Diyarbakır’a 400 milyon liralık yatırım müjdesi | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 170
Eylül 2018 Sayı 170
İnşaat&Yatırım Sayı 169
Ağustos 2018 Sayı 169
İnşaat&Yatırım Sayı 168
Temmuz 2018 Sayı 168
İnşaat&Yatırım Sayı 167
Haziran 2018 Sayı 167
İnşaat&Yatırım Sayı 166
Mayıs 2018 Sayı 166
İnşaat&Yatırım Sayı 165
Nisan 2018 Sayı 165
Diyarbakır’a 400 milyon liralık yatırım müjdesi
30 Haziran 2017, Cuma 11:53:42
Diyarbakır’a 400 milyon liralık yatırım müjdesi
Diyarbakır merkez ve ilçelerinde içme suyu isale hattı, arıtma tesisi ve temiz su deposundan oluşan 400 milyon lira tutarında bir yatırım hamlesi başlatıldı. DİSKİ öncülüğünde başlatılan yatırıma Çevre Şehircilik Bakanlığı da destek verecek. DİSKİ Genel Müdürü Ahmet Karadağ, "Halkın yıllardır beklediği hizmetleri sunmak için var gücümüzle çalışacağız" dedi.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Diyarbakır merkez ve ilçelerinde içme suyu isale hattı, arıtma tesisi ve temiz su deposundan oluşan 400 milyon lira tutarında bir yatırım hamlesi başlatıldı. DİSKİ öncülüğünde başlatılan yatırıma Çevre Şehircilik Bakanlığı da destek verecek. DİSKİ Genel Müdürü Ahmet Karadağ, "Halkın yıllardır beklediği hizmetleri sunmak için var gücümüzle çalışacağız" dedi. Belediyeye kayyum olarak atanan Etimesgut Kaymakamı Cumali Atilla, kurduğu güçlü kadroyla kentte hizmet atağı başlattı. Terörün ve HDP'li belediyelerin gölgesinde kalan ilçelerde de yatırıma ağırlık veren DİSKi, yılsonuna kadar önemli hizmetlere imza atacak.

Genel Müdür Karadağ, "17 ilçede ve köy statüsünden çıkarılan kırsal mahallerde altyapı ihtiyacını belirleyip rapor hazırladık. Bu program, ikinci içme suyu isale hattının yapımını, mevcut pompa istasyonunun yenilenmesini, ikinci bir içme suyu arıtma tesisinin kente kazandırılmasını ve büyük su depolarının yapılmasını kapsıyor. Sorumluluk alanımıza giren ilçelerdeki altyapı yatırımlarının yenilenmesine önem veriyoruz. Çınar, Çermik, Çüngüş ve Ergani'de önemli yatırımlar gerçekleştireceğiz. Lice, Hani, Kulp, Silvan, Kocaköy, Bismil ve Hazro'da da özellikle içme suyu yatırımlarına ağırlık vereceğiz" diye konuştu.

KAYNAK: İnşaat&Yatırım4937 kez okunmuştur.


ETİKETLER : Diyarbakır, DİSKİ, yatırım, ,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Diyarbakır’a 400 milyon liralık yatırım müjdesi


 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
Burhan Özdemir, usta, LINK Yapı, TİAD, Prof. Dr. Turgay AKBULUT, Murat Pınar, DORMA, Mozaikİnşaat, Hakan Varol, Osnova Development LLC, CemYücesoy, Türkiye Elektrik İletim AŞ, Ahmet İşler, ESASAeropark, NCG, Koç Yapı&Dervişoğlu İnşaat, Rapid SL montaj sistemi, DrHayriBaraçlı, ISO 20000, PrimemallSivasParkAVM, Osmanlı Sarayları, CNREXPO Fuar Merkezi, Metrans, Otomotiv, Kurtköy Paragon, ÇamlıcaMESA, Moda City, Modulo, Exen İstanbul, Sardis Yemek Odası,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.