SVEZA Group Röportajı | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 173
Aralık 2018 Sayı 173
İnşaat&Yatırım Sayı 172
Kasım 2018 Sayı 172
İnşaat&Yatırım Sayı 171
Ekim 2018 Sayı 171
İnşaat&Yatırım Sayı 170
Eylül 2018 Sayı 170
İnşaat&Yatırım Sayı 169
Ağustos 2018 Sayı 169
İnşaat&Yatırım Sayı 168
Temmuz 2018 Sayı 168
SVEZA Group Röportajı
11 ARALIK 2014, Persembe 11:40:29
SVEZA Group Röportajı
Andrey Immoreev, SVEZA Group şirketinin Satış ve Pazarlama Müdürü
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

1. Sizi yakından tanımak isteriz, kendinizi kısaca tanıtır mısınız?

18 Ağustos 2014 tarihinde SVEZA Grup Satış ve Pazarlama Direktörü olarak atandım. B2B firmalarında geniş tecrübe sahibiyim.  Ticari ve teknik temsilcilikten ülke CEO’su pozisyonuna kadar yükseldim. 2000 yılından itibaren Lafarge firmasında çalışmaya başladım. 2010’dan 2014 yılına kadar Ho Chi Minh şehrinde Lafarge Vietnam firmasında CEO olarak görev aldım. Sloganım: “Aşırı çaba ve çalışmalar sonuç verir, vasat olanlar değil”. Rusya vatandaşıyım, akıcı düzeyde İngilizce ve Fransızca biliyorum. Hobilerim yürüyüş yapmak, voleybol ve badminton. 

2. SVEZA’nın üretim tesisleri ve teknolojisi ile ilgili bilgi verebilir misiniz?

SVEZA huş kontrplağı üretiminde dünya lideridir. Biz, kontrplak ve sunta dâhil, yıllık yaklaşık olarak 1.200.000m³ ahşap levha üretmekteyiz. Mevcut 6 fabrikamız doğal huş ağacında zengin olan bölgelerde yer almaktadır. Fabrikalarımızın elverişli yerleşimi sayesinde lojistik için de ideal şartlar sunmaktayız. SVEZA fabrikalarında en ileri teknoloji kullanılmaktadır: soyma ve kurutma makineleri – RAUTE (Finlandiya), kırpma hatları – Schelling and Holzmann (Almanya), yüzey kaplama ve birleştirme ekipmanı – Hashimoto (Japonya) ve kumlama makinesi – Steinemann (Almanya).  Bu bize Türkiye’de ve tüm dünyada çok popüler olan yüksek kalitede kontrplak üretmemizi sağlıyor. 

3. SVEZA’yı rakiplerinizden farklı kılan önemli özellikler nedir?

Her şeyden önce, SVEZA huş kontrplağı piyasasında dünya çapında liderdir. Toplam huş kontrplağı piyasasının %21’ine sahibiz, bu dünyadaki en büyük pazar payıdır. Diğer yandan, SVEZA kendisinden sonraki rakibinden 2,7 katında büyüktür. SVEZA kontrplak üretimi 920.000m³, kendisinden sonraki rakibinin üretimi ise 340.000m³. Bu, bizim piyasadaki yerimizin rakiplerimize kıyasla daha istikrarlı olduğu anlamına gelmektedir. SVEZA’yi tercih ederek, istediğiniz miktarı alabileceğinizden her zaman emin olabilirsiniz.

İkincisi, biz yüksek kaliteli, %100 Rus huşu kontrplak üretmekteyiz. Biz tüm kalınlık boyunca tamamen huş papeller kullanıyoruz – hem iç katmanlarda, hem de yüzey katmanlarında. Üretimimizde huş ağacını başka ağaçlarla kombine etmiyoruz. Yalnızca sert ağaç türü olan Rus huşu! 

Neden faklı olduğumuzun üçüncü sebebi geniş ürün yelpazesidir. SVEZA size geniş ürün yelpazesi sunmaktadır. Filmli ve filmsiz kontrplak, 5х5, 8х4, 8х5, 5х10 formatlarında ve 3-40 mm arası kalınlıklarda. Şunu diyebilirim ki, SVEZA haricinde sadece bir üretici daha tüm ölçülerde üretim yapabilmektedir ancak hacimleri bize göre çok daha düşüktür.

Dördüncü nedeni de bizim müşteri odaklı yaklaşımımız. SVEZA’da son 2 yıl içinde birçok değişiklikler yaşandı. Biz müşteri odaklı bir program geliştirdik. Müşterilerimize daha iyi hizmet sunmaktayız. Bunu son anket çalışmalarımızda da görüyoruz. Müşterilerimize pazarlama ve bilgi desteği sağlamaktayız. Onlar için konferanslar düzenlemekte, beraber fuarlara katılmaktayız. 

Ve son olarak, SVEZA sorumlu orman yönetimini savunmakta ve uygulamaktadır. Örneğin, 2013 yılında Avrupa Ahşap Düzenlemesi yürürlüğe girdi. SVEZA,Rus üreticiler içinde Avrupa mevzuatlarına uygunluğu sağlamak için gereken önlemleri uygulamaya koyan ilk firmaydı. 

4. Balko Sveza Deck 350’nin gelişim süreci ile ilgili bilgi verebilir misiniz? Bununla ilgili beklentileriniz nedir? 

Balko Sveza Deck yenilikçi bir üründür. Pazarlama ekibimiz bu ürünü yaratmak ve geliştirmek için büyük çaba gösterdi. Başlangıçta Balko Sveza Deck Rus piyasası için tasarlanmıştı. Araştırmalar yaptık, inşaatçılar ile anket çalışması ve yüz yüze görüşmeler gerçekleştirdik. Ve onların standart kontrplakları kalıp işlerinde kullanmakta bazı sorunlar yaşadıklarını öğrendik. Böylece, kesme ve donatı demirlerini yerleştirme işlerini daha kolay ve çabuk yapmaya elverişli özel kontrplak tasarlamaya karar verdik. Kılavuz çizgileri ile ilgili fikir böyle oluştu ve sonuçta Balko Sveza Deck 350 doğdu. Sene 2013’tü. O zamandan beri bu üründen 70.000m³’den fazla sattık. 2014 yılından itibaren SVEZA’nın Türk piyasasındaki kilit partneri olan Balcıoğlu ile bu ürünün Türkiye’deki başarı şansını görüşmeye başladık. Balcıoglu ile beraber Balko Sveza Deck 350 2. Versiyonu geliştirdik. Daha fazla kılavuz çizgisi ekledik- şimdi 25, 50 ve 100 mm olarak çizgiler mevcut. Ve Deck’i standart filmli kontrplaktan ayırt etmek amacıyla kenar boyasını farklı bir renge boyadık. Balko Sveza Deck’in Türkiye’de popülarite kazanacağını ve Türk inşaatçılarının bunu beğeneceklerini umuyoruz.

5. Dünyada genel kontrplak piyasasında SVEZA ne kadarlık bir paya sahip? Sizin dağıtım yapınızı ve amaçlarınızı öğrenmek istiyoruz.

SVEZA dünyada huş kontrplağının %21’lik piyasa payında sahiptir. 2024 yılında kadar bunu %32’ye çıkarmayı planlıyoruz. 4x8 filmli kontrplak SVEZA’nın kilit ürünüdür ve SVEZA bunun üretimini 2018 yılında iki katına çıkaracak (2014 yılında 290.000m³). SVEZA genel piyasadan daha hızlı büyümeyi ve kilit piyasalarda piyasa payını arttırmayı planlamaktadır. Türkiye’de ise 2013’te %34 olan Pazar payımızı 2024’te %55’e çıkartmayı hedefliyoruz.

6. Balcıoğlu ile uzun zamandır partnerlik yapıyorsunuz, bu işbirliği ilgili sizin genel görüşlerinizi alabilir miyiz?

Balcıoğlu bizim kilit iş ortaklarımızdan biridir. Türkiye’de kontrplak piyasasını yıllardır Balcıoğlu ile birlikte geliştirdik. Ortak çabalarımızın neticesinde SVEZA Türkiye’de en ünlü markalardan biri oldu. SVEZA’nın Türkiye’deki satışları istikrarlı bir büyüme sergilemektedir. Ve Balko Sveza Deck ürünümüzde iddialı hedeflerimize ulaşmaya yardımcı olacaktır.

7. Başka bir şey eklemek ister misiniz?

Ürün lansmanımıza katıldığınız için teşekkür ederiz! Umarım iyi bir gün geçirmişsinizdir.

KAYNAK: İnşaat&Yatırım 15458 kez okunmuştur.


ETİKETLER : Andrey Immoreev, SVEZA Group,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

SVEZA Group Röportajı


Baku Build Azerbeycan ?n?aat Fuar? 2018


 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
Marc Humphries, 17 Aralık, 7 Tepe 7 Tünel, Mehmet Bayraktar, Termo Teknik Evomax, İstanbul Cami ve Eğitim-Kültür Hizmet Birimleri Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Ergin Külünk, BabacanPremium, TGM, ÇalıkobasıHES, Renovatio, yapıruhsat, Hüseyin Avni Mutlu, AB Kalite Ödülü, YeniDoubleTreebyHilton, MesutGüleroğlu, Atlantik Grup, Doğtaş Kelebek Mobilya, TMME, Cihat Dündar, ŞahapSarıer, BitezYalılarıexquisite, Rotogidit, TankutTurnaoğlu, Başbakanlık Hizmet Binası, Orman ve Su İşleri Bakanlığı, çevre dostu, Akkuyu Nükleer A.Ş , UNIDO, Ahmet Çınar, Foz Holding,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.