Yalova’ya 400 milyon dolar yatırıyor | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 174
Ocak 2019 Sayı 174
İnşaat&Yatırım Sayı 173
Aralık 2018 Sayı 173
İnşaat&Yatırım Sayı 172
Kasım 2018 Sayı 172
İnşaat&Yatırım Sayı 171
Ekim 2018 Sayı 171
İnşaat&Yatırım Sayı 170
Eylül 2018 Sayı 170
İnşaat&Yatırım Sayı 169
Ağustos 2018 Sayı 169
Yalova’ya 400 milyon dolar yatırıyor
26 Eylul 2017, SALI 09:45:36
Yalova’ya 400 milyon dolar yatırıyor
İSTANBUL Anadolu Yakası’nda, KentPlus projeleriyle Atasehir, Kadıköy, Kartal bölgelerindeki gayrimenkul yatırımları yapan Emay İnşaat, KentPlus Yalova Wellness SPA & Resort projesiyle Yalova’da turizm yatırımına hazırlanıyor.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

KentPlus Yalova ile turizmi 4 mevsime yaymayı amaçladıklarını belirten Emay İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Çağlar, 400 milyon dolarlık yatırımlar hayata geçirilen projenin 383 bin 500 metrekare alan üzerinde kurulduğunu, projede konut, alışveriş merkezi, termal oteller, sağlık merkezi, sosyal alanlar bulunacağını söyledi. Projede, 4 ve 5 yıldızlı 500 yatak kapasiteli, üç farklı termal otel bulunduğuna dikkat çeken Hakan Çağlar, “3 otelin de dünya markaları ile hizmet vermesini arzu ediyoruz. Bu anlamda görüşmeler devam ediyor. 2014 yılında İstanbul  Anadolu yakasına Hilton markasını getirdik. KentPlus Yalova projesi için de Hilton markası olmak üzere, dünya devleri ile görüşmeler sürüyor” dedi. 

KentPlus Yalova Wellness  SPA & Resort projesiyle Yalova’da bir turizm kenti yaratmayı amaçladıklarını söyleyen Hakan Çağlar, “KentPlus Yalova, Türkiye turizmine değer katmayı hedeflerken, Türkiye için de projeden destinasyon yaratma modeline ilk örnek olacak. Doğal kaynaklar, sunulan olanaklar ve dünya markası otel zincirlerinin bir araya getirildiği projenin bir kent yaratacak olması dışında, Yalova’nın tanıtım ve tutundurma faaliyetlerine de destek olacağını düşünüyoruz. Proje ile turizm pastasında Yalova’nın aldığı talebin milletlere göre dağılımında da çeşitlenme yaşanacak. Turist profili de yarattığımız marka ile üst segmentte olacak. Termal suyun sağladığı imkanlarla oluşturulan ayrı bir sağlık merkezi de proje içinde bulunacak. Fizik tedavi, rehabilitasyon merkezi ve termal havuzların bulunacağı sağlık merkezinde, detox ile birlikte dünya literatüründe yer alan terapi ve tedaviler de uygulanacak” diye konuştu.

KAYNAK: Hürriyet7280 kez okunmuştur.


ETİKETLER : KentPlusYalova, Emayİnşaat, HakanÇağlar,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Yalova’ya 400 milyon dolar yatırıyor
Baku Build Azerbeycan ?n?aat Fuar? 2018


 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
SafHolland, Futbol Turnuvası, Ali Soyer, AltunArchitecture, Enercon , Back UPS ve Smart UPS , Quadrifoglio, Gayrimenkulün Enerjisi Raporu, Metrobüs, Abdullah Gürer, Emlak Konut, Al-Qemam Holding, Köksal ER, Christophe Chalier, AltınÖrümcekWebÖdülleri, Sümen İnşaat, Osmangazi, Revox, TOÇEV, İntema Yaşam, Ergsan İnşaat, MHP Manisa, IQThea, Ayhan Kardeşler, “Bina Hizmetleri ve Yeni Teknolojiler”, Architectural Review Dergisi, CMT LOJİSTİK DAF, Cem Çelik, hastanesi, Anadolu Gayrimenkul Kozyatağı,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.