Ofislerde doğru renk kullanımı verimliliği yüzde 15-20 artırıyor | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 185
Aralık 2019 Sayı 185
İnşaat&Yatırım Sayı 184
Kasım 2019 Sayı 184
İnşaat&Yatırım Sayı 183
Ekim 2019 Sayı 183
İnşaat&Yatırım Sayı 182
Eylül 2019 Sayı 182
İnşaat&Yatırım Sayı 181
Ağustos 2019 Sayı 181
İnşaat&Yatırım Sayı 180
Temmuz 2019 Sayı 180
Ofislerde doğru renk kullanımı verimliliği yüzde 15-20 artırıyor
26 KASIM 2019, SALI 11:43:11
Ofislerde doğru renk kullanımı verimliliği yüzde 15-20 artırıyor
DYO ve Aura İstanbul işbirliği ile gerçekleştirilen Renkli DYOLOGLAR’a konuk olan Fores Mimarlık’ın kurucusu Serter Karataban, “Çalışma hayatında doğru renk kullanımının verimliliği yüzde 15-20 artırdığını artık biliyoruz” dedi.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Sektörü pek çok ilkle tanıştıran, projelerinde mimarların görüşlerine büyük önem veren DYO’nun, Aura İstanbul ile birlikte hayata geçirdiği Renkli DYOLOGLAR adı verilen prodüksiyon büyük ilgi görüyor. Türkiye’nin ünlü mimarlarıyla yapılan söyleşilerden oluşan Renkli DYOLOGLAR’ın konuklarından biri olan Fores Mimarlık’ın kurucusu Serter Karataban, rengin verimlilikteki etkilerini anlattı.

RENK KÜLTÜREL BİR OLGU

Renk kullanımının kültürel bir olgu olduğuna da dikkat çeken Karataban röportajında, “Ofiste bazı renklerin psikolojik olarak bazı duyguları harekete geçirdiği ve bazı tepkilerimizi etkilediği bir gerçek. Doğru renk kullanımının, özellikle yaratıcılık, doğru iletişim ve verimlilik anlamında ofis çalışma hayatını, en az yüzde 15-20’lerde etkilediğini de artık biliyoruz. O yüzden ofisleri tasarlarken, renkleri ve renklerin bilimini göz ardı etmek bizim için mümkün değil” değerlendirmesinde bulundu.

Kendi ofisinden de örnekler veren Karataban sözlerini şöyle sürdürdü: “Bizim ofisimiz çok katlı. Benim çalışma ortamımda siyah beyaz renkler hakim. Üst katlarda, esas çalışma ortamında, atölye dediğimiz yerde ya da yemek yediğimiz alanda yeşil, mavi, turuncu renklerin hakimiyeti söz konusu. Beyazla birlikte dengeleyerek kullandık. ”

KAYNAK: İnşaat&Yatırım669 kez okunmuştur.


ETİKETLER : DYO,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Ofislerde doğru renk kullanımı verimliliği yüzde 15-20 artırıyor 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
MercanKonakları, The Istanbul EDITION, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Kadir Topbaş, AksuİplikDokumaFabrikası, Ak-Asya, Abdullah Bayram, yeni yıl kampanya, Fildişi, Tahincioğlu Gayrimenkul, ArchiPoint iColor Powercore , Mahallebaşı, Soçi, “Yılın Ses Yalıtım Ürünü”, DağMühendislik, SinanErül, Philo Meli, YAP MoMA PS1, CERMITERM Dış Cephe Isı Yalıtım Sistemleri, EkonomiBakanlığı, Trane, Sembol, Sigma, Peony, Kürşat Başar, İstanbul Haliç Kongre Merkezi, Müşfik Cantekinler, İstMarina AVM, Namibya, TarihiYarımada, Cüneyt Özdemir,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.