Aksa Jeneratör’de Yeni Dönem | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat&Yatırım Sayı 185
Aralık 2019 Sayı 185
İnşaat&Yatırım Sayı 184
Kasım 2019 Sayı 184
İnşaat&Yatırım Sayı 183
Ekim 2019 Sayı 183
İnşaat&Yatırım Sayı 182
Eylül 2019 Sayı 182
İnşaat&Yatırım Sayı 181
Ağustos 2019 Sayı 181
İnşaat&Yatırım Sayı 180
Temmuz 2019 Sayı 180
Aksa Jeneratör’de Yeni Dönem
13 Ocak 2020, Pazartesi 15:59:04
Aksa Jeneratör’de Yeni Dönem
Jeneratör sektörünün lider markası Aksa Jeneratör, gelişen pazar trendlerine uygun olarak yönetimini yeniden yapılandırdı. İcra Kurulu merkezli yeni yapıda Satış ve Pazarlama Genel Müdürlüğüne Rıdvan Özer, Operasyon Genel Müdürlüğüne de Nazmi Atalay atandı.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Amerika’dan Asya’ya, Afrika’dan Okyanusya’ya kadar 170 ülkede faaliyet gösteren; Türkiye, Çin ve ABD’deki üretim tesisleriyle dünyanın beş büyük jeneratör üreticisinden biri olan Aksa Jeneratör, büyüme planları doğrultusunda global marka imajına katkı sağlama amacıyla yeni bir yönetim yapılanmasını hayata geçirdi. Bu yeni yapılanmayla; Satış ve Pazarlama Genel Müdürlüğüne Rıdvan Özer ve Global Üretim ve Servis organizasyonundan sorumlu Operasyon Genel Müdürlüğüne Nazmi Atalay atanırken, CFO olan Şevket Hakan Özgüler de doğrudan İcra Kurulu’na bağlandı. Yenilenen yapısıyla Aksa Jeneratör’ün tüm iş birimleri önümüzdeki dönemde global marka olma yolunda çalışmalarına hız kesmeden devam edecek. 

Aksa Jeneratör’de Satış ve Pazarlama Genel Müdürlüğüne atanan Rıdvan Özer, Yıldız Teknik Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği eğitimini tamamladı. Jeneratör sektöründe 1997 yılında Borusan Güç Sistemleri Caterpillar’da başladı. Sabancı Üniversitesi iş birliği ile yürütülen Borusan Akademi’de Liderlik Fakültesi, Satış Fakültesi eğitimlerini alan Özer, 6 SIGMA siyah kuşak sertifikasına da sahip.  15 yıl boyunca Borusan Güç Sistemleri Caterpillar’da çeşitli kademelerde görev alıp satış yöneticiliği sorumluluğu üstlendikten sonra enerji kiralama alanında dünyanın önde gelen şirketlerinden olan Aggreko’nun Türkiye operasyonunu kurdu ve daha sonra toplamda 7 yıl Aggreko’da çeşitli ülkelerde genel müdürlük görevlerini yürüttü. 

Operasyon Genel Müdürlüğüne atanan Nazmi Atalay, Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği’nden mezun olduktan sonra 1990 yılında İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme İktisadi Enstitüsü, İşletme İhtisas Programını tamamladı. Ardından çalışma hayatına başlayan Atalay, Aksa Jeneratör’de yurt içi ve yurt dışı lokasyonlarda ve genel merkezde satış mühendisi, bölge müdürü, genel müdür, yönetim kurulu üyeliği ve satış pazarlama başkan yardımcılığı görevlerinde bulundu. 

2014 yılından bu yana Aksa Jeneratör CFO Mali İşler Başkan Yardımcılığı görevini sürdüren Şevket Hakan Özgüler, Saint-Michel Fransız Lisesi’nin ardından İstanbul Üniversitesi İktisat bölümünü tamamladı. 13 yıllık bankacılık kariyerinden sonra Aksa Jeneratör’de çalışmaya başlayan Özgüler, bankacılık kariyeri esnasında Koç Üniversitesi Executive MBA programını tamamladı. Özgüler, reel sektörde 12 yıl boyunca yönetici pozisyonlarında görev aldı.

Global pazarda ilk 5 üretici firma arasındaki yerimizi sağlamlaştırıyoruz

Aksa Jeneratör’ün 2025 yılına kadar dünyada en büyük ilk üç üretici firmadan biri olma hedefiyle çalıştığını belirten Aksa Jeneratör Yönetim Kurulu Başkanı Necati Baykal, yeni yapılanmanın büyüme stratejileri kapsamında hayata geçirildiğini ifade etti. Baykal, büyüme planları hakkında şu bilgileri verdi: “Yönetim anlayışımız, globaldeki güçlü konumumuzu müşteri odaklı ve yenilikçi yaklaşımlara farklı pencerelerden bakabilme yeteneklerimizi güçlendirerek, istikrarlı bir şekilde büyümektir. Yeni yapılanmamızda daha vizyoner bir bakış açısı ile global pazarlarda daha aktif ve yenilikçi bir marka olmak yolunda hedeflerimize emin adımlarla ilerleyeceğiz. Özellikle Asya pasifik pazarları, Afrika ve Amerika kıtaları ve Hindistan gibi ülkelerde yeni yatırımlar ve ortaklıklar kurmaya devam ederek Global Jeneratör pazarında ilk 5 üretici firma arasındaki yerimizi sağlamlaştıracağız. 

Yeni ve dinamik yönetim yapımızla önümüzdeki dönemde istikrarlı büyümeye devam edeceğiz.” Turquality programına kabul edildiklerini de aktaran Baykal “Turquality damgasıyla dünya pazarlarındaki prestijimize katkı sağlayacak bir adım atacağız” dedi.

Dev projelere enerji sağladı

Aksa Jeneratör’ün Türkiye, Çin ve ABD’de üç üretim tesisi bulunuyor. Asya, Avrupa, Afrika ve Amerika’da 19 ofis ve 4 temsilcilikle hizmet veren Aksa Jeneratör, 2019 yılında cirosunun yüzde 65’ini yurtdışı satışlardan sağladı. Türkiye’de IGA projesine 90 MW’lık jeneratör tedarikinin yanında uluslararası alanda Gana Kotoka Havalimanı, Aşkabat Olimpiyat Kompleksi gibi dev projelerde yer alan Aksa Jeneratör, son olarak Okyanusya’nın turizm cenneti Vanuatu Cumhuriyeti’yle 10 MW’lik enerji santrali projesine enerji desteği sağladı. Ar-Ge yatırımlarıyla farklı pazar ve sektörlerin ihtiyaçlarına yanıt veren yenilikçi ürünler gerçekleştiren Aksa Jeneratör, 8 saniyede sistemi devralan ilk jeneratörü üretti.

KAYNAK:İnşaat&Yatırım347 kez okunmuştur.


ETİKETLER : Aksa Jeneratör, Amerika, Asya, Afrika, Okyanus, ,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Aksa Jeneratör’de Yeni Dönem

 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
Türkiye ve Gelişmekte Olan Pazarlar Proje Müdürü, Titanic Deluxe Belek, Ali Taylan, Guardian Glass, Celil Özdemir, LAZZONI’yi neden seviyorum?” , Dubai Su Kanalı, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü, Datagate, dünyanın en büyük aydınlatma mağazası, KırkıncıoğluGrup, Muhammet Gümüşsoy, Şingu Nehri, Anthony Khoi, NefAtaköy22, BosaAhşapAtölye, Çimsa Türkiye, 3DKonut.com, En İyi Toplantı Şehri, İstanbul Ataköy, Johan Cruijff, Safe@Work, V.Armağan Akyüz, Hasan Yıldırım, Gülsa İnşaat, ErseCup 2013, ÖzlemÖzüner, E-Öğrenme, Yeni Şehir, Matraş ,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.