Yalova’ya 400 milyon dolar yatırıyor | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 169
Ağustos 2018 Sayı 169
İnşaat&Yatırım Sayı 168
Temmuz 2018 Sayı 168
İnşaat&Yatırım Sayı 167
Haziran 2018 Sayı 167
İnşaat&Yatırım Sayı 166
Mayıs 2018 Sayı 166
İnşaat&Yatırım Sayı 165
Nisan 2018 Sayı 165
İnşaat&Yatırım Sayı 164
Mart 2018 Sayı 164
Yalova’ya 400 milyon dolar yatırıyor
26 Eylul 2017, SALI 09:45:36
Yalova’ya 400 milyon dolar yatırıyor
İSTANBUL Anadolu Yakası’nda, KentPlus projeleriyle Atasehir, Kadıköy, Kartal bölgelerindeki gayrimenkul yatırımları yapan Emay İnşaat, KentPlus Yalova Wellness SPA & Resort projesiyle Yalova’da turizm yatırımına hazırlanıyor.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

KentPlus Yalova ile turizmi 4 mevsime yaymayı amaçladıklarını belirten Emay İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Çağlar, 400 milyon dolarlık yatırımlar hayata geçirilen projenin 383 bin 500 metrekare alan üzerinde kurulduğunu, projede konut, alışveriş merkezi, termal oteller, sağlık merkezi, sosyal alanlar bulunacağını söyledi. Projede, 4 ve 5 yıldızlı 500 yatak kapasiteli, üç farklı termal otel bulunduğuna dikkat çeken Hakan Çağlar, “3 otelin de dünya markaları ile hizmet vermesini arzu ediyoruz. Bu anlamda görüşmeler devam ediyor. 2014 yılında İstanbul  Anadolu yakasına Hilton markasını getirdik. KentPlus Yalova projesi için de Hilton markası olmak üzere, dünya devleri ile görüşmeler sürüyor” dedi. 

KentPlus Yalova Wellness  SPA & Resort projesiyle Yalova’da bir turizm kenti yaratmayı amaçladıklarını söyleyen Hakan Çağlar, “KentPlus Yalova, Türkiye turizmine değer katmayı hedeflerken, Türkiye için de projeden destinasyon yaratma modeline ilk örnek olacak. Doğal kaynaklar, sunulan olanaklar ve dünya markası otel zincirlerinin bir araya getirildiği projenin bir kent yaratacak olması dışında, Yalova’nın tanıtım ve tutundurma faaliyetlerine de destek olacağını düşünüyoruz. Proje ile turizm pastasında Yalova’nın aldığı talebin milletlere göre dağılımında da çeşitlenme yaşanacak. Turist profili de yarattığımız marka ile üst segmentte olacak. Termal suyun sağladığı imkanlarla oluşturulan ayrı bir sağlık merkezi de proje içinde bulunacak. Fizik tedavi, rehabilitasyon merkezi ve termal havuzların bulunacağı sağlık merkezinde, detox ile birlikte dünya literatüründe yer alan terapi ve tedaviler de uygulanacak” diye konuştu.

KAYNAK: Hürriyet6731 kez okunmuştur.


ETİKETLER : KentPlusYalova, Emayİnşaat, HakanÇağlar,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Yalova’ya 400 milyon dolar yatırıyor


 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
Yer Altı Müzesi , Salih Eruslu, Sundance Residences & Suites, Cooper Med, EGIS PLUS ve MATIS, Corridor Cadde Rezidans, yılmazlar grup, EMEA Exhibition, Diyarbakır Havalimanı, Mitsubishi Heavy Industries, Yeşil enerji, Hanedan Kanepe, Makine ve Bilişim İhracatçıları Birliği, Akıllı Yıldızlar Enerji Tasarrufu Kurumsal Sosyal Sorumluluk Projesi , Dilovası, Oral Erol, Derya GÜNGÖR ÖZÇELEBİ, Volvo FM, Rıfat Hisarcıklıoğlu, GROHE DreamSpray®, GOSB Camii, AllDesign 2015 fuarı, Botanika, PDG Mimarlar, Aliağa Ticaret Odası, Folkart, Dendro Parke, Çetmen Mobilya, Sancaktepe Konutları, SelahattinUslu,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.