Polonez’den 5 milyon avroluk yatırım açıklaması | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 184
Kasım 2019 Sayı 184
İnşaat&Yatırım Sayı 183
Ekim 2019 Sayı 183
İnşaat&Yatırım Sayı 182
Eylül 2019 Sayı 182
İnşaat&Yatırım Sayı 181
Ağustos 2019 Sayı 181
İnşaat&Yatırım Sayı 180
Temmuz 2019 Sayı 180
İnşaat&Yatırım Sayı 179
Haziran 2019 Sayı 179
Polonez’den 5 milyon avroluk yatırım açıklaması
07 KASIM 2019, Persembe 15:59:55
Polonez’den 5 milyon avroluk yatırım açıklaması
Türkiye’de yerli ve milli üretimin desteklenmesine yönelik birçok adım atılıyor. Yerli üretimin önemi her geçen gün artarken, şarküteri sektöründeki lider markalardan Polonez de yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Çatalca’daki 5 bin metre karelik kapalı alana sahip tesislerinin büyüklüğünü %50 büyütme kararı alan Polonez, yıllık 8.000 ton olan üretim kapasitesini 12.000 tona yükseltmeyi hedefliyor. Polonez, Polonez Chef ve İrem markalarını bünyesinde bulunduran, iki yıl içinde 5 milyon avro tutarında yatırım yapmayı planlayan Trakya Et, her yıl cirosunu %20 artırmak hedefiyle ürün grubunu geliştirmeye dolayısıyla Ar-Ge yatırımlarına odaklanmış durumda.

30 yıldır değişmeyen şarküteri lezzetleriyle tüketicilerle buluşan Polonez, yatırım atağına girdi. 2019 yılında cirosunda yüzde 20’den fazla artış elde eden Polonez, bu yükseliş grafiğini her yıl sürdürmek istiyor. İki yıl içerisinde hayata geçirilecek 5 milyon avroluk yatırım ile üretim tesisinin genişletilmesi ve ilave hatlarla üretim kapasitesini %50 artırmayı planlanıyor.

Yıllık üretim 8 bin tondan 12 bin tona yükselecek

Çatalca’daki 5 bin metre karelik üretim tesisini %50 büyütme kararı alan Trakya Et, yıllık üretimini de 8 bin tondan 12 bin tona yükseltecek. İki yıl içerisinde yapılması planlanan yatırımlar içerisinde Ar-Ge çalışmalarının kapsamının da genişletilmesi yer alıyor. Fonksiyonel ürünlerin geliştirilmesi ve mevcut ürünlerin daha ileri taşınabilmesi amacıyla geçtiğimiz günlerde pilot tesis kurarak Ar-Ge çalışmalarına hız veren Polonez, bu tesis içerisinde görev alan 10 kişilik uzman ekibi ile yeni ürün çeşitleri geliştirmeye odaklanacak.

 

 

 

Tonajda yüzde 10, ciroda yüzde 20 büyüyecek

 

Tüketicilerin kaliteli ve lezzetli ürünlere ulaşabilmelerini her zaman ön planda tuttuklarını belirten Polonez Genel Müdürü Andaç Günsoy, “Bu yıl %20’nin üzerinde büyüme öngörüyoruz. 2020 yılında da en az %20 oranında büyüme hedefindeyiz. Tonajda ise en az %10 büyüyeceğiz. Sürdürülebilir büyümeyi sağlamak için yatırım yapmanız, Ar-Ge’nizi güçlendirmeniz gerekiyor. Geçen sene bu amaçla planladığımız yatırımları ertelemiştik. Bu yıl kaldığımız yerden devam ediyoruz. Öncelikle dilimleme ve paketleme hat sayımızı artıracağız. Bu arada mevcut hatlardaki makinelerin revizyonlarına da devam edeceğiz. 2 yıl içerisinde tesisimize ek bir bina daha inşa edeceğiz. Bu bağlamda fizibilite çalışmalarına başladık. Bu yeni alanda yeni hatların devreye girmesi ile birlikte ciddi bir kapasite artışımız olacak. Yeni kurulan pilot tesisimizdeki Ar-Ge çalışmaları neticesinde perakende ve ev dışı tüketime uygun ürünlerimize yeni çeşitleri de eklemeyi planlıyoruz” dedi.

Bayi ağı da güçleniyor

Polonez, şarküteri et ürünleri sektöründe ilk üç marka arasında yer alıyor. 81 ilde tüketicilere ulaşan Polonez’in yeni planları arasında özellikle büyük şehirlerin dışındaki yerel zincirlerde çalışmalarına hız vermek bulunuyor. Birçok online alışveriş sitesinde de bulunan Polonez, gıda perakendesinin dijital kanalının da sıkı takipçisi konumunda.

KAYNAK: İnşaat&Yatırım 535 kez okunmuştur.


ETİKETLER : Polonez, ,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Polonez’den 5 milyon avroluk yatırım açıklaması 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
Sancaktepe Konutları, OnurParkLifeİstanbul , Ahmet Meriç, sismik sensör, Fenix, Novada AVM, Novo Maison, 5500 Schindler, İMOB 2013, Genel Galvanizciler Derneği, Elsan Elektrik, SunsetparkGöztepe, KOBI, Zeki Şafak Ozan, Nova Sultani Mimarlık, Emrullah Akçakaya, YDAGroup, FerdiErdoğan, Blumar Projesi, Malezyalı UEM Group Berhad, Ferhat Bakgör, Habito, Terrace Park, E1 belgesi , Moscow City , Mustafa Tolunay, Coşkun Erginer, Kadıköy-Kartal, Starwood Hotels & Resorts, World Finance Magazine,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.