Mercedes-Benz Rusya'da Yapacağı En Büyük Yatırım İçin ESTA'yı Tercih Etti! | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 170
Eylül 2018 Sayı 170
İnşaat&Yatırım Sayı 169
Ağustos 2018 Sayı 169
İnşaat&Yatırım Sayı 168
Temmuz 2018 Sayı 168
İnşaat&Yatırım Sayı 167
Haziran 2018 Sayı 167
İnşaat&Yatırım Sayı 166
Mayıs 2018 Sayı 166
İnşaat&Yatırım Sayı 165
Nisan 2018 Sayı 165
Mercedes-Benz Rusya'da Yapacağı En Büyük Yatırım İçin ESTA'yı Tercih Etti!
15 Haziran 2017, Persembe 09:19:22
 Mercedes-Benz Rusya'da Yapacağı En Büyük Yatırım İçin ESTA'yı Tercih Etti!
Dünyaca ünlü otomobil devi Mercedes-Benz’in Rusya’daki ilk fabrikasını ESTA Construction inşa edecek. 250 milyon avronun üzerinde bir yatırımla hayata geçirilecek tesis, 2018 yılının sonunda tamamlanacak.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Tüm dünyada inşa ettiği ikonik projelerle adından söz ettiren ESTA Construction yine bir ilke imza attı. Otomobil devi Mercedes-Benz, Rusya’da kuracağı ilk fabrikasını ESTA Construction’a emanet etti. 250 milyon avronun üzerinde bir yatırımla hayata geçirilecek proje,  Mercedes-Benz’in Rusya’da yapacağı en büyük yatırım olma özelliği taşıyor. ESTA’nın 2017 Haziran ayı itibari ile inşaatına başlayacağı tesis, 18 ay gibi kısa bir sürede teslim edilecek. 

Bahattin Demirbilek: “ESTA Construction yine bir ilki başardı”

Yeni Mercedes-Benz fabrikasının yapımıyla ilgili konuşan ESTA Construction Yönetim Kurulu Başkanı Bahattin Demirbilek, “ESTA Construction yine bir ilki başararak otomobil devi Mercedes-Benz’in Rusya’daki ilk fabrikasını inşa edecek. Mercedes-Benz gibi sektörün lideri bir şirketin bizleri tercih etmesi elbette çok gurur verici” dedi. Ayrıca Türkiye’de inşa etmeye başlayacakları projelerle ilgili de konuşan Demirbilek, “2017 yılıyla birlikte Türkiye’de gayrimenkul alanında inşa edeceğimiz 5 büyük proje için de harekete geçmiş bulunuyoruz” şeklinde konuştu.

Markus Schäfer: “Mercedes-Benz’in uluslararası rekabet gücünü artıracağız”

Konuyla ilgili konuşan Mercedes-Benz Yönetim Kurulu Üyesi Markus Schäfer, “Dünya çapındaki üretim ağımızı, Esipovo Endüstri Parkı’nda kuracağımız tesisle genişletiyoruz.” diye konuştu. Schäfer, “Yeni fabrika için bu bölgeyi seçmemizin en önemli nedeni Rusya’nın Mercedes-Benz ve büyüyen pazarlar için var olan stratejik önemi. Bu tesisle birlikte sadece Rusya’daki müşterilerimize daha fazla yakınlaşmakla kalmayıp aynı zamanda Mercedes-Benz otomobillerinin uluslararası rekabetteki gücünü de artıracağız” şeklinde konuştu.

Mercedes-Benz’in Rusya’da hayata geçirdiği ve ESTA’nın inşa edeceği yeni yatırımın bölge için oldukça değerli olduğunun altını çizen ve konu hakkında Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’e bilgi veren Moskova Bölge Valisi Andrey Vorobyov, “Bu tesis ile bölgede 1.000’den fazla yeni iş fırsatı doğacak. Geleceğin çalışanlarının, robotik teknolojiye tamamen aşina olması gerekeceğinden profesyonel bir koleji de, ihtiyaçları karşılamak adına bu projeye adapte ediyoruz” diye konuştu.

KAYNAK: İnşaat&Yatırım4799 kez okunmuştur.


ETİKETLER : MercedesBenz, yatırım, ESTAConstruction,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Mercedes-Benz Rusya'da Yapacağı En Büyük Yatırım İçin ESTA'yı Tercih Etti!


 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
Android, EAYSAD, SuGelecektir, AhmetArslani DengeDeğerleme, Arnavutluk Büyükelçisi, Akın Kazançoğlu, İstinye, Hizmet Yönetim Merkezi, Çankaya Belediyesi, EmreAkay, Gökhan Karahan, Crema Serisi, OECD, NarinKelebekler, ParkResidencesCadde, inşaat pazarlama, İSO Çevre Ödülü, Çallıoğlu, Çandarlı, İmas İklimlendirme, Atatürk ve Dünya Çocukları, Simit Sarayı, Forum Alışveriş Merkezleri, Hans Kilger, Mecidiyeköy-Mahmutbey Metrosu, MehmetCelalKoçer, 4708, Odd Roar Olsen, GF Hakan Plastik Dünya Tesisat Günü, Sambacılar,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.