Antalya Korkuteli alt yapısına 3 yılda 75 milyonluk yatırım | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 170
Eylül 2018 Sayı 170
İnşaat&Yatırım Sayı 169
Ağustos 2018 Sayı 169
İnşaat&Yatırım Sayı 168
Temmuz 2018 Sayı 168
İnşaat&Yatırım Sayı 167
Haziran 2018 Sayı 167
İnşaat&Yatırım Sayı 166
Mayıs 2018 Sayı 166
İnşaat&Yatırım Sayı 165
Nisan 2018 Sayı 165
Antalya Korkuteli alt yapısına 3 yılda 75 milyonluk yatırım
21 Haziran 2017, Carsamba 15:46:48
Antalya Korkuteli alt yapısına 3 yılda 75 milyonluk yatırım
İftarını Korkuteli’nde vatandaşlarla açan Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, 3 yılda Korkuteli’ne sadece ASAT olarak 75 milyon liralık alt yapı yatırımı yaptıklarını söyledi.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Büyükşehir Belediyesi’nin Korkuteli’nde düzenlediği iftar yemeğine katılan Başkan Menderes Türel, orucunu vatandaşlarla birlikte açtı. Vatandaşların bin aydan daha hayırlı olan mübarek Kadir gecesini kutlayan Başkan Türel, “Günlük hayat işlerine, hayatın galesine, hayatın telaşına kapılmış bizler için Ramazan ayı en büyük ilaçtır. Çünkü normal zamanlarda her gün Antalya’nın işlerini, sorunlarını, projelerini konuşuyoruz. Ramazan dışında Korkuteli'ne yine geliyoruz, birçok kez geldik. Şu 3-4 sene içerisinde kaç defa geldim hatırlamıyorum. Her vesile ile ya bir hizmet açılışı, ya bir projenin denetimi ya da bir temel atma töreni için geliyoruz. Bugün de mübarek iftarı birlikte açmak, birlikte dua etmek için beraberiz” dedi.

Hızla toparlanıyoruz


Bu yıl turizmde ve tarımda geçen yıla göre daha iyi bir sene yaşandığını belirten Türel, şunları söyledi:“Geçen sene terör, Rusya problemi ve 15 Temmuz hainliği sebebiyle çok kan kaybettik. Şimdi hızla toparlanıyoruz, inşallah seneye çok daha iyi olacak. Bu düzelme de kendiliğinden olmamıştır. Sayın Cumhurbaşkanımız ben şahidim, birlikteydik, Sayın Putin ile hem turizm için hem tarım için Antalya’yı masasından eksik etmiyor. Birçok konuyu müzakere ediyor. Masada bizzat Antalya konuşuluyor. Antalya’nın turizmi, meyvesi, sebzesi, domatesi o zirvede konuşuldu. Bu yüzden iyi şeylerin kıymetini bilmek gerekir. 15 Temmuz’da bu milletin şerefini kurtaran şehitlerimizi unutmamak, Sayın Cumhurbaşkanımızın dirayetini unutmamak, kıymetini bilmek gerekir. 15 Temmuz’u unutturmayacağız.”


Kanalizasyona 16 milyon lira
Büyükşehir Belediyesi’nin Korkuteli’ne yaptığı hizmetleri hatırlatan Başkan Türel, “Korkuteli’nde tamamladığımız otogar hizmeti, toptancı hal hizmeti, Fatih Caddesi unutuldu bile. Bu hizmetleri acaba kaç sene bekleriz diye konuşuluyordu Korkuteli’de. Ayağımızın tozuyla geldik çok kısa bir sürede tamamlamak nasip oldu. Bunların dışında Korkuteli’nin çok önemli alt yapı problemleri vardı. Kanalizasyon adeta kanayan bir yaraydı. 8 mahallemizde; Alâeddin, Aşağıpınar, Karşıyaka, Kiremitli, Sanayi Sitesi, Küçükköy, Uzunoluk ve Yenimahalle’de kanalizasyon çalışmalarını tamamladık. 16 milyon liralık bir çalışma” diye konuştu.

Mala’ya 41 milyon liralık içme suyu projesi 

41 milyon lira yatırım bedelli Malay İçme Suyu Projesi’nin gündemlerinde olduğunu anlatan Türel, “Sadece ASAT olarak Korkuteli ye 75 milyon TL’lik alt yapı yatırımı gerçekleştirmişiz. Helali hoş olsun. Bunların hepsinin gerçek mimarı sahipleri sizlersiniz. Sizler sabır etmeseydiniz biz bu hizmetleri başaramazdık” dedi.

KAYNAK: İnşaat&Yatırım4825 kez okunmuştur.


ETİKETLER : AntalyaBüyükşehirBelediyesi, yatırım, MenderesTürel,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Antalya Korkuteli alt yapısına 3 yılda 75 milyonluk yatırım


 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
ETAMelco, Dünya Rüzgar Enerjisi Birliği, Renan Gökyay, Gorenje, CevizlidereCaddesi, İskele , Gayrimenkul Zirvesi, Bor, Stefanos Parizyanos, Dyo Bornova Matbaa, Doğanbey İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisi, Tuna Taksim Otel, Ahmet Mete Işıkara, HalukYıldız, özelleştirme, Yüksel Akgül, GalataraySporKulübü, Hasan Bursalıoğlu, Form Temiz Enerji Genel Müdürü Enis Behar, ÇESBEM, Kandilli Rasathanesi, GalataportProjesi, Dijital Dönüşüm Hareketi, Banyo&Banyo, HalilReçber, İstanbul Rumeli Üniversitesi, siemens, Lütfü Elvan, ana sponsor, Tolga Engin,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.