, şeffaflık, hesap verebilirlik ve sorumluluk ilkeleri üzerine inşa edilen kurumsal yönetim anlayışının 2003 yılından bu yana Türkiye’de yaygınlaştırılması misyonuyla hareket eden Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği (TKYD), kurumsal üye profilini genişletmeye devam ediyor.  Elektrik dağıtım ve perakende satışta Türkiye’nin lider şirketi Enerjisa Enerji ile Türkiye’nin ilk dekoratif ve mat cam üreticisi olan Yorglass Cam San. Ve Tic. A.Ş, TKYD üyesi oldu.  

Feyyaz Ünal: “Üye profilimiz ve çalışma alanımız her geçen gün genişliyor” 

TKYD’nin 58 kurumsal üyesi ile birlikte, kurumsal yönetim anlayışının ülke genelinde tüm şirketlerde yaygınlaşması için çalıştığının altını çizen TKYD Yönetim Kurulu Başkanı Feyyaz Ünal, “Çünkü şirketlerin çok daha uzun ömürlü olabilmeleri, rekabet edebilirlikleri, sürdürülebilir yapılar olabilmeleri ne kadar kurumsal yönetildiklerine bağlı. Dolayısıyla ülkeler için sürdürülebilirliğin ve kalkınmanın yolu, mikro ölçekten bakıldığında şirketlerin iyi yönetilmesinden geçiyor. Bu bakış açısıyla, alanlarının önde gelen şirketlerini derneğimize kazandırarak kurumsal yönetim ekseninde yürüttüğümüz çalışmaların alanının her geçen gün genişlemesini ülkemiz adına son derece önemli buluyoruz. Enejisa Enerji ve Yorglass’ın katılımıyla daha da güçlenen derneğimiz, ülkemizde kurumsal yönetim anlayışının yaygınlaşması adına çok daha sağlam adımlarla yol almaya devam edecek.”

Kurumsal yönetimde referans noktası 

Özel sektör, medya, düzenleyici kurum ve kuruluşlar, sivil toplum kuruluşları ve akademik dünya arasında önemli bir iletişim ağı kuran TKYD’nin kurumsal üyelerinin haricinde, 600’ü aşkın bireysel üyesi de bulunuyor. Üyelerine eğitim programları, yayınları, açık gündem toplantıları, Anadolu Seminerleri ve paneller yoluyla ulaşan TKYD, bu çalışmalarını kamuoyuyla da paylaşıyor. 

KAYNAK: İnşaat&Yatırım 


600 kez okunmuştur.


ETİKETLER : TKYD, Feyyaz Ünal, ,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

TKYD Kurumsal Üye Profilini Genişletmeye Devam Ediyor 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
LUX*, Tuncay Lamcı, MenderesTürel, DoubleTreebyHiltonVan, Aydın Dinçer, AKFA Holding, Dünya Turizm Oscarları, BTMU, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi, Yeşil Çatı, Extreme Power SensorBagless™, fren parçaları, 34.mağaza, Öğretmen kampüsü, EgeProfil, AhmetGüneştekin, Marco Milan, Deluxia Dragos , 3000 Serisi™, ULTIMA, Selim, Alstom, Memiş Kütükcü, ecobulk, Murat Belge, KOMATEK2017Fuarı, Frost & Sullivan, Lusso, Dönmezlerİnşaat, DORMA,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.