Ses Yalıtımı Zirvesi’nde Sessizlik Tüneli Büyük İlgi Gördü | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 169
Ağustos 2018 Sayı 169
İnşaat&Yatırım Sayı 168
Temmuz 2018 Sayı 168
İnşaat&Yatırım Sayı 167
Haziran 2018 Sayı 167
İnşaat&Yatırım Sayı 166
Mayıs 2018 Sayı 166
İnşaat&Yatırım Sayı 165
Nisan 2018 Sayı 165
İnşaat&Yatırım Sayı 164
Mart 2018 Sayı 164
Ses Yalıtımı Zirvesi’nde Sessizlik Tüneli Büyük İlgi Gördü
02 ARALIK 2016, Cuma 16:17:31
Ses Yalıtımı Zirvesi’nde Sessizlik Tüneli Büyük İlgi Gördü
Günümüz kent yaşamında hemen herkesin olumsuz etkilendiği gürültü kirliliği ve ses yalıtımı konusu, Türkiye’de ilk kez düzenlenen ‘Ses Yalıtım Zirvesi’nde uzman isimler tarafından tüm detaylarıyla ele alındı.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Günümüz kent yaşamında hemen herkesin olumsuz etkilendiği gürültü kirliliği ve ses yalıtımı konusu, Türkiye’de ilk kez düzenlenen ‘Ses Yalıtım Zirvesi’nde uzman isimler tarafından tüm detaylarıyla ele alındı. İZODER, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın desteği ve DKM, BASF, BONUS WOOLER, FİLLİBOYA CAPATECT, İZOCAM, RAVABER, TERRAWOOL markalarının sponsorluğunda 16 Kasım 2016 tarihinde Sheraton Grand İstanbul Ataşehir’de düzenlendi. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yetkilileri ile yabancı konukların da aralarında bulunduğu Ses Yalıtım Zirvesi’ne tıp, psikoloji, mimarlık ve mühendislik alanlarında uzman ve akademisyen isimler katıldı.

Sessizlik Tüneli ile Gürültüden Yalıtılmış bir Bölge Yaratıldı

DKM İnşaat Genel Müdürü, aynı zamanda İZODER Ses Yalıtımı Komisyon Bşk. Yrd. ‘Volkan Dikmen’in tasarımı olan ‘Sessizlik Tüneli’ toplantı salonu girişine kuruldu. Tünelin giriş ve çıkışında farklı tarzda ve farklı seviyelerde müzik kullanılarak seslerinin birbirine karışmadığı ve tünelin dışında 80-85 dB arası olan sesin, tünelin içerisinde ise 52-55 dB arasına düştüğü gözlemlendi. Tüm katılımcılar, gürültülü ortam ile gürültüden yalıtılmış ortam arasından geçerken büyük farkı deneyimlediler.

Zirvede Gürültünün insan yaşamına etkileri ve Türkiye’de mevcut yasal durum, çözüm önerileri konuşuldu. Uzman isimlerin de görüşlerini paylaştığı zirvede ayrıca, Ses Yalıtımının insan sağlığı ve yaşam konforuna katkısı, gelişmiş ülkelerde Ses Yalıtım konusunda neler yapıldığı, hemen her gün maruz kaldığımız gürültü düzeyleri ve bu gürültülerin psikolojik, fizyolojik ve sürekli işitme kaybı gibi sağlığa zararlı etkileri gibi konular ele alındı. 

KAYNAK: İnşaat&Yatırım717 kez okunmuştur.


ETİKETLER : SesYalıtımıZirvesi,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Ses Yalıtımı Zirvesi’nde Sessizlik Tüneli Büyük İlgi Gördü


 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
Grazia Azzolin, Prefabrik Yapı A.Ş. , TURBO, Termaltesis, Brandworks, TEPAV, ALASAWA, 21.Uluslararası Çevre Proje Olimpiyatı Ödül Töreni, Maslak No/1, Ulusal Kampanya, ağaç, Beyşehir Çevre Yolu, Kayabaşı, Black Pirate, RollsRoyce , ted koleji, Tolga Küçükyumuk, Toplum Gönüllüleri Vakfı, Prestij Park, Midwood, Bilişim Vadisi, İstanbul-İzmir Otoyol projesi, Antalya, Classic Condense, Mustafa Bülent Aydın, AndaçYakut, Vefa Group , BabacanPremium, Schindler İtalya, Sürdürülebilir İş Ödülü,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.