Projeksiyon - Özyurtlar İnşaat | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 174
Ocak 2019 Sayı 174
İnşaat&Yatırım Sayı 173
Aralık 2018 Sayı 173
İnşaat&Yatırım Sayı 172
Kasım 2018 Sayı 172
İnşaat&Yatırım Sayı 171
Ekim 2018 Sayı 171
İnşaat&Yatırım Sayı 170
Eylül 2018 Sayı 170
İnşaat&Yatırım Sayı 169
Ağustos 2018 Sayı 169
Projeksiyon - Özyurtlar İnşaat
07 ARALIK 2016, Carsamba 16:51:21
Projeksiyon - Özyurtlar İnşaat
Özyurtlar Şirketler Grubu Başkanı Tamer Özyurt'un, projeksiyon sorularına verdiği yanıtlar aşağıda yer alıyor.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

1- 2016 sektör ve firma bazında nasıl değerlendiriyorsunuz? 

Gayrimenkul sektörü açısından 2016 yılı sektör açısından oldukça hareketli bir yıldı. Temmuz ayına kadar durağan bir dönem geçiren sektörün, 15 Temmuz darbe girişimiyle yara alması bekleniyordu. Ancak hükümetin zamanında aldığı kararlar neticesinde sektör, özellikle son aylarda satış rekorları kırdı. Sektördeki güç birliği ve son dönemde yapılan kampanyaların da etkisiyle, konut satışlarında büyük hareketlilik yaşandı. Banka konut kredilerinde görülen faiz indirimi, KDV'nin yüzde 18'den 8'e indirilmesi, ayrıca banka konut kredisinin yüzde 75'ten yüzde 80'e çıkartılması kararı, bankaların sırayla faiz indirimine gidiyor olması, konut alıcısının işini fazlasıyla kolaylaştırdı. Özyurtlar İnşaat olarak, 2016 yılı bizim için oldukça iyi bir yıldı. Şu anda beş projenin çalışmalarını birlikte yürütüyoruz. Şimdilerde İstanbul'un yükselen bölgesi olan Esenyurt'ta üç, Büyükçekmece ve Bahçeşehir'de ise birer projenin inşaat çalışmaları devam ediyor. Beş projemizden biri olan Nlogo, Ncadde Ottoman ve Ncadde Agora, İstanbul'un yükselen bölgesi olan Esenyurt'ta inşa ediliyor. Diğer projelerimizden 1Coastal City Büyükçekmece'de, Nlive Bahçeşehir ise Bahçeşehir'de inşa ediliyor.

2- 2017 yılı öngörünüz nedir? 

2017 yılının gayrimenkul sektörü açısından, 2016 yılına göre çok daha iyi geçeceğini düşünüyoruz. 2016 yılında beklenen konut artışının 2017 yılında artarak yaşanacağını öngörüyoruz. Gayrimenkul sektöründe alınan yasal tedbirlerle konut sahibi olmak isteyenler, 2017 yılına ev sahibi olabilme umuduyla girecektir. 2016 yılında yaşanan ekonomik ve siyasi sıkıntılardan endişe duyan yatırımcının hükümete güveni katlandı. Dolayısıyla 2016'da temkinli davranan yatırımcının, 2017 yılında harekete geçmesini bekliyoruz. 

3- Son zamanlarda yoğunluk kazanan kampanyalar konut alıcılarının beklentilerini artırdı. İnsanlarda konut fiyatları düşecek beklentisi oluştu. Sizce 2017’de konut fiyatları ne olur ve kampanyalar bu hızda devam eder mi? 

Konut almak için doğru bir zamandayız. Gayrimenkul alım satımıyla piyasalar hareket kazanacak. Ülke için ve bireysel olarak insanların konut alabilmesi için yapılan son kampanyaları, büyük bir fırsat olarak görüyoruz. Konut fiyatlarında bir düşüş beklemiyoruz. Ancak bu yıl olduğu gibi 2017 yılında da düzenlenecek kampanyalarla gayrimenkul alımlarının kolaylaşacağını söyleyebiliriz.  

4- 2017 yatırımlarınızdan bahseder misiniz? (Varsa yeni projeler hakkında bilgi; lokasyonu nerede, yatırım maliyeti vb….) 

İstanbul'un yükselen ve her geçen gün değerlenen bölgelerinden biri olan Esenyurt, Bahçeşehir, Beylikdüzü ve Büyükçekmece bölgelerinde yeni projelerle çalışmaya devam ediyoruz. Önümüzdeki dönemde büyük bir projenin lansmanına hazırlanıyoruz. Bunun dışında da 2017 yılında farklı projelerle sektörde yer almaya devam edeceğiz.

KAYNAK: İnşaat&Yatırım


14946 kez okunmuştur.


ETİKETLER : Özyurtlarİnşaat, TamerÖzyurt,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Projeksiyon - Özyurtlar İnşaat
Baku Build Azerbeycan ?n?aat Fuar? 2018


 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
GünsanKablo, Omexco Kami-ito koleksiyonu , Altın Boynuz , temettü, Sika, Globe Internationel, Devlet Hastanesi Öğrenci Yurdu , Ozan Çakıtlı, Konecranes Başkan Yardımcısı ve Forklift İşletme Birim Müdürü Lars Fredin, 9 otel, Balonriski, Berdan Civata, MehmetIşıklar, Kadir Mısıroğlu, Sheraton Adana, Yiğitler Barajı, Can Elmas, ALOSBİ, Ev Değiştiren Mortgage, V. İstanbul Karbon Zirvesi, 12. Uluslararası İstanbul Mutfak Günleri, Murat Akyüz, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, OSO Mimarlık, Hilti Online , AKPAAlüminyum , Emir Alpay, Trump Alışveriş Merkezi, "Kazasız & Yaralanmasız & Kayıpsız Çalışma Ortamı” Sağlanması Hedefli Eğitim ve Seminerler, bergamo,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.