Regnum Carya mutfaklarına özel ürünler | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 174
Ocak 2019 Sayı 174
İnşaat&Yatırım Sayı 173
Aralık 2018 Sayı 173
İnşaat&Yatırım Sayı 172
Kasım 2018 Sayı 172
İnşaat&Yatırım Sayı 171
Ekim 2018 Sayı 171
İnşaat&Yatırım Sayı 170
Eylül 2018 Sayı 170
İnşaat&Yatırım Sayı 169
Ağustos 2018 Sayı 169
 Regnum Carya mutfaklarına özel ürünler
14 Temmuz 2014, Pazartesi 15:01:49
 Regnum Carya mutfaklarına özel ürünler
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Firma olarak sizi kısaca tanıyabilir miyiz? Hangi alanda faaliyet gösteriyorsunuz?

Öztiryakiler olarak endüstriyel mutfak sektörünün Türkiye'deki ilk üretici firmalarından biriyiz. 56 yılık sektör tecrübemizle pişirme, servis, taşıma, bulaşıkhane, sıcak ve soğuk teşhir üniteleri, bar ekipmanları, ev tipi mutfak ekipmanları ile seyyar sahra ünitelerinin tasarımı, üretimi, kurulumu ve satış sonrası teknik destek hizmetini vermekteyiz. Türkiye ve Rusya'da bulunan toplam 130 bin metrekarelik üretim tesislerimizde 1300 çalışanımızla endüstriyel mutfak ve en önemlisi sektörün teknolojilerini üretmekteyiz. 10 grup şirketimiz, yurt çapında 4 bölge müdürlüğü, 50 bayii, Merkez Satış Sonrası Hizmet Müdürlüğü'ne bağlı Türkiye'de 65, yurtdışında ise geniş satış ve servis ağımız bulunmaktadır. Kendi üretimimiz olan 4 bini aşkın ürün dışında ithal edip sattığımız ve toplamda 10 bini bulan geniş ürün çeşitliliğimiz ile her ölçekte hotel, restoran, cafe, tatil köyü, hastane, belediye, bar, çamaşırhane, pastane, fırın, fast-food, askeri birlikler, üretim tesisleri, arazi-şantiye mutfakları ve ev mutfaklarına kadar pek çok farklı alana hitap etmekteyiz.

Endüstriyel mutfak teknolojileri üretirken tecrübe ile Ar-Ge'nin gücünün birleştirilmesi gerektiğine inanıyoruz. Sürekli yenilikler üretmek bizim daimi alışkanlığımız. Teknolojiyi yakından takip ediyoruz. Enerji-zaman verimliliği en yoğun odaklandığımız alanlardan biri; müşterilerimize para kazandıracak fikirler üretiyoruz, onlarla paylaşıyoruz. 

Turizm sektörüyle ne zaman çalışmaya başladınız? Sektöre yönelik ne tür çalışmalar yapıyorsunuz?

Türkiye'de turizm sektörünün yapısal değişimi 1980'lerde başlamış ve gelişimi bu tarihten sonra  hızlanmıştır. Ekonomideki döviz girdisi bizim de endüstriyel gruptaki üretimimizin başlaması için etkili oldu. Turizm sektörü geniş yelpazeli bir faaliyet alanı. Turizm sektörünün endüstriyel mutfak alanında en çok tercih edilen tedarikçilerinden biri olarak birbirinden farklı konseptleri olan turistik tesislere, projelendirme öncesi görüşmeden proje oluşturulmasına, üretimden kuruluma, satış sonrası destekten cihaz eğitimlerine kadar pek çok alanda çözüm üretiyoruz.

 Bu güne kadar hangi turizm projelerinde yer aldınız? (Toplu bir rakam verebilirsiniz. Ayrıca sizin için önemli birkaç tesisin adını da paylaşabilirsiniz.)

Abant Palace Taksim, Abant Palace Köşk, Aman Resorts, Baia Hotels, Crowne Plaza, Çırağan Kempinski, Divan Otel, Doğuş Grubu, Elit Grubu,  Hane Grup, Hilton Grubu,  Holiday Inn, İbis Hotels, Melas Grubu, Novotel Hotels, Radisson Blu Bosphorus Hotel, Raffles Hotel, Ramada Hotels, Rixos Hotels, Shangri-La Bosphorus Hotels, Sheraton, Radison Blue Kayseri, Mercure Taksim sayılabilir.

Toplam faaliyet alanınız içinde turizm sektörünün payı ne kadardır? Sektöre ilişkin planlamalarınız nelerdir?

Yüzdesel bir değer vermek gerekirse üretimimizin %60'a yakını bu sektöre yönelik diyebiliriz. Turizm sektörü sürekli gelişen bir sektör olduğu için beklentiler de bu doğrultuda değişiyor. Bizim planımız bu beklentileri maksimum seviyede karşılayabilmek ve var olan pastadan daha büyük pay almaktır. Bu alanda sürekli değişen ve gelişen  müşteri ihtiyaçlarını  karşılamak  ve kaliteli hizmet sunmak firma olarak birinci önceliğimizdir. Bu yüzden dünyadaki trenleri yakından izliyoruz. Doğa dostu, enerji tasarruflu ve kendisini amorti eden ürünlere doğru bir yönelim var. Ar-Ge faaliyetlerimizde bunları mutlaka göz önünde bulundurarak çalışıyoruz.

Çalıştığınız diğer sektörlerle karşılaştırdığınızda turizm sektörünün artıları, eksileri nelerdir?

Genel olarak baktığımızda turizm çok dinamik, kendisi gelişirken tedarikçilerini de geliştiren,  renklendiren bir sektör. Her turistik tesisin kendisine özel talepleri olabiliyor. Tekil oteller özgün tekrarı olmayacak çizgilerde tasarımlar bekleyebilirken zincir oteller için yapacağımız bir açık büfe, bar ya da set üstü ekipmanlar için standart tam olarak belirtilebiliyor. Her ikisinde de ortaya daha kaliteli, daha özgün ürünler çıkarabildiğimiz ve satış sonrasında tam destek verdiğimiz için tercih ediliyoruz. 

"Regnum Carya Golf & SPA Resort " projesine nasıl dahil oldunuz? Kısaca hikayesini anlatır mısınız?

Öztiryakiler Akdeniz Bölge Müdürlüğü Proje & Taahhüt Ekibinin yatırım araştırmaları ve saha keşif, ziyaretleri sonucu projeye dahil olduk.

 Bu tesiste ne tür çalışmalar yaptınız? Projenin toplam değeri ne kadar oldu?  

Tüm oteldeki mutfakların, ( Ana Mutfak, Alakartlar, Banket Mutfakları, Dış Mekanlar, Barlar vb. proje desteği ile birlikte ) pişirme cihazları ve tezgah grupları, Restaurant Açık Büfe Ekipmanları ve Setüstü Ürün çalışmaları tarafımızca yapıldı. Regnum Carya'da yaptığımız her detay şefin bilgi birikimi ve bizim tecrübemiz harmanlanarak dizayn edildi.

Tesise özel bir üretiminiz ya da hizmetiniz oldu mu?  Bu projede "ilk"iniz var mı?

Bizim için her mutfak üzerine hassasiyetle eğildiğimiz özel bir projedir Bu projede de özel tasarım ürün çalışmalarına imza atıldı. Bu ürünler kullanıcı isteği doğrultusunda belirlendi, detaylandırıldı ve imal edildi.

 "Regnum Carya Golf & SPA Resort "  size göre nasıl bir tesis oldu? Tedarikçi gözüyle genel bir değerlendirme yapar mısınız?

Dış ve iç mimarisi, bu mimarideki ince detayları, sunduğu dünya standardı tesisleri, beklenen müşteri portföyü ve konumlandığı mevkii nedeniyle Antalya'nın lüks otel beldesi Belek turizmini bir kademe daha yukarıya taşıyacağına inandığımız otelin geneline bakıldığında tüm malzemelerinin ne kadar detaylı ve özenle seçildiğini görmek mümkündür.  Var olan kaliteyi ana mutfaktan alakartlarına ve barından açık büfesine kadar tedarikini yaptığımız tüm alanlarda sürdürmeyi seçen Regnum Carya Otel'e teşekkür ederiz.

KAYNAK: İnşaat&Yatırım 15852 kez okunmuştur.


ETİKETLER : Öztiryakiler,  Regnum Carya Otel,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

 Regnum Carya mutfaklarına özel ürünler
Baku Build Azerbeycan ?n?aat Fuar? 2018


 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
Maliye Bakanlığı , Phoenix Contact, Massimiliano Zanardi, Hüseyin Bozkurt, EFEKTA MİMARLIK, Hizmetmax-x, Zorlu Center, Shiatsu, Dr. Engin AYÇİÇEK, Fenix, Emre Erbaş, HSBC, AntalyaOSB, Zorlu Center Yayınları, OYAK Çimento, Ahmad Salehi, 4 milyar Euro, RollyRoyce, ARCHITECT@WORK İstanbul 2018’, Mustafa Güler, Porsemay, Sinan Cem, ELA, W Paris-Opéra; Wasabi by Morimoto ve Mumbai Taj Mahal Palace & Tower’, Anadolu Üniversitesi Turizm Fakültesi, AlisonBrooksMimarlık, ASAT, Cuma İçten, 32. Enerji Verimliliği Haftası, Ahmet Akbalık,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.