OSRAM Ürünlerinin Orijinalliğini Güvence Altına Aldı | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat&Yatırım Sayı 185
Aralık 2019 Sayı 185
İnşaat&Yatırım Sayı 184
Kasım 2019 Sayı 184
İnşaat&Yatırım Sayı 183
Ekim 2019 Sayı 183
İnşaat&Yatırım Sayı 182
Eylül 2019 Sayı 182
İnşaat&Yatırım Sayı 181
Ağustos 2019 Sayı 181
İnşaat&Yatırım Sayı 180
Temmuz 2019 Sayı 180
OSRAM Ürünlerinin Orijinalliğini Güvence Altına Aldı
13 Ocak 2020, Pazartesi 16:07:41
OSRAM Ürünlerinin Orijinalliğini Güvence Altına Aldı
Otomotiv Aydınlatma teknolojisinin global öncülerinden OSRAM, müşterilerini düşük kaliteli, kısa ömürlü sahte ürünlerden korumak amacıyla 2015 yılında hayata geçirdiği OSRAM Güven Programı uygulamasına tüm OSRAM ürünlerini dahil etti. Program kapsamında yenilenen OSRAM ürün kutularının üzerinde bulunan 7 haneli kod, OSRAM’ın web sitesi üzerinden doğrulatılarak satın alınan ürünün orijinalliği teyit edilebilecek.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Dünyanın önde gelen teknoloji şirketlerinden OSRAM, ürünlerinin orijinalliğinin kalite ve performansından geldiği anlayışıyla, müşterilerinin satın aldığı OSRAM ürününün orijinalliğini teyit edebileceği Güven Programı’nı genişletti. 2015 yılında HID Xenon teknolojisiyle üretilen ampullerle başlayan Güven Programı’na 1 Aralık 2019 itibariyle tüm 2’li ambalajlı Halojen ve Xenon ürünleri eklendi. Bundan böyle yenilenen ürün kutularında yer alan güvenlik bandrolleri ve QR kod okutularak ya da ürüne ait 7 haneli ürün kodu web sitesi üzerinde sorgulatılarak ürünün orijinalliğinden emin olunabilecek.

Tüm ambalajlar yenilendi

OSRAM Trust Program’ın 2015 yılında global bir uygulama olarak başladığını ve faaliyet gösterdiği tüm ülkelerde aktif olarak kullanıldığını söyleyen Osram Türkiye Otomotiv Satış Müdürü Can Sürücü, “OSRAM ürün paketlerinde yer alan yenilikçi, iki aşamalı güvenlik kontrolleri sayesinde, müşterilerimiz satın aldıkları lambanın uluslararası kalite ve güvenlik standartlarına göre üretilmiş, orijinal bir OSRAM ürünü olup olmadığını kolayca doğrulayabilecekler. Bugün tüm Xenon ve Halojen ikili kutu ürünlerimiz 7 haneli ürüne özel kod içeren yenilenmiş ambalajlarıyla müşterilerimizle buluşuyor.” dedi. 

Sahte aydınlatma ürünü hayatınızı riske atar

Bu programın bir amacının da müşterilerini sahte ve düşük kaliteli ürünlerden korumak olduğunu söyleyen Sürücü, “Düşük kaliteli, sahte lambalar, kısa ömürlü ve dengesiz ışık renklerine sahip olurlar. Bu da özellikle trafikte diğer sürücüler için körlüğe varacak şekilde olumsuz etkilere yol açabilir. Sahte aydınlatma ürünü kullanmak bir nevi hayatınızı riske atmak demektir. Ayrıca kalitesiz ürünler voltaj farkları yaratarak kısa devre oluşturabilir ve arabanıza da zarar verebilir. Globalleşen dünyada bir ürünün orijinalini sahtesinden ayırmak son kullanıcı açısından gün geçtikçe zorlaşıyor ve buna bağlı olarak pazardaki taklit ürün sayısı da artıyor.   Biz de kendi sektörümüzde bu probleme bir çözüm sunmak amacıyla, müşterilerimizin bir problem yaşamaması için bir önlem almadık istedik” diye konuştu.

OSRAM ürün kutularının üzerindeki 7 haneli kod  https://www.osram.com.tr/am/gueven-programi/index.jsp  sitesine girerek sorgulatılabiliyor ya da ürün ambalajında yer alan OR kod akıllı telefonlarla hızlıca taranarak, ürünün orijinal OSRAM ürünü olup olmadığı kontrol edilebiliyor.

KAYNAK:İnşaat&Yatırım307 kez okunmuştur.


ETİKETLER : OSRAM, Sahte aydınlatma ürünü hayatınızı riske atar, ,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

OSRAM Ürünlerinin Orijinalliğini Güvence Altına Aldı

 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
Besa Kule İş Merkezi, Nihat TUNALI,  Regnum Carya Otel, AzamGayrimenkul, Nevra Özhatay, MBM Enerji İnşaat A.Ş. , WE Haliç, Zeytinburnu Yeni Kent Meydanı, DuPont™ Typar®, Elit Tarım, GP-Trust Yönetici Ortak S. Pınar Eczacıbaşı, Aktif Evler, Deniz Soytemiz, UludağElektrik, Diego Gronda, futbolcu, Standart Mutfak Armatürleri, Lir koltuk, Dubai Middle East Electricity fuarı, Avrasya Pencere, AliGür, Tegora, Guido Karbautzki, MustafaKeleş, Önder Halisdemir, Ahmet Çıtıpıtıoğlu, Haute Couture projesi, Uzungöl, Yapı Kredi, VMware Türkiye,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.