Azerbaycan Uluslararası Gayrimenkul ve Yatırım Fuarı’na 38 şirket katıldı | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 170
Eylül 2018 Sayı 170
İnşaat&Yatırım Sayı 169
Ağustos 2018 Sayı 169
İnşaat&Yatırım Sayı 168
Temmuz 2018 Sayı 168
İnşaat&Yatırım Sayı 167
Haziran 2018 Sayı 167
İnşaat&Yatırım Sayı 166
Mayıs 2018 Sayı 166
İnşaat&Yatırım Sayı 165
Nisan 2018 Sayı 165
Azerbaycan Uluslararası Gayrimenkul ve Yatırım Fuarı’na 38 şirket katıldı
18 ARALIK 2015, Cuma 09:27:34
Azerbaycan Uluslararası Gayrimenkul ve Yatırım Fuarı’na 38 şirket katıldı
Yabancıya gayrimenkul satışını arttırmak isteyen Türk inşaat şirketleri yeni pazar arıyor. Müteahhitlerin Ortadoğu’dan sonraki adresi Azerbaycan oldu. Bu yıl ilk kez Bakü’de düzenlenen Azerbaycan Uluslararası Gayrimenkul ve Yatırım Fuarı’na 38 şirket katıldı.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

TÜRK inşaat şirketleri yabancıya satış için yeni adres olarak Azerbaycan’ı seçti. Bugüne kadar ağırlıklı olarak Araplara konut satan şirketler pazarı çeşitlendirmek için çalışıyor. Bu amaçla Bakü’de düzenlenen Azerbaycan Uluslararası Gayrimenkul ve Yatırım Fuarı’na 38 Türk inşaat şirketi katıldı. Dün kapılarını açan ve 3 gün sürecek fuarda hem talep toplanacak hem de sıcak satış yapılacak. Türkiye’nin yabancıya mülk satışında henüz yolun başında olduğunu belirten Ağaoğlu Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkanı Önder Halisdemir, “Türkiye gayrimenkulleri rafa çıkalı 3 yıl oldu. Doğru adımlar atılırsa yılda 3-3.5 milyar dolar olan yabancıya satış rakamını 10 milyar dolara çıkarırız” dedi.

İKİNCİ VATAN ÖNERİSİ

Yabancıya satışın önemli bir ihracat olduğuna dikkat çeken Halisdemir, Türkiye’nin ‘ikinci vatan programı’nı devreye sokmasını önerdi. Halisdemir, “Bize muhtaç olan 3 milyon Suriyeliye kapımızı açtık. Şimdi parası olana da kapımızı açmalı ve burası sizin ikinci vatanınız olsun demeliyiz” diye konuştu.

BÜROKRASİ AZALMALI

Yabancıya satışta bürokrasinin azalması gerektiğine dikkat çeken Önde Halisdemir, oturma izni ev vatandaşlık verilmesinin önemine dikkat çekti. Türk şirketlerin yabancıya satışta yeni adreslere yöneldiğini belirten Halisdemir, “Ortadoğu’ya gittik, şimdi Kafkaslardayız. Bunun yanında batı ülkelerine de yönelmeliyiz. Hem ülke hem de şirketler olarak road showlar yapmalıyız. Biz Ağaoğlu olarak kısa sürede yaşlı evi projeleri için batı ülkelerindeki fonlar ziyarete başlayacağız” diye konuştu. Azerbaycan Uluslararası Gayrimenkul ve Yatırım Fuarı’na Ataköy sahil projesi ile Kuzu İnşaat da katıldı. Projelerinden Azerilere 20’den fazla ev sattıklarını belirten Kuzu İnşaat Yönetim Kurulu üyesi Özen Kuzu, “Bu yıl ilk Azerbaycan fuarı ama biz potansiyeli çok iyi biliyoruz. Azeriler İstanbul’a gelip konut projelerini inceliyor. Özellikle şehrin merkezinde ve lüks konutlara ilgi gösteriyorlar” dedi.

KAYNAK: Hürriyet1047 kez okunmuştur.


ETİKETLER : Azerbaycan, Gayrimenkul,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Azerbaycan Uluslararası Gayrimenkul ve Yatırım Fuarı’na 38 şirket katıldı


 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
TürkiyeMüteahhitlerBirliği , GörkemÖğüt, Bülent Şamlı, Kordonİstanbul, Ömer Özyer, F-Digital, neo, Gregers Tang Thomsen, Ceylanpınar, KÖİ, (IFS), Atlas Grup, Jade Klozet ve Lavabo Sistemleri, AtatürkStadyumu, Amerikan Merkez Bankası, Tepe Aura, Executive Lounge, Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları, Formula E, IF Design, Esengüç Enerji, İstanbul PPPCoE, Rüstem Cam, Koza Food Fest, Elektrik Dağıtım Bölgesi, İMSA İnşaat, ŞükrüDeniz, Ortak Akıl, FRMA701, Çukurova Ziraat,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.