Cosentino’dan İş Yerlerine Özel Tasarım İpuçları | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat&Yatırım Sayı 185
Aralık 2019 Sayı 185
İnşaat&Yatırım Sayı 184
Kasım 2019 Sayı 184
İnşaat&Yatırım Sayı 183
Ekim 2019 Sayı 183
İnşaat&Yatırım Sayı 182
Eylül 2019 Sayı 182
İnşaat&Yatırım Sayı 181
Ağustos 2019 Sayı 181
İnşaat&Yatırım Sayı 180
Temmuz 2019 Sayı 180
Cosentino’dan İş Yerlerine Özel Tasarım İpuçları
13 Ocak 2020, Pazartesi 15:52:29
Cosentino’dan İş Yerlerine Özel Tasarım İpuçları
Zamanımızın önemli bir bölümünü geçirdiğimiz ve adeta ikinci evimiz olan iş yerlerinin tasarımı, motivasyonu ve verimliliği ciddi ölçüde etkiliyor. Mimari ve teknik açıdan yüzeylerde devrim yaratan dünyanın lider kuvars yüzey üreticisi Cosentino’nun önerileri, plazalardan kreatif ofislere kadar birbirinden farklı iş yerlerini keyifli ortamlara dönüştürüyor.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Günümüzde masabaşı çalışanların sayısının hızla artmasıyla birlikte iş yerlerinin tasarımında da dikkat çekici bir dönüşüm yaşanmaya başladı. Çalışma masasından objelere, aydınlatmadan duvarların rengine kadar pek çok ayrıntının çalışanların motivasyonunu ve verimliliğini ciddi ölçüde etkilemesi nedeniyle şirketler bu konuya özel önem veriyor. Dünyanın lider kuvars yüzey üreticisi Cosentino, ajans, ofis gibi küçük iş yerlerinden plazalara kadar her tarz ve ölçekte mekana özel trend önerileriyle iş yerlerini yeniden şekillendiriyor. 

Plazalarda ferah ortam

Modern iş hayatında kalın duvarlar yerini açık ofislere bırakırken bu durumun en sık görüldüğü yer ise yüzlerce kişinin bir arada çalıştığı plazalar. Bu nedenle plazalarda aydınlık, geniş mekanlar tasarlamak büyük önem kazanıyor. Cosentino’nun Solid koleksiyonunda yer alan Dekton Zenith’in İskandinav beyazı rengi, taze ve ferah ortamlar yaratmak için kusursuz bir seçim sunuyor. Net ve mat kaplama yüzey her tarzda iş hayatına uyum sağlarken plazaların en kuytu alanlarına dahi ışıltı ve ferahlık getiriyor.  

Kreatif ofisler hareketin özüne ulaşıyor

Reklam ajansları, tasarım ofisleri gibi kreatif iş yerleri, hareketin özünden esinlenilerek tasarlanan yüzeyler ile yeniden hayat buluyor. Natural koleksiyonunda yer alan Dekton Danae, yüzeye uzanan bej tonlarıyla çölde savrulan kum tanelerini anımsatıyor. Kreatif ofislerde estetik bir görünüm oluşturan yüzey, çalışanların yaratıcı yönünü de ortaya çıkarıyor. 

Paylaşımlı ofislerde doğallık etkisi

Son yılların en trend çalışma alanlarının başında hiç kuşkusuz paylaşımlı ofisler geliyor. Özellikle startup’ların ve freelance çalışanların sıklıkla tercih ettiği ortak çalışma alanlarında rahatlık ve konfor ön plana çıkıyor. Cosentino’nun ilhamını doğanın keşfedilmeyi bekleyen derinliklerinden alan Dekton Feroe rengi, bu ofislere mükemmel uyum sağlıyor. Koyu yeşil mat yüzey mekana derinlik kazandırırken minimalist ve zamansız tasarım ise bu yeni nesil ofislerin ruhunu yansıtıyor. 

Yönetici odalarında zarafet ve estetiğin birleşimi

Cosentino, yönetici ofislerinde ağırlıklı olarak tercih edilen koyu renklere Solid koleksiyonundaki Dekton Domoos ile yepyeni ve modern bir yorum getiriyor. Zarafet ve estetikte mükemmele ulaşan grafit siyahı, yönetici odalarında başrolü üstleniyor. Görünümü ve işlevselliğin yanı sıra N-Boost teknolojisi sayesinde sıvı ve leke tutmayan ve kolay temizlenebilen yüzey, yönetici ofislerinin her daim etkileyici görünmesine olanak tanıyor.

KAYNAK:İnşaat&Yatırım319 kez okunmuştur.


ETİKETLER : Cosentino, Plazalarda ferah ortam, ,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Cosentino’dan İş Yerlerine Özel Tasarım İpuçları

 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
ENIPE 2018, HotelViento, TAV Hava Limanları, Çevre ve Şehircilik İzmir İl Müdürlüğü, Eteksan Tekstil, Mektebim Koleji, Soma Kömür İşletmeleri A.Ş., Mudo Concept, Icon, SunsetparkGöztepe, BMW World, Alkaş, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Yapı İşleri Genel Müdürlüğü , Banu Hatipoğlu, Kahve Sertlik Ayarlama Sistemi , Capatect Mineral, Geofoam, Türkiye-Vietnam İş Forumu, Kayseri Turizm Master Planı, OrhanÇelik, Kırmızı Nokta Ödülü, Korkut Zağlı, Lokal, Folkart Vega, YKB Erden Timur, Mehmet Elifoğlu, Kurtköy Sabiha Gökçen Havalimanı, Aggreko, ErkanGüral , Viatrans A.Ş.,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.