Akkuş Gayrimenkul’den Alya Penta’da Erken Teslim Müjdeleri | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 170
Eylül 2018 Sayı 170
İnşaat&Yatırım Sayı 169
Ağustos 2018 Sayı 169
İnşaat&Yatırım Sayı 168
Temmuz 2018 Sayı 168
İnşaat&Yatırım Sayı 167
Haziran 2018 Sayı 167
İnşaat&Yatırım Sayı 166
Mayıs 2018 Sayı 166
İnşaat&Yatırım Sayı 165
Nisan 2018 Sayı 165
Akkuş Gayrimenkul’den Alya Penta’da Erken Teslim Müjdeleri
11 Ekim 2017, Carsamba 13:54:07
Akkuş Gayrimenkul’den Alya Penta’da Erken Teslim Müjdeleri
Akkuş Gayrimenkul, Beylikdüzü’nde prestijin adresi Adnan Kahveci Mahallesi’ndeki 2. butik projesi Alya Penta’da teslim sürecini 6 ay öne alarak Nisan 2018 olarak revize etti ve Alya Penta’nın kaliteli yaşam tercihinde bulunacaklara peşinatı 6 ay içinde vade farkı olmaksızın ödeme olanağı sunacağının müjdesini verdi.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Temelleri Ekim 2016 tarihinde atılan Alya Penta projesinde  satışlar tüm hızıyla devam ediyor. Yüzde 40’dan fazlası sahibini bulan ve dev kent parkına komşu arazide yükselen proje, az katlı ve butik bir yaşam keyfi sunuyor. Proje, bölgenin net –brüt farkını en aza indirerek müşterilerini koruyan planlarıyla da dikkat çekiyor.

Akkuş Gayrimenkul’ün İstanbul Beylikdüzü’nde prestijin adresi Adnan Kahveci Mahallesi’ndeki 2. butik projesinde inşaat hızla ilerliyor.  Şirket projede teslim sürecini 6 ay öne alarak Nisan 2018 olarak revize etti ve Alya Penta’nın kaliteli yaşam tercihinde bulunacaklara peşinatı 6 ay içinde vade farkı olmaksızın ödeme olanağı sunacağının müjdesini verdi. 50 konuttan oluşan projede anahtarlar Nisan 2018’den itibaren teslim edilmeye başlanacak.

YÜZDE 40’DAN FAZLASI SATILDI

Adnan Kahveci’de Dev Kent parkına komşu Alya Penta bölgede, Butik, kaliteli, brüt-net farkının en az olduğu ve ağırlıklı olarak 3+1 ve 162 metrekare ölçüleri ile yerleşimde bulunanların tercihi olarak dikkat çekiyor.  

İstanbul’un karmaşasından uzak, az katlı binalarda butik bir yaşam isteyenleri hedefleyen projenin bugüne kadar yüzde 40’dan fazlası satıldı. İnşaatın hızla ilerlemesinin de etkisiyle Ekim ayından itibaren Alya Penta satış ofislerinde hareketlilik arttı. 

PEŞİNAT TESLİM SÜRECİNE YAYILDI

Akkuş Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Abdülkadir Akkuş, Alya Trio’da olduğu gibi “butik ve kalitenin” adresi olan Alya Penta konutlarında 6 ay erken teslim ile kiracılıktan mal sahipliğine, mevcut yerleşim standartlarını değiştirmek isteyenlere Alya Penta’nın huzurlu ortamında ilk yaz keyfi sunacaklarını belirtti. Peşinatın 6 aya  yani teslim sürecine yayılmasının, gayrimenkulünü satarak Alya Penta yaşam tercihinde bulunacakları için önemli bir fırsat sunduğunu belirten Akkuş Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Abdülkadir Akkuş, “butik proje” “butik alternatifler” ile kişiye özel banka desteği ile ödeme alternatifleri sunabildiklerini belirtti.

Kaba inşaatın yüzde 70’ler seviyesine gelmesiyle birlikte projenin kalitesi ve estetiğinin daha çok ortaya çıktığını  anlatan Akkuş “Durgun geçen yaz döneminin ardından Eylül-Ekim aylarında hareketlilik başladı. Satışların yarıdan fazlasını sonbaharla birlikte yaptık” diye konuştu.

NET BRÜTTE HAYAL KIRIKLIĞINA UĞRATMIYOR

Akkuş Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Abdülkadir Akkuş, Alya Penta’nın bünyesinde barındırdığı avantajların başında net-brüt metrekare farkının asgari düzeyde olmasının geldiğini de söyledi.  Akkuş, “Pek çok projede, sosyal alanlardan dolayı net brüt metrekare farkı çok açılabiliyor. Hatta bazılarında yüzde 40’a yakın fark olması, alıcıda ciddi hayal kırıklığı yaratıyor. Satış ofisinde maket üzerinden 100 metrekare ev aldığını zanneden bir alıcı, farketmiyorsa ve önceden uyarılmamışsa, aslında süpürülebilir alan yani net alan olarak 60 metrekare daireyi almış olduğunu sonradan görüp üzülüyor. Elbette projelerde lüks tanımına da bağlı olarak sosyal donatı alanları, park ve otoparklar vs olması gerekiyor ve alıcı bir daireyi alırken bunlara da sahip oluyor. Bu nedenle brüt fiyata bunların da dahil edilmesi gerekiyor. Ancak bizim projemiz Alya Penta’da net –brüt metrekare arasındaki fark yüzde 20’ler seviyesinde ki bu oran tüm gayrimenkul sektöründe iyi bir yapı olarak bilinir. Ve yine bu yanıyla bizim projemiz bölgenin net-brüt farkı en az olan konut projesidir” dedi.

AİLELERİN TERCİHİ PROJEDE İLGİ 3+1 TİPİ DAİRELERE

30 milyon TL yatırım değeriyle temelleri Ekim 2016 tarihinde atılan Alya Penta projesinin örnek dairesi de ziyaretçilerini bekliyor. Alya Penta ile aileleri hedeflediklerini ve bu nedenle büyük ve ferah daire planları oluşturduklarını anlatan Abdülkadir Akkuş, 3+1 tipindeki 125 ve 162 metrekarelik dairelerin daha hızlı satıldığını açıkladı.

YAŞAM ALYA PENTALILARIN AYAĞININ DİBİNDE

Konut büyüklükleri 125-250 metrekare arasında değişen proje en fazla 5 katlı 5 bloktan oluşuyor.  Abdülkadir Akkuş, projede mahalle sıcaklığı ve yaşamı bir arada sunduklarını ifade etti.  Akkuş “Okul, hastane, pazar, Paradise AVM, Carium AVM ile Perla Vista AVM'lerine yakın. Yani yaşam Alya Pentalıların ayağının dibinde” yorumunu yaptı.

Toplam 3 bin 565 metrekarelik alan üzerinde gerçekleşen A+ konut projesi Alya Penta  metrobüs ve yeni gelecek olan metro hattıyla merkeze ulaşım kolaylığı olan bir proje. Minibüs ve İETT gibi toplu taşıma araçlarına 100 metre uzaklıkta yer alan projede,  2+1, 3+1, 4+2 ve 5+2 konut tipi seçenekleri bulunuyor.

PROJE BİLGİLERİ

Alya Penta HK.

* Teslim Tarihi : 30.04.2018

* Projedeki Konut Sayısı: 50 Konut 

* Toplam Proje Alanı :  3565 m2 -    

Kapalı İnşaat alanı: 13.000 m2

* Sosyal alanlar ve Teknik Özellikler

   . Kapalı Otopark

   . Kapalı Havuz

   . Fitness Salonu

   . Sauna

   . Oyun parkı

   . Basketbol Sahası

   . 24 saat güvenlik hizmeti

   . Güvenlik kamerası

   . Araç Tanıma Sistemi

   . Ses ve Isı Yalıtımı

   . Jeneratör

   . Hidrafor

KAYNAK: İnşaat&Yatırım 522 kez okunmuştur.


ETİKETLER : AkkuşGayrimenkul, AlyaPenta,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Akkuş Gayrimenkul’den Alya Penta’da Erken Teslim Müjdeleri


 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
Balat-Hasköy, AlligatorBoya, Metek, Mustafa Akaydın, Social Media Awards Turkey, Serdar Lülecioğlu, OMV Petrol Ofisi, Elit Tarım, Asmalı Evler, ACO Biojet, Atlanta, Heran İstanbul, Mavi Gezegenimiz için Yeşil Teknoloji, Çağatay Özdoğru, Alüminyum, Özgür Özgüven, Haluk Sur, Designflooring , Ergenç Metal, “Creavit Bull Banyo Takımı”, "ZİRVE BURASI", Volker Hein, İKOS, TAKBİS, parti evi, YÜKSEK OKULU , alldesign2014, Cengiz Gültek, Mimari Restorasyon, Fikir İç Mekân Tasarım Yarışması,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.