Ytong Mimari Fikir Yarışması’na son katılım tarihi 02 Aralık 2019 | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 185
Aralık 2019 Sayı 185
İnşaat&Yatırım Sayı 184
Kasım 2019 Sayı 184
İnşaat&Yatırım Sayı 183
Ekim 2019 Sayı 183
İnşaat&Yatırım Sayı 182
Eylül 2019 Sayı 182
İnşaat&Yatırım Sayı 181
Ağustos 2019 Sayı 181
İnşaat&Yatırım Sayı 180
Temmuz 2019 Sayı 180
Ytong Mimari Fikir Yarışması’na son katılım tarihi 02 Aralık 2019
28 KASIM 2019, Persembe 14:20:23
Ytong Mimari Fikir Yarışması’na son katılım tarihi 02 Aralık 2019
Yenilikçi, yaratıcı ve farklılıkları önemseyen Ytong Mimari Fikir Yarışması’nda geri sayım başladı katılım için son gün 02 Aralık 2019.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Türk Ytong tarafından 20’ncisi düzenlenen Mimari Fikir Yarışması başvuru sürecinde geri sayım başladı. Konusu “Plan B: Akıntıya Karşı Bir Mimarlık Okulu” olarak belirlenen ve mimarlık eğitimine odaklanan yarışmada son katılım tarihi 02 Aralık 2019.Katılımcılar Ytong Mimari Fikir Yarışmasına www.ytongakademi.com web sitesi üzerinden başvurularını yapabiliyorlar.

Yenilikçi ürünleriyle modern yapılaşmaya yön veren Türk Ytong, yaratıcı çalışmaları desteklemeye devam ediyor. Sektördeki köklü duruşu, bilgiye ve yeniliğe açık projeleri ile örnek olan Türk Ytong’un düzenlediği Ytong Mimari Fikir Yarışması başvuru sürecinde sona yaklaşılıyor. 02 Aralık 2019 Pazartesi günü ön projelerin alınmasının ardından jüri üyeleri ve yarışmacıların bir araya geleceği Dijital Kolokyum süreci başlayacak. Dijital kolokyum üzerinden jüri yorumlarını alan yarışmacılar, son teslim tarihine kadar fikirlerini geliştirmek ve sundukları projeleri zenginleştirmek için zamana sahip olacak.

Her aşamasıyla yenilikçiliği ve yaratıcılığı hedefleyen yarışma

Ytong Mimari Fikir Yarışması; süreç ve yöntemi ile şeffaflığı benimsemesi, sektörün önemli isimlerinden oluşan jüri üyeleri ile saygınlık kazanırken, tüm disiplinlerden katılıma açık oluşu, yenilikçi ve yaratıcı fikirleri desteklemesiyle de farklılık yaratıyor. Başvuru sürecinin tamamlanmasının ardından başlayacak olan “Dijital Kolokyum” ile yarışmacılar ve jüri üyeleri bir araya gelerek yarışmaya yeni bir boyut kazandıracaklar.

Akıntıya karşı bir mimarlık okulu

Ytong Mimari Fikir Yarışması bu yıl mimarlık eğitimine odaklanmayı, olan bitene eleştirel bir mesafe ile yeniden bakmayı ve bu yaklaşımı sürekli kılabilecek alternatif bir eğitim ortamının sınırlarını tartışmayı öneriyor. Akıntının gücüne kapılmak kadar ona karşı durmanın da değer olarak algılandığı; mit üretimi kadar mit çözücülüğünün de önemsendiği; yapmak kadar yıkmayı, dönüştürmeyi ya da hiç yapmamayı, çoğaltmak kadar azaltmayı da önemseyen mimarların eğitimi üzerine düşünmeyi öneren bu yarışmada katılımcıların böyle bir okulun sadece nasıl olması gerektiğini değil; ne olduğunu, niye olduğunu ve nerede yapılıyor olduğunu unutmadan, bulunduğu coğrafyanın niteliklerine göre düşünmeleri de teşvik ediliyor.

Uygur Mimarlık Kurucu Ortağı Mimar Semra Uygur, Melike Altınışık Architects (MAA) Kurucusu Y. Mimar Melike Altınışık, ODTÜ Mimarlık Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Celal Abdi Güzer, Yalın Mimarlık Kurucu Ortağı Mimar Ömer Selçuk Baz ve NSMH Kurucusu Mimar Nevzat Sayın’ın jüri üyeliğini yaptığı yarışmaya Türkiye ve KKTC vatandaşları ücretsiz olarak katılabilecek.

Mimar, kentsel tasarımcı, şehir ve bölge planlamacıları ile bu alanlarda öğrenim gören öğrencilere açık olan yarışmaya ekip olarak ya da bireysel başvurulabilecek. Kazanan proje sahiplerinin Almanya Bauhaus Gezisi ile ödüllendirileceği yarışmanın son katılım tarihi 02 Aralık 2019. Yarışma ile ilgili açıklayıcı bilgi ve yarışma şartnamesi www.ytongakademi.com adresinden temin edilebilir.

KAYNAK: İnşaat&Yatırım586 kez okunmuştur.


ETİKETLER : Ytong,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Ytong Mimari Fikir Yarışması’na son katılım tarihi 02 Aralık 2019 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
Thea IQ sistemi, Nilüfer Kozikoğlu, Metraco AŞ, General, Ödül Gecesi, Sinan Kafadar, Sakarya Beton Semineri, Unilever, Azmi Yaşar, Kundu, Aluwoodline Pencere Sistemleri, Kiler, Ömer Meriç’, Dekar Asmalı Hayat, Abdulkadir Şimşek, Finanskent, Büyükçekmece Alkent Mahallesi, Nedim Akyüz, AltınokÖz, ERATürkiye, İstanbul Valiliği İl Özel İdaresi, İstanbloom, Andromeda Plus, ErcanŞirketlerTopluluğu, Jebel Çimento Fabrikası, Doğrudan Pazarlama İletişimcileri Derneği, Ankara 2. Organize Sanayi Bölgesi, Serkan Civelek, Güproje, UğurİbrahimAltay,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.