"İnşaat'ın Mercedes'iyiz" | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 173
Aralık 2018 Sayı 173
İnşaat&Yatırım Sayı 172
Kasım 2018 Sayı 172
İnşaat&Yatırım Sayı 171
Ekim 2018 Sayı 171
İnşaat&Yatırım Sayı 170
Eylül 2018 Sayı 170
İnşaat&Yatırım Sayı 169
Ağustos 2018 Sayı 169
İnşaat&Yatırım Sayı 168
Temmuz 2018 Sayı 168
"İnşaat'ın Mercedes'iyiz"
10 KASIM 2015, SALI 15:26:23
MFZ Grup ortaklarından Muhanver Gözüm, Milliyet Emlak'ın sorularını yanıtladı.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

MFZ Grup’tan bahseder misiniz?

MFZ Grup 3 arkadaşın kurmuş olduğu bir şirket. MFZ ismi de 3 arkadaşın isminin baş harflerinden oluşuyor. İnşaat projeleriyle ilgili çalışıyoruz. Balgat’ta 10 sene hiç ara vermeden plazalar yaptık, yaptığımız yerlerde yüzde yüz doluluk oranına sahibiz. Kiracılarımız arasında kamu binaları da var. Yaptığımız işlerin arkasında duruyoruz, inşaatın Mercedes’iyiz. İnşaatlarımıza satış sonrası da destek veriyoruz. Bizle iş yapanlar bizi yakınlarına da tavsiye ediyor,  kalitemizden taviz vermeden bu işi layıkıyla yapıyoruz.

Allora Beytepe projesini anlatır mısınız?

Beytepe son 3 senedir gelişmekte olan bölgelerin içinde ivmesi en yüksek olan bölge. Burada 7 bloklu ve 400 konutlu bir inşaata başladık. 7 bloğun 5’ini 2016 Mart’ta, kalan 2 bloğu da 2016 Haziran’da teslim edeceğiz.  Orta ve uzun vadede burada yer alacağız. Örnek dairemizi hazırladık. Gelen müşteri manzarayı ve projeyi görmek istiyor, kendilerine bu örnek daireyi gezdiriyoruz. Bu konuda mütevazı olamayacağım, bu bölgenin dillendirilen birinci projesiyiz diyebilirim. Bunlar benim yorumum değil müşterilerin yorumları.

Burada 3 tip dairemiz var. En ufak dediğimiz 2+1 daire 150 metrekare. Büyük dairemiz ise 288 metrekare. Ankaralılar daha çok geniş ve ferah daire tercih ediyor. Örneğin hanımların daha rahat etmesi için mutfakları geniş tuttuk. Gece bölümü olarak çok farklı bir konseptimiz var. Odamızın bir tanesi kendi içinde ev şeklinde. Yatağı, çalışma masası, banyosu, tuvaleti ve balkonu kapıdan içeri girdiğinizde içeride. Bu odada her ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

Ticari alanlardan ne durumda?

13 tane dükkanımız var ama hiçbirini satışa çıkarmadık. Dükkanları en sona bırakacağız, her sektörden bir firma seçeceğiz. Bizim bloğumuzda yaşayan kişi uzağa gitmeden ihtiyacını burada karşılayabilecek.

 

Fiyatlar hakkında bilgi verir misiniz?

Allora Beytepe’de fiyatlar 560 bin lira ile 1 milyon 360 bin lira arasında değişiyor.

Yabancı müşteriniz var mı?

Bize şu ana kadar yabancı bir müşteri gelmedi ama bunu projesel olarak değerlendirmiyorum. Bence bu Ankara’nın şanssızlığı. İstanbul bu rüzgarı arkasına iyi aldı ve öyle de devam ediyor.

Başka bir şehirde proje gerçekleştirmeyi düşünüyor musunuz?

İstanbul ve İzmir’den bazı teklifler alıyoruz ama yakın zamanda böyle bir planımız yok. 

KAYNAK: Milliyet15378 kez okunmuştur.


ETİKETLER : MFZ Grup, Muhanver Gözüm, ,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

"İnşaat'ın Mercedes'iyiz"


Baku Build Azerbeycan ?n?aat Fuar? 2018


 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
Şeyma Döğücü , H. H. Sheikh Maktoum Bin Mohammed Bin Rashid Al Maktoum, Life Space , Teksas Üniversitesi, Nurten Öztürk, EczacıbaşıGayrimenkul, EWA/YQ~BA, Avrupa Gayrimenkul Ödülleri, İnşaatçılar, Legend, İskender, Çevreye Saygı, MAKTEK Avrasya 2018 Fuarı, ANKOMAK, Erzincan Refahiye, Kurumsal Sosyal Sorumluluk ve İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü Hami Projesi, Prof. Dr. Gürsel Öngören, BaşyapıtDragos, Forum Bornova Alışveriş Merkezi, Aydoğan Park Evleri, Somerset, Kanalistanbul, Darüşşafaka, Derince Limanı, Chapman Taylor , Olivia Residence Village, Doosan, Süreyya Ciliv, Beykoz Karlıtepe, Karbon Ayak İzi ,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.