Sinpaş GYO ve Sinpaş Yapı birleşiyor | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 170
Eylül 2018 Sayı 170
İnşaat&Yatırım Sayı 169
Ağustos 2018 Sayı 169
İnşaat&Yatırım Sayı 168
Temmuz 2018 Sayı 168
İnşaat&Yatırım Sayı 167
Haziran 2018 Sayı 167
İnşaat&Yatırım Sayı 166
Mayıs 2018 Sayı 166
İnşaat&Yatırım Sayı 165
Nisan 2018 Sayı 165
Sinpaş GYO ve Sinpaş Yapı birleşiyor
09 Ekim 2017, Pazartesi 16:26:58
Sinpaş GYO ve Sinpaş Yapı birleşiyor
Sinpaş GYO ve grup şirketi Sinpaş Yapı birleşme kararı aldı. Birleşme kapsamında şirket sermayesi yüzde 47 artışla 884.8 milyon liraya yükselecek.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Sinpaş GYO ve grup şirketi Sinpaş Yapı, verimlilik çalışmaları kapsamında Sinpaş GYO bünyesinde birleşme kararı aldı. Konuya ilişkin şirketten yapılan yazılı açıklamada, birleşme için SPK'ya başvurma kararı alındığı belirtilerek; birleşme ile birlikte iki şirketin daha büyük bir öz kaynakla borsada yer almayı hedeflediği ifade edildi.

Açıklamada, "Grup içinde Sinpaş markalı iki şirket; iki ayrı organizasyon şeması, iki ayrı marka stratejisi, iki ayrı genel gider yükü, ikiye ayrılmış yatırım bütçesi gibi verimlilik adına sorgulanabilecek unsurlar taşıyordu. Gelişen, değişen dünyada daha az genel giderle daha verimli reklam, pazarlama ve satış ortamının sağlanması için Sinpaş markalı iki şirket, daha büyük bir öz kaynakla borsada yer almayı hedefleyerek güçlerini birleştirme kararı almıştır" denildi.

Sinpaş GYO'nun KAP'a yaptığı açıklamaya göre, birleşme işlemi kapsamında şirketin 600 milyon lira olan mevcut sermayesi 884.8 milyon liraya yükselecek. Sinpaş GYO hisseleri saat 02:35'te yüzde 4 kayıpla 0.71 liradan işlem görürken; BIST-100 endeksi de yüzde 3.1 düşüşte. Markalı konut üreten Sinpaş Grubu'nun İstanbul, Ankara, Bursa, Denizli, Gaziantep, Marmaris, Frankfurt ve Riyad'da gayrimenkul yatırımları bulunuyor.

KAYNAK: Dünya619 kez okunmuştur.


ETİKETLER : SinpaşGYO, KAP, SinpaşYapı, ,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Sinpaş GYO ve Sinpaş Yapı birleşiyor


 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
Yerli Malı Haftası, Dumankaya İnşaat, ZerGöztepe, GökdenizKartal, GP-Trust Yönetici Ortak S. Pınar Eczacıbaşı, AvrupaGöz, Mersin Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Erzurum Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Yakutiye Araştırma Hastanesi, kompozit, Okan Tuna, Hasan Arslan, Türkiye Hazır Beton Birliği (THBB), “Gelecek Nesil”, Evra Grup Ortaklığı, ORAKAB, Yüksek Güvenilir Silindir, Dr. Haluk Uygur, CRE serisi, Kenan Yavuz, Novella S, Westland, NCity Esenyurt ve NCadde, Otoyol A.Ş. , Holcim, 13. PROSteel Çelik Yapı Tasarımı Öğrenci Yarışması, Tarık Gürdil, Ferko Line, Destek Yatırım, Çullas Group, BTicino MyHOME,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.