ENDA mimari anlayışı kökten değiştiriyor | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 171
Ekim 2018 Sayı 171
İnşaat&Yatırım Sayı 170
Eylül 2018 Sayı 170
İnşaat&Yatırım Sayı 169
Ağustos 2018 Sayı 169
İnşaat&Yatırım Sayı 168
Temmuz 2018 Sayı 168
İnşaat&Yatırım Sayı 167
Haziran 2018 Sayı 167
İnşaat&Yatırım Sayı 166
Mayıs 2018 Sayı 166
ENDA mimari anlayışı kökten değiştiriyor
20 Eylul 2017, Carsamba 08:54:37
ENDA mimari anlayışı kökten değiştiriyor
Gölbaşı’nda hayata geçirilen “yatay mimari” konseptli ve akıllı ev teknolojili ENDA Konakları teslime hazır...
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Ankara’da mimari anlayışı ve konut konseptini kökten değiştiren ENDA Konakları’nda hayatın başlamasına sayılı günler kaldı. ENDA sakinleri, Ekim ayı içinde konutlarını teslim alarak “yeni nesil konak keyfi”ni yaşamaya başlayacak.  Kırkıncıoğlu Grup iştiraki DAFF Yapı tarafından, Ankara’nın incisi Gölbaşı’nda hayata geçirilen ENDA Konakları, yapımı tamamlanarak teslim aşamasına geldi. ENDA Projesi ile Başkent’te mimari anlayışı kökten değişiyor; yatay mimari ağırlık kazanırken klasik villalar da yerini konak ihtişamına bırakıyor. Tüm bu özellikleri ile öncü bir proje olarak Gölbaşına değer katan ENDA Konakları, Başkent’te kazandırdığı yeni yaşam konsepti ile adeta yeni bir dönemin kapılarını aralıyor.

Yatay mimaride zirve

Akıllı ev teknolojileri ile konak keyfini bir arada sunan ENDA, 18.000 metrekare arazi üzerinde inşa edilen 20 adet konaktan oluşuyor. ENDA projesinde evler 3 metre tavan yüksekliğine sahip. Site içinde, tamamen bağımsız tipte, dört cepheli her konağın kendine ait, yan konaktan bağımsız 700 metrekarelik birer bahçesi bulunuyor. Bunun yanı sıra ENDA sakinleri, kendi bahçeleri dışında 2 dönümlük “bostan” alanında ilaç ve gübre kullanmadan, tamamen organik ve doğal tarım da yapabilecek.

Projede; güvenli çocuk oyun alanı, kapalı yüzme havuzu, basketbol sahası, sauna, buhar odası, fitness salonu gibi sosyal donatıların tümü bulunuyor. Konaklar, RAID-5 teknolojili kapalı devre kamera sistemi, duman detektörü, hassas yangın sistemi, yerden ısıtma sistemi, yedeklemeli merkezi jeneratör, merkezi hidroforlu su deposu, fiber optik internet altyapısı, tasarruflu peyzaj sulama sistemleri, klima alt yapısı ve her konağın kendisine ait otopark alanı gibi özellikleri ile de göz dolduruyor. ENDA, 7/24 görev başında olan profesyonel ekibin yanı sıra siteyi baştan başa çevreleyen ferforje duvarlar ve tam donanımlı gözetim mekanizmalarıyla da korunacak. Ortak alanların bakımı, yüzme havuzu gibi diğer site içi hizmetler de profesyonel site yönetimince sunulacak.

Yeni bir yaşam konsepti

DAFF Yapı Genel Müdürü Abdullah Kırkıncıoğlu, proje hakkında bilgi verirken, yaşanan mekandan memnuniyet konusunda ilk kriterin lokasyon olduğunu belirtti. Kırkıncıoğlu, ENDA’nın kurulduğu alanın hem merkeze yakın hem şehir trafiğine girmeden seri ulaşım imkanı sunan, temiz havası ile tercih edilen ve Ankaralıları hafta sonları bir araya getiren cazip bir bölgede yer aldığına işaret etti. Ankara’nın gözde eğitim kurumlarının da bölgede yer aldığına işaret eden Kırkıncıoğlu, konut alıcılarının doğayla yakınlaşma isteği, bahçe özlemi, konut, sağlıklı çevre, temiz hava, kalite ve güvenlik beklentilerinin ENDA’da en üst düzeyde karşılandığını vurguladı. Bu arada Kırkıncıoğlu, unutulmaya yüz tutan komşuluk ilişkilerine giderek artan özleme de işaret ederek, “ENDA’da yaşayan sakinler sadece teknolojinin tüm imkanları ile konforu değil, aynı zamanda sıcak ve güvenli bir ortamda seçkin komşularla her daim tatil hayatı modunda komşuluk ilişkileri de yaşayacak” dedi.

ENDA’nın, yeni nesil konak keyfi isteyenlere bu imkanı erişilebilir fiyatlarla sunduğunu da ifade eden Kırkıncıoğlu, tamamen bağımsız ve büyük bahçeli, akıllı ev teknolojili konakların fiyatının, Ankara’nın cazibe merkezleri olan İncek, Çayyolu, Bilkent, Beysukent gibi bölgelerdeki normal daire fiyatları düzeyinde olduğuna dikkati çekti.

KAYNAK: İnşaat&Yatırım 4422 kez okunmuştur.


ETİKETLER : DAFFYap, ENDA, AbdullahKırkıncıoğlu, ,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

ENDA mimari anlayışı kökten değiştiriyor


Baku Build Azerbeycan ?n?aat Fuar? 2018

 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
GilOstrander, OYRD, Manisa Aydın, Tollgate Projesi, İnistanbulLokal , Yetim Merkezi , AslanUzun, KlimaPlus Ailesi, 26.Unicera Uluslararası Seramik Banyo ve Mutfak Fuarı, kalıcı konutlar, Batıçim Batı Anadolu Çimento, Robo 5, Cüneyt Divriş, Söke-Didim, Sıtkı Erben, Irene Sun, Fas Batimat Fuarı, Ev Taksidi, TDKD, TOBBTürkiye, Hayal Olcay Tepe, Betül Dural, Doç. Dr.Feyzullah Yetgin, Mulson Yaşam Konutları, İstanbul Valiliği, MVKYapı, AGEOS, insay, Funda Ocak, EsenboğaHavaalanı,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.