Nairobi'de Bir Türk İmzası | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat&Yatırım Sayı 185
Aralık 2019 Sayı 185
İnşaat&Yatırım Sayı 184
Kasım 2019 Sayı 184
İnşaat&Yatırım Sayı 183
Ekim 2019 Sayı 183
İnşaat&Yatırım Sayı 182
Eylül 2019 Sayı 182
İnşaat&Yatırım Sayı 181
Ağustos 2019 Sayı 181
İnşaat&Yatırım Sayı 180
Temmuz 2019 Sayı 180
Nairobi'de Bir Türk İmzası
10 Ocak 2020, Cuma 17:02:01
Nairobi'de Bir Türk İmzası
Bölgenin en prestijli yapılarından biri olmaya aday Nairobi 88 Projesi, Lordship Africa ve MSA Mimarlık girişimiyle hayata geçiriliyor.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Doğu Afrika'nın hızla büyüyen bölgesel iş merkezinde ve en önemli simgesel yapıların ortasında yer alan proje arazisi, Bishop's Yolu ve 4. Ngong Bulvarının köşesinde bulunmaktadır. 

44 katlı Nairobi 88, 149.40 m yüksekliğe sahiptir. 7-30. katlar ve 33-35. katlar arasında kullanıcıya göre şekillenmek üzere birbiriyle bağlantılı olarak tasarlanan 1+1 ve stüdyo daireler bulunmaktadır. Kullanıcı tasarımın kendisine sağladığı esnek yaklaşımlı olanaklarla yaşam alanını değiştirebilir, dönüştürebilir, büyültebilir, küçültebilir, kendi kişilik ve kültürüne göre yeniden yorumlayabilir. Bütün bu çaba kullanıcının ihtiyaç ve memnuniyetini karşılama ve kullanıcı katılımını sağlamaya yöneliktir.

31. katta tasarlanan VIP Lounge sahip olduğu kat terasıyla birlikte bina sakinlerine bulunduğu yükseklikten eşsiz bir manzara sunmaktadır. Bireysel alanlarda olduğu kadar sosyal alanlarda da fark yaratan proje 32. katta tasarlanan Türk hamamı, sauna, masaj odaları, fitness salonu, yüzme havuzu ve bağlantılı olarak güneşlenme terası ile kullanıcıyı yeni bir deneyime davet etmektedir. 36, 37 ve 38.katlarda; yaşam alanı, 3 oda ve mutfaktan oluşan daireler bulunmakta olup, ultra lüks konfor şartlarıyla geniş ailelere hitap etmektedir. 39. ve 40. katlar dubleks olarak tasarlanmış 4 oda, yaşam alanı ve mutfak birimlerinin yer aldığı daireleri kapsar.

Proje 41.ve 42. katlarda penthouse tasarımlarıyla taçlandırılmış ve konfor her anlamda en yüksek seviyelere ulaşmıştır. Orta ve üst düzey bir kitleye hitap eden proje sunduğu yaşamsal organizasyon ile alışılmış konut planlamasının dışına çıkarken kullanıcıya farklı noktalarda tasarıma dâhil olabilme imkânı vermektedir. Ayrıca proje genelinde iç mekân ile dış mekânlar arasındaki güçlü bağlantılar göz önüne alındığında tasarımın yaşama kattığı çağdaş yorum kendini açıkça hissettirmektedir.

Zemin kat ile 7. katlar arasında çözümlenen yaklaşık 400 araçlık otopark, konut birimlerinin bir podyum üzerinde yükselmesine olanak sağlamıştır. Yine zemin katta bahçe bağlantılı olarak tasarlanan lounge ve kafe, açık alan kullanımlarıyla keyifli mekânlar sunmaktadır. Yapının tek bodrum katı minimum ihtiyaçlara göre çekirdek ve bazı teknik alanlardan oluşmakta ve topografya yüzeyine en az temasla oturmaktadır. Kütle doğaya en az müdahaleyle büyük ölçüde kolonlar üzerinde yükselmektedir. Bu yerden koparılmış olma durumu yapının doğadaki ayak izinin minimumda tutulması bakımından da önemlidir.

Plan kurgusuyla olduğu kadar cephe tasarımıyla da çevresinden farklılaşan Nairobi 88, podyum altı katlarda sağır yüzeyleri ile kendini dışa kapamaktadır. Kentsel diyalogun ve etkileşimin sınırlı olduğu bu katların aksine podyum üzeri katlarda tasarlanan açık alanlar ve cam yüzeyler ile yapı, kentle iletişim kurmaktadır. Projede her birimin mümkün olduğunca geniş şeffaf yüzeylere sahip olması, doğal ışık ve doğal havalandırmadan maksimum yararlanılmasının yanı sıra, her noktadan görsel kent hâkimiyeti sunması açısından da önemlidir.701 kez okunmuştur.


ETİKETLER : MSA Mimarlık, Nairobi 88, Lordship Africa,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Nairobi'de Bir Türk İmzası

 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
CEEMEA Strateji Top 10, Aydın Nezih Doğan, Ergenç Metal, sahil, Altın Vize Lizbon, System Infinit koleksiyonu, Zincirlikuyu, SNB-1001 , Hamza Öner, TBMM Çevre Komisyonu, Kibar Holding, (AMPD) , Suat Özbek, Bahçetepe Kuleler, Linux IP interkom, Stone&More, Şişsiz Örgü Atölyesi”, Çukurova Gayrimenkul Yönetim Kurulu Üyesi Cafer Kara, ElysiumSerene, Abraaj, tren yolu, EmreErol, Eczacıbaşı Yapı Ürünleri Grubu, Özbostanİnşaat, Nef Empire State, SpaceArchitects&Designers, Almeria, ri Mehmet Erktin, LIBYABUILD Fuarı, Asansörİstanbul,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.