Y Kuşağı İçin Şekillendirilen Yalın Tasarım:Aktif Group Yönetim Binası | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 170
Eylül 2018 Sayı 170
İnşaat&Yatırım Sayı 169
Ağustos 2018 Sayı 169
İnşaat&Yatırım Sayı 168
Temmuz 2018 Sayı 168
İnşaat&Yatırım Sayı 167
Haziran 2018 Sayı 167
İnşaat&Yatırım Sayı 166
Mayıs 2018 Sayı 166
İnşaat&Yatırım Sayı 165
Nisan 2018 Sayı 165
Y Kuşağı İçin Şekillendirilen Yalın Tasarım:Aktif Group Yönetim Binası
16 Agustos 2017, Carsamba 11:43:37
Y Kuşağı İçin Şekillendirilen Yalın Tasarım:Aktif Group Yönetim Binası
Odak noktasına kurumsal kimliği koyarak, teknolojiyle entegre, kullanıcı deneyimini üst düzeye taşıyan tasarımlara imza atan EDDA Mimarlık, Aktif Group’un Ümraniye’deki yeni yönetim binasını tasarladı. İç Mimar Eda Tahmaz’ın “Y” kuşağı beklentileriyle şekillendirdiği yönetim binasında, ofisler ve sosyal alanlar birleştirilerek, iş stresinden uzak, dinamik, enerjisi yüksek, ergonomik çalışma ortamı yalın bir tasarımla buluştu.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Elektrik ve elektromekanik sektörünün öncü firmalarından Aktif Group’un Ümraniye’deki 1.400 m²’lik yeni yönetim binasının iç mekan tasarımını genç ve dinamik çalışma ekibinin talepleri doğrultusunda şekillendiren İç Mimar Eda Tahmaz liderliğindeki EDDA Mimarlık, firmanın kurumsal kimliğine bağlı kalarak yalın bir yaklaşımla dinamik, enerjisi yüksek ve ergonomik bir çalışma ortamı oluşturmuş.

Y kuşağının beklentilerinden yola çıkan EDDA Mimarlık, sıradan olmayan ve canlı bir ofis yaratma arzusuyla süreç içerisinde çalışanlar ile fikir alışverişinde bulunmuş. İş hayatının stres ve yoğunluğundan uzaklaşmak üzere planlanmış tasarımda ofis alanları, sosyal alanlar ile bütünleştirilmiş. Yalın tasarım çizgisi korunarak renkler, sıcak malzemeler ve iç peyzaj ile desteklenen dinamik atmosfer ortak alanlara da alınarak, markanın iş karakterini yansıtan renk farklılıkları ile departmanlar arasında çeşitlilik oluşturulması hedeflenmiş.

Yönetim kurulu toplantı odasının dairesel formda, departmanların ise farklı formlarda birbiri içerisine yerleşecek şekilde ele alınmasıyla yükselen enerji, ofis duvarları için tasarlanan panolarda ve bölücü camlarda kurgulanan birbiri içerisinde akan grafik çalışmalar ile desteklenmiş. Tavanlar ve mobilyalara da bu farklı formlar yansıtılarak mekanın kendi içerisindeki üç boyut etkisi daha da vurgulanmış.

Tasarıma özel aydınlatma

Tüm departmanları kendi içerisinde tasarlarken, markanın çağdaş çalışma kültürünü yansıtan şeffaf ve akıcı bir oluşum hedefleyen EDDA Mimarlık, ofis alanlarının yanı sıra, departmanların çalışma, toplantı, eğitim ve seminer alanları ile sosyal alanlarda şeffaf cam bölücüler kullanarak gün ışığını maksimum düzeyde çalışma alanları içerisine katmış ve elde edilen ferah ortam ile çalışan konforunun artmasını sağlamış. EDDA Mimarlık imzası taşıyan aydınlatma tasarımı ise projede en çok dikkat çeken öğelerden biri olma özelliği kazanmış.

KAYNAK: İnşaat&Yatırım 4656 kez okunmuştur.


ETİKETLER : EDDAMimarlık, EdaTahmaz, AktifGroupYönetimBinası,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Y Kuşağı İçin Şekillendirilen Yalın Tasarım:Aktif Group Yönetim Binası


 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
Hakan Aydoğdu, raylı sürgü, Samsung, şehre dönüş, Mustafa Özgür Tezel, MEP Middle East, Sarayburnu, engelsiz yaşam evleri, ICİÇTAŞEnerji, Pasifik İnşaat, American Siding, Ela Quality Resort, EnCazip, İzocam, HG Beyaz&Kırmızı, CT Hukuk Bürosu, OVA Studio, Konya Ekonomi Ödülleri, “INNOVIKO Sertifika Programı“, Korozyon, BİTÜDER Genel Sekreteri Meltem Yılmaz, Fiber Cement, TemaşehirKonya, Tomurcuk Vakfı, Mimarlıkbursu, Çorapçı Han, Güproje, ÖzhanAtalay, E.C.A. , Sultangazi Belediyesi,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.