Halka açılışı gerçekleştirilen Varlıbaş AVM Atapark, 150 milyon TL tutarında bir yatırımla tamamlandı.

Editör
09.10.2010

Karadeniz bölgesine çağdaş bir yaşam merkezi sunan Varlıbaş Alışveriş Merkezi Atapark, Trabzon ve bölge halkının hizmetine açıldı. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Karedeniz Teknik Üniversitesi’nin açılışı için geldiği Trabzon’da (4 Ekim 2010) Varlıbaş AVM Atapark’ı, akşam 22.00-22.30 saatleri arasında ziyaret etti. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ü, Varyap Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Varlıbaş karşıladı. 

Cumhurbaşkanı Gül ve eşi Hayrunnisa Gül’ün yanısıra, Trabzon Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Devlet Bakanı Faruk Nafiz Özak, Trabzon Milletvekilleri; Kemalettin Göktaş, Prof. Dr. Cevdet Erdöl, Safiye Seymenoğlu, Mustafa Cumhur ve Asım Aykan da eşleriyle beraber Varlıbaş AVM Atapark’ı ziyaret ettiler.

Trabzon’da Kayseri Mutfağı
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Varlıbaş AVM Atapark’ı ziyareti sırasında, Trabzon'a modern bir alışveriş ve yaşam merkezinin kazandırılmasının çok doğru bir karar olduğunu ifade etti. Alışveriş Merkezi içerisinde Kayseri mutfağının olması karşısında şaşkınlık yaşadığını belirten Abdullah Gül, Kayseri mutfağının Trabzon'da da rağbet görmesine çok sevindiğini söyledi. Cumhurbaşkanı Gül’ün eşi Hayrunnisa Gül de, Alışveriş Merkezi'nin mimari yapısını ve projesini çok beğendiğini ifade etti.

150 milyon dolar tutarında yatırım yapıldı

02 Ekim 2010 tarihinde halka açılan Varlıbaş AVM Atapark, 150 milyon TL tutarında bir yatırımla tamamlandı. Varyap Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Varlıbaş, restoranları, eğlence alanları ve konferans salonlarıyla Varlıbaş AVM Atapark’ın sadece Trabzon’un değil, bölge halkının da iş, yaşam ve eğlence merkezi olacağını belirtti. Varlıbaş AVM Atapark’ın, yıl içinde 850 kişiye doğrudan yaklaşık 3.000 kişiye de dolaylı istihdam sağlayacağını Süleyman Varlıbaş, “Atapark AVM’nin, geçmişten gelen tarihi ve kültürel zenginliği, günümüz ticaretiyle birleştirerek bölge ekonomisine dinamizm katacağına inanıyoruz” dedi.

Varlıbaş Atapark AVM’yi açılışın ilk günü yaklaşık 50.000 kişi ziyaret etti.

Açılışın ilk günü yoğun ilgi gören ve yaklaşık 50.000 kişinin ziyaret ettiği Alışveriş Merkezi’nin halka açılış kutlamalarından sonra resmi açılışı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılacak.


Kaynak: İnşaat&Yatırım Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account