AAD Architects Kurucusu Mimar Ayşegül Güner: “Mimarın Çizdiği Her Detayın Ekonomik Bir Karşılığı Var” | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 185
Aralık 2019 Sayı 185
İnşaat&Yatırım Sayı 184
Kasım 2019 Sayı 184
İnşaat&Yatırım Sayı 183
Ekim 2019 Sayı 183
İnşaat&Yatırım Sayı 182
Eylül 2019 Sayı 182
İnşaat&Yatırım Sayı 181
Ağustos 2019 Sayı 181
İnşaat&Yatırım Sayı 180
Temmuz 2019 Sayı 180
AAD Architects Kurucusu Mimar Ayşegül Güner: “Mimarın Çizdiği Her Detayın Ekonomik Bir Karşılığı Var”
21 KASIM 2019, Persembe 09:53:54
AAD Architects Kurucusu Mimar Ayşegül Güner: “Mimarın Çizdiği Her Detayın Ekonomik Bir Karşılığı Var”
AAD Architects Kurucusu Mimar Ayşegül Güner,  mimarlığın, sanatsal ve sosyal içeriğe sahip, proje odaklı profesyonel hizmetlerin bütünü olduğunu dile getirdi.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

AAD Architects Kurucusu Mimar Ayşegül Güner,  mimarlığın, sanatsal ve sosyal içeriğe sahip, proje odaklı profesyonel hizmetlerin bütünü olduğunu dile getirdi.  12 yılda ürettikleri her projede ihtiyaçları en iyi şekilde karşıladıklarını ve ona uygun çözümleri, uygun fonksiyonlarla birleştirdiklerini ifade eden Güner, “Yaptığımız tüm projelerimizi aynı zamanda bir yatırımcı gözüyle değerlendiriyoruz. Çizdiğimiz her detayı, sahada uygulama olarak gerçekleştirdiğimizde, ciddi ekonomik bir karşılığı var. İşe sadece tasarım olarak bakıldığında, ekonomik verilerle ilgilenilmediğinde, projenin toplam kalitesi ciddi derecede etkilenir” dedi.

İstanbul’da 2002 yılından beri edindiği deneyimi 2008'de AAD Architects&U.WE Design çatısı altında birleştiren Mimar Ayşegül Güner, mimarlık, iç mimarlık ve kentsel tasarım konularında yurt içinde ve uluslararası platformlarda proje, danışmanlık ve uygulama hizmeti veriyor.

Mimari çözümlerden proje geliştirmeye, finansman yönetiminden işletmeye kadar 360 derece hizmet sunun AAD Kurucusu Mimar Ayşegül Güner, mimari hizmetlerin pazarlanma serüveninde, mimarın sahip olduğu tasarım yeteneği, ekonomik, küresel ve ölçülmesi zor bilgi birikiminin önemli rol oynadığını söylüyor.

AAD Architects’in kurucusu Güner, "Müşterimizin projesine ne kadar bütçe ayırdığını, sağlıklı bir gidişat için tanımlamamız gerekir. Biz müşterilerimizle bir araya geldiğimizde ilk olarak, müşterilerimize projeleri için ne kadar bütçe ayırdıklarını sorarız? Bu oldukça önemli bir sorudur. Bu sayede tasarımla birlikte projenin bütçesini de çözümlemekte, sahada uygulama sırasında proje bütçesini olumsuz yönde etkileyebilecek finansalları kontrol altına almış oluyoruz.” dedi.

Mimar Ayşegül Güner: “Mimarın Entelektüel Sermayesi Olmalı”

Ürettikleri her projenin merkezine ‘İnsan Ruhu’nu koymayı ilke edindiklerini ve tasarımın sadece yaratıcılıkla değil, insan ruhunun ve sanatın yaratıcılığıyla da bütünleşmiş olduğunu ifade eden Güner, “Tasarımlarımızda mutlaka bir şeylerden esinleniyoruz. Projenin bulunduğu çevresi, dokusu, tarihi, kültürü, tüm bu değerleri ile tasarımı özgünleştiriyor ve entelektüel sermayemizi ortaya çıkarıyoruz.  Entelektüel sermayenin temeli olan bilgiyi insan yaratmaktadır. Entelektüel sermayemizi ve itibarı yaratacak en önemli değerlerin, insan odağında toplandığını düşünüyorum.”dedi.

AAD Architects 12 yılda 130’un Üzerinde Proje Üretti

Mimari Proje Tasarımı, İç Mimari, Tasarım Uygulama (İnşaat), Proje Yönetimi ve Arazi Geliştirme konularında uzmanlaşan AAD Architects 12 yılda 130’un üzerinde proje üretti. Her sektörde ve proje türlerinde yenilikçi tasarımlar oluşturma yaklaşımını benimseyen AAD’nin projeleri arasında, Bursa – Estetik International Hastanesi, İstanbul Quasar – Estetik International Hastanesi, Nişantaşı Üniversitesi, Doctor B Kliniği Zorlu Center, Kanyon AVM Finans Ofis Merkezi, Bonna Porselen Fabrikası, Nişantaşı Nazem Apartmanı Çatı Evleri, Museum of Fine Clothing Mağazası Nişantaşı, Altınbaş Üniversitesi, Okan Üniversitesi Diş Hastanesi, Nish İstanbul Sancak Enerji Ofisi, Trump Tower Ofisleri, Maison Göktürk Evleri, Tuzla Alışveriş & Yaşam Merkezi, Çeçenistan Universal Hospital, Ritz Carlton Sace Ofis Projesi, Irak Villa & Ofis projeleri bulunmaktadır.

KAYNAK: İnşaat&Yatırım 


950 kez okunmuştur.


ETİKETLER : AAD Architects, Ayşegül Güner,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

AAD Architects Kurucusu Mimar Ayşegül Güner: “Mimarın Çizdiği Her Detayın Ekonomik Bir Karşılığı Var” 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
LEDambient, Evimitasarla.net, Rotterdam, Hiper Gayrimenkul, Little Caesars Türkiye, Ulanbatur, Makyol İnşaat, LouvreMüzesi, One Ortaköy, ICIFabrika , AtlasCopco, Abdullah Erdem Cantimur, Atilla Kuzu, Beton’da Farkındalık Yarat Hayata Değer Kat, PolisanHolding, SaniŞener, YaşarDöngel, Solarex, VMZINC® Titanyum Çinko Cephe Kaplamaları, EmasMakina, Park Afyon, Media Markt, Çetin Oktay Kaldırım, NFPA 20, Visualizer, 23. Dünya Enerji Kongresi, Regus Türkiye, BESYO, Fatih Belediyesi , Murat Kıran,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.