Talebi gördü çadırı kurdu | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 170
Eylül 2018 Sayı 170
İnşaat&Yatırım Sayı 169
Ağustos 2018 Sayı 169
İnşaat&Yatırım Sayı 168
Temmuz 2018 Sayı 168
İnşaat&Yatırım Sayı 167
Haziran 2018 Sayı 167
İnşaat&Yatırım Sayı 166
Mayıs 2018 Sayı 166
İnşaat&Yatırım Sayı 165
Nisan 2018 Sayı 165
Talebi gördü çadırı kurdu
09 Ekim 2017, Pazartesi 16:12:34
Talebi gördü çadırı kurdu
İstanbul’da on binlerce markalı konut üreten Dap Yapı, İstanbul dışındaki ilk yatırımını İzmir’de yapıyor. 36 bin ön talep alan şirket satışlara çadırdan başladı. Dap İzmir projesinden 450 milyon hasılat beklediklerini belirten Ziya Yılmaz, projenin yüzde 30’unu yüzde 50 indirimle satacaklarını söyledi.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

İSTANBUL’da 4 milyarlık gayrimenkul projesi geliştiren Dap Yapı, İstanbul dışındaki ilk projesi için İzmir’i seçti. Dap İzmir projesi için 36 bin ön talep alan şirket satış ofisinin kurulmasını beklemeden çadırdan satışa başlıyor. Alsancak ve Bornova arasında yer alan projede 31 ve 32 katlı iki blok ve 707 konut yer alacağını belirten oluşan Dap Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, “İstanbul Altunizade’de başlattığımız çadırdan satışı İzmire taşıdık. Yoğun ilgiyi görünce vakit kaybetmek istemedik. Atatürk Stadı’nın yanındaki proje alanına çadırı kurduk. Projeden 450 milyon lira hasılat bekliyoruz” dedi.

YÜZDE 50 İNDİRİM

Dap Yapı’nın davetlisi olarak gittiğimiz İzmir’de proje alanında bir araya geldiğimiz Yılmaz, yeni yatırımları hakkında bilgi verdi. İzmir’de tüketicinin karşısına sürprizle çıkmak istediklerini belirten Yılmaz, “Metrekare fiyatı olarak 8 ila 11 bin TL’den çıkmayı planlıyorduk. Ancak İzmir’de başka projelerde yapacağımız için konut alıcısına sürpriz yapmak istedik. Yüzde 50 indirimle metrekaresi 4 bin 500 lira ile satışa başlıyoruz. Daire fiyatları da 199 bin liradan başlıyor. Bu fiyat bölgedeki eski evlerden bile ucuz. Yüzde 30’unu indirimli sattıktan sonra fiyatlar kademeli olarak yükselecek” diye konuştu. Projenin mimarisi için de pazar araştırması yaptıklarını söyleyen Yılmaz, İzmirlilerin yaşam tarzına uygun balkonlu ve ferah daireler tasarladıklarını söyledi.

36 AY O FAİZ

Peşin alımlarda yüzde 8 indirim de uyguladıklarını söyleyen Yılmaz, “Yüzde 5 peşinle 36 aya kadar şirket içinde vade farksız ödeme seçeneği de sunuyoruz. İsteyen alıcı banka kredisiyle 120 aya kadar 0.99 faiz oranıyla da alım yapabilir. İzmir böyle fiyat görmedi. Hasılat paylaşımı arsayı uygun fiyatla aldığımız için bu kadar cazip fiyatla satışa çıkabiliyoruz” şeklinde konuştu.

İZMİR’DE BÜYÜYECEK

İzmir’in geçen yıl İstanbul’dan 19 bin göç aldığını belirten Ziya Yılmaz, şehirde nitelikli konuta ihtiyacın giderek arttığına dikkat çekti. Körfez geçiş yoluyla ulaşımın 3.5 saate ineceğini hatırlatan Yılmaz, çevre illerden de talep aldıklarını söyledi. İzmir’de yeni projeler de hayata geçireceklerini açıklayan Yılmaz, “Ankara, Bodrum ve İzmir odak noktamız” dedi.

SEKTÖRÜN ÖNÜ AÇIK

GEÇEN yıl ülke genelinde 1.3 milyon konutun satıldığın altını çizen Yılmaz, “Bu ülke ekonomisi darbeye rağmen büyüyor. İnşaat sektörü için de geçerli. Bu yıl sektörün yüzde 5 ila 10 büyümesi bekleniyor. İstanbul’da Validebağ projesinde kampanya yapıp 15 günde 500 milyon lira ciro yaptıysak bu sektörün önünün ne kadar açık olduğunun göstergesidir” diye konuştu.

KAYNAK:Hürriyet513 kez okunmuştur.


ETİKETLER : İzmir, ZiyaYılmaz, DapYapı, İstanbul, ,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Talebi gördü çadırı kurdu


 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
X-Line Serisi, Yerli Enerji, Simav, Hotel Company, Kenan Koyuncu, Angora Evleri, TSKB, İSO Çevre Dostu Ürün Ödülü, Neyzen Yapı, Süzer Plaza, BATIMATEC 2018 Fuarı, Mah İnşaat, fitness club, Doğal Hayatı Koruma Vakfı, Tuncay Özilhan, Serdar Altınbaş, NefKağıthane08, Zilal İnşaat, Selçuk Üniversitesi, MeydanArdıçlı, Diego Gronda, GüneydoğuAnadoluBölgesi, Bureau Veritas, VMware Türkiye, Vıstahıll Bodrum Evleri, Rings Office Suites, Fifti-FiftiModeli, AreonBoğaziçiEvleri, Force MULTI, CFO Summit 2018,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.