Yıldız Entegre’nin Romanya’daki yatırımında son aşamaya gelindi! | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 170
Eylül 2018 Sayı 170
İnşaat&Yatırım Sayı 169
Ağustos 2018 Sayı 169
İnşaat&Yatırım Sayı 168
Temmuz 2018 Sayı 168
İnşaat&Yatırım Sayı 167
Haziran 2018 Sayı 167
İnşaat&Yatırım Sayı 166
Mayıs 2018 Sayı 166
İnşaat&Yatırım Sayı 165
Nisan 2018 Sayı 165
Yıldız Entegre’nin Romanya’daki yatırımında son aşamaya gelindi!
11 MAYIS 2017, Persembe 11:51:00
Yıldız Entegre’nin Romanya’daki yatırımında son aşamaya gelindi!
Türkiye’nin en büyük sanayi gruplarından Yıldızlar Yatırım Holding bünyesindeki Yıldız Entegre’nin Romanya yatırımında son aşamaya gelindi.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Orman ürünleri sektöründe Türkiye'nin en büyüklerinden olan şirket, Oarja Bölgesi’nde 150 milyon euro’luk yatırımını 2017 sonunda tamamlamayı hedefliyor. Yenilikçi ürünler ve inovatif çalışmalarıyla Türk sanayisinin en büyük şirketleri arasında yer alan Yıldızlar Yatırım Holding bünyesindeki Yıldız Entegre, global büyümesine ivme kazandırmış durumda. 3.2 milyar TL'ye yaklaşan cirosu ile sadece Türkiye'nin değil dünyanın da önemli üreticilerinden biri olan Yıldız Entegre, Rusya ve Romanya’daki yatırımlarına hızla devam ediyor.

Romanya’nın Oarja Bölgesi’nde gerçekleştirilen ve yaklaşık 150 milyon Euro tutarında olan yatırımda ise son aşamaya gelindi. Yaklaşık 460 bin metrekare üzerine inşa edilen ağaç işleme tesisi, bu yılın sonuna doğru faaliyete girmiş olacak. 450’yi aşkın kişiye istihdam yaratacak tesiste, mobilya endüstrisinde kullanılan MDF, Laminant parke ve kapı tesisleri gibi ürünlerin imal edileceği ve ülke üzerinden tüm bölgeye ihraç edileceği belirtiliyor.

50’NİN ÜZERİNDE ÜLKEYE İHRACAT

Faaliyet gösterdiği tüm sektörlerde global arenanın güçlü aktörlerinden biri olmayı başaran Yıldızlar Yatırım Holding çatısı altında bugün, 9 şirket ve 3 bine yaklaşan çalışan bulunuyor. 3.2 milyar TL’yi aşan cirosal büyüklüğe sahip grubun lokomotif şirketi olan Yıldız Entegre, Türkiye’nin 500 büyük sanayi kuruluşu sıralamasında 38’inci sırada yer alıyor. Geçmişi 1890’lı yıllara dayanan şirketin Kocaeli MDF Fabrikası, dünyanın tek çatı altında kurulan en büyük MDF kompleksi unvanını taşıyor. Üretim portföyünde MDF’nin yanı sıra laminant parke ve kapı tesisi de yer alıyor. Parke üretiminde dünyanın en büyük üreticilerinden biri olan Yıldız Entegre günlük 8 bin 500 metreküpü aşkın üretim hacmiyle 50'den fazla ülkeye ihracat yapıyor.

KAYNAK: İnşaat&Yatırım3964 kez okunmuştur.


ETİKETLER : YıldızEntegre,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Yıldız Entegre’nin Romanya’daki yatırımında son aşamaya gelindi!


 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
Greenox Urban Residence, Finlandiya, JSIM, Soyak Siesta Oxygen, Mir Holding Yön. Krl. Bşk. İbrahim Mirmahmutoğulları, Green Office, Murat Mirata, G. HINTEREGGER & SÖHNE Baugesellschaft M.B.H , Kartal Lapis Han, Servet GYO, Okkalarİnşaat, Certified Shopping Center Manager, TC70 Cihazı, Carrera Serisi, Brooklyn Life, EMO, Makedonya Cumhuriyeti, Kolektif Tutku, Metropolist Yapı, İşSağlığıveGüvenliği, Besim Şişman, Omega, Hayatımın Evi Projesi, Otonomi, Vivia, MEB, GROHE SilkMove® , Alican Ocak, Gaziosmanpaşa, Divan,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.