Design Turkey 2019, Endüstriyel Tasarım’da Mete Mordağ imzası | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 185
Aralık 2019 Sayı 185
İnşaat&Yatırım Sayı 184
Kasım 2019 Sayı 184
İnşaat&Yatırım Sayı 183
Ekim 2019 Sayı 183
İnşaat&Yatırım Sayı 182
Eylül 2019 Sayı 182
İnşaat&Yatırım Sayı 181
Ağustos 2019 Sayı 181
İnşaat&Yatırım Sayı 180
Temmuz 2019 Sayı 180
Design Turkey 2019, Endüstriyel Tasarım’da Mete Mordağ imzası
22 KASIM 2019, Cuma 12:53:10
Design Turkey 2019, Endüstriyel Tasarım’da Mete Mordağ imzası
4 farklı sektörde tasarımlarıyla 4 ödül birden kazanarak rekora imza attı.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Design Week Turkey etkinliği kapsamında yer alan Design Turkey Endüstriyel Tasarım Ödülleri sahiplerini buldu. Endüstriyel Tasarımcı Mete Mordağ, 4 farklı sektördeki tasarımlarıyla 4 “İyi Tasarım Ödülü” ödülü birden kazanarak bir rekora imza attı. Özgün tasarımlarıyla dikkat çeken Mordağ imzalı tasarımlar etkinliğe damga vurdu.

Bu yıl sekizincisi düzenlenen Design Turkey 2019 etkinliği kapsamında yer alan Design Turkey Endüstriyel Tasarım Ödülleri sahiplerini buldu. Endüstriyel Tasarımcı Mete Mordağ, elektronik, ev-yaşam, aydınlatma, yapı-inşaat ve mutfak sektörlerindeki ürünleriyle yer aldığı Design Turkey Endüstriyel Tasarım Ödülleri’nde 4 “İyi Tasarım Ödülü” birden kazanarak bir rekora imza attı. Ticaret Bakanlığı koordinasyonu ile Türkiye İhracatçılar Meclisi ev sahipliğinde, Türkiye'nin tasarımla markalaşmasına katkı sağlamak amacıyla düzenlenen Design Turkey, 100'den fazla konuşmacı, 150'nin üzerinde tasarımcı, 34 panel ve konferans ile sanayici, akademisyen, öğrenci ve binlerce izleyiciyi bir araya getirdi.

4 farklı sektör, 4 ödül

Mete Mordağ, Miops için tasarladığı, Kickstarter’da 600 bin dolar ile fonlanan Capsule360 kamera hareket kutusu, Palmiye için tasarladığı biyoklimatik pergola sistemi Skyroof Prestige, Kayalar Mutfak için tasarladığı 750’lik ve 900’lük serileri ile endüstriyel mutfaklar için geliştirilmiş patentli modüler pişirme grubu Pole ve Redon Teknoloji için tasarladığı dişçi klinik ve laboratuvarları için geliştirilmiş, segmentinin en hızlı Hybrid CNC Ünitesi ile 4 farklı sektör için tasarladığı ürünlerle 4 ‘İyi Tasarım Ödülü’ birden kazandı.

Endüstriyel tasarımın toplumdaki farkındalığı yükseliyor

Özgün tasarımların önemine dikkat çeken Mete Mordağ, “Endüstrinin, ihracatın, uluslararası markalaşmanın ve endüstriyel tasarımın gelişimine katkı sağlamayı hedefleyen Design Turkey oldukça önemli bir fonksiyona sahip. Design Turkey gibi etkinlikler sayesinde endüstriyel tasarımın pazardaki farkındalığının da hızla yükseldiğini görüyoruz. Ülkemizin 2015’te İngiltere, Almanya, Rusya gibi devleri geride bırakarak; Çin, Japonya ve Amerika’nın dahil olduğu ilk beş ülke arasında yerini almasında Design Turkey gibi etkinliklerin payı çok büyük” dedi.

Türkiye’nin sahip olduğu endüstriyel tasarım tescilleriyle son 25 yılda ciddi bir ivme yakaladığının altını çizen Mordağ, “Endüstriyel tasarımı etkin bir araç olarak kullanmak şirketlere rekabette en büyük avantaj sağlıyor. Endüstriyel tasarımda, iyi bir fikre sahip olmak yetmiyor. Fikrin ürüne dönüştürülebilir olması, işlevsellik sunması ve hayatı kolaylaştırması gerekiyor. Rekabetçi ortamın bulunduğu günümüz piyasalarında, ürünün sadece iyi görünmesinin yanında yeni bir işlev, bir fikir sunması da son derece önemli” diyor. 

KAYNAK: İnşaat&Yatırım1231 kez okunmuştur.


ETİKETLER : Design Turkey 2019, Mete Mordağ, ,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Design Turkey 2019, Endüstriyel Tasarım’da Mete Mordağ imzası 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
Soğuksu, VII. AVM Yatırımları Konfreransı, Duygu Bircan, KUYAŞ; Borsa İstanbul, Ufuk Uyan, Lutfi Arıboğan , Tabanlıoğlu, Ulusal Çatı ve Cephe Sempozyumu, Şefik İskenderoğlu, ICSC Avrupa Alışveriş Merkezi Ödülleri, Küssnacht am Rigi, UV matt, Çırpıcı Deresi, termal park, Orhan Tan, İbrahim Babacan, Demir İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Hamit Demir, Cüneyt Özdemir, Aydın Büyükşehir, MAPGayrimenkul, Emre Gökmen, İklimlendirme Sanayii İhracatçıları Birliği , İstanbul Valiliği İstanbul Proje Koordinasyon Birimi, KYK Yapı Kimyasalları Yönetim Kurulu Başkanı Onur Sürmeli, Kleemannpark, AtlantikYapı, Forum Ankara, Bataklık Meşesi, Rüzgâr Enerji Santrali, KentselDönüşümYasası,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.