thyssenkrupp, Elevator World 2020 Ödülünü Aldı | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat&Yatırım Sayı 185
Aralık 2019 Sayı 185
İnşaat&Yatırım Sayı 184
Kasım 2019 Sayı 184
İnşaat&Yatırım Sayı 183
Ekim 2019 Sayı 183
İnşaat&Yatırım Sayı 182
Eylül 2019 Sayı 182
İnşaat&Yatırım Sayı 181
Ağustos 2019 Sayı 181
İnşaat&Yatırım Sayı 180
Temmuz 2019 Sayı 180
thyssenkrupp, Elevator World 2020 Ödülünü Aldı
13 Ocak 2020, Pazartesi 15:32:08
thyssenkrupp, Elevator World 2020 Ödülünü Aldı
thyssenkrupp Asansör’ün İspanya Gran Canaria’daki Riosol Hotel için tasarladığı güneş şeklindeki asansör projesi, sektörün uluslararası arenadaki en prestijli ödüllerinden Elevator World’de, tasarımının benzersizliği ve asansörlerin keskin eğimi sayesinde “Eğimli Asansörler” kategorisinde birinciliğe layık görüldü.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Riosol Hotel'in ilginç konumu, asansörün dağ yamacına uyum sağlaması için eğimli ve güneş şeklinde asansör tasarımı yapılmasına ilham verdi. thyssenkrupp Asansör CEO'su İsmail Polat, talebe özel olarak panoramik olarak tasarlanabilen ürünün Türkiye’de de özellikle turizm bölgelerinde kullanılabileceğine dikkat çekti.  

Dünyanın en büyük asansör şirketleri arasında yer alan thyssenkrupp Asansör, inovatif teknolojilere ve sıra dışı tasarımlara odaklandığı çalışmalarıyla sektördeki öncülüğünü sürdürüyor. Şirket son olarak Kanarya Adalarına bağlı Gran Canaria’daki Riosol Hotel için yaptığı asansör projesi ile “Elevator World 2020” ödüllerinde Eğimli Asansörler” kategorisinde birincilik kazandı. Uluslararası arenada sektörün en prestijli yayınlarından biri olan Elevator World Dergisi tarafından her sene dünyanın dört bir yanındaki en iyi projelerin ödüllendirildiği etkinlikte thyssenkrupp Asansör’ün tasarladığı güneş şeklindeki asansör büyük ilgi gördü. 

İsmail Polat: Asansör, Türkiye’deki turizm bölgelerinde de kullanılabilir

Ödüllü asansör projesinin özellikle turizm bölgelerindeki işletmelere ivme kazandıracağına dikkat çeken thyssenkrupp Asansör CEO'su İsmail Polat, “Sektörün en prestijli ödüllerinden birini almanın gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz. Güneş şeklindeki panoramik asansör, uygulandığı otelde özellikle turistlerden büyük ilgi görüyor. Bu nedenle başta Antalya olmak üzere turizme öncülük eden bölgelerimizde faaliyet gösteren işletmelerin, bu asansör ile misafirlerine eşsiz bir deneyim sunabileceklerini düşünüyoruz. Gran Canaria’da, otelin konumundan dolayı yamaç asansörü uygulaması gerçekleştirildi. Türkiye’de ise projenin konumuna göre dikey veya yamaç asansörü uygulamaları da yapılabilir” dedi. 

Güneşin içinde yolculuk!

İki adet panoramik asansörün tasarlandığı Riosol Hotel, dikkat çekici bir konuma sahip. Projenin mimarı ve tasarımcısı Ramón López-Neira, deniz seviyesinden yaklaşık 200 metre yükseklikteki oldukça büyük bir katılaşmış lav üzerine oturan bir dağda yer alan otelin konumunun tasarımda belirleyici faktör olduğuna dikkat çekiyor. Tasarımcı, dağ yamacına uyum sağlaması için asansörleri parlak güneş şeklinde ve eğimli olarak tasarladı. Her iki asansörün kabininde de paslanmaz çelik kafes ekranlar, kavisli sarı cam ve kabin içinden manzaraları filtreleyen kavisli aydınlatma sistemleri kullanılarak ışık ve renk kolajı oluşturuldu. 20’şer kişilik kapasiteye sahip asansörler, otel misafirlerine şehir, plaj ve liman manzarasının keyfini çıkarma imkânı sunmasının yanı sıra otelin farklı katlarına kolay ulaşma olanağı da sağladı.

thyssenkrupp’a prestijli ödüller

Yenilikçi ürünleriyle rekabetçi ve özel çözümler geliştiren thyssenkrupp, faaliyet gösterdiği sektörlerde verilen birbirinden prestijli ödüllere layık görülüyor. Şirket 2019 yılında İspanya’nın Santander şehrindeki erişilebilirlik projesi kapsamında yürüyen yaya yolu kategorisinde ödül kazandı. 2018'de ise Bilbao’da yürüyen merdiven ve Melilla’da yürüyen yaya yolu kategorisiyle iki ödülün daha sahibi oldu.754 kez okunmuştur.


ETİKETLER : thyssenkrupp, Elevator World 2020, ,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

thyssenkrupp, Elevator World 2020 Ödülünü Aldı

 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
GökhanBozkurt, Guo Ping, Ravago, PE100, Aslı Tokatlı, Ömer Faruk Berksan, Escuda, MüteahhitlerBirliği, Maltepe Süreyyapaşa, Za­fer Ata­man, Via Twins Projesi, Denge Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Bayram, Mehmet Sadıkoğlu, Deniz Karataş, Sheraton İstanbul Maslak Otel, Tom Szaky, BeratAlbayrak, Çırağan Residence, Stefan Selke, LilyumTowers, Osman Zeki Özger, TS ISO 9001 Belgesi , Lykia World Ölüdeniz Tesisleri, Mersin Limanı, BOSAD, GCMimarlık, Su Arıtma, Kale Design & Innovation - Kale Tasarım & İnovasyon Grubu, Sayka Mimarlık, ODE Yalıtım Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.