Astor'dan başkente 200 milyonluk yatırım | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 174
Ocak 2019 Sayı 174
İnşaat&Yatırım Sayı 173
Aralık 2018 Sayı 173
İnşaat&Yatırım Sayı 172
Kasım 2018 Sayı 172
İnşaat&Yatırım Sayı 171
Ekim 2018 Sayı 171
İnşaat&Yatırım Sayı 170
Eylül 2018 Sayı 170
İnşaat&Yatırım Sayı 169
Ağustos 2018 Sayı 169
Astor'dan başkente 200 milyonluk yatırım
30 Ekim 2017, Pazartesi 16:23:00
Astor'dan başkente 200 milyonluk yatırım
Türkiye’nin dünya devleri ile mücadele eden firması Astor Transformatör yeni fabrikasının açılışına hazırlanıyor.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Türkiye’nin dünya devleri ile mücadele eden firması Astor Transformatör yeni fabrikasının açılışına hazırlanıyor. 200 milyon liralık yatırım planı ile yola çıkan ASTOR 100 bin metrekare alan üzerine kurulan ve devreye alınmak üzere olan yeni fabrikası ile  800 Kv 1000 MVA kapasiteli transformatör üretimine sahip olacak. 60 ülkeye transformatör ihraç eden firma yeni fabrikasının devreye girmesiyle daha geniş bir ürün satış gamına ulaşacak. Bu sayede ihracat miktarını çok daha ileri götürmeyi hedefleyen ASTOR, yeni yatırımı ile kademeli olarak 700 kişiye istihdam sağlayacak. Ayrıca yeni fabrika yatırımı ile kendi markası altında elektrik dağıtım sektörüne yönelik olarak beton köşk, orta gerilim kesici ve ayırıcı imalat ve satışına başlayacak…

Türkiye’de, transformatör üretiminde robot teknolojisini ilk kullanan firma olan Astor Transformatör şu anda 2 bin adet dağıtım transformatörü üretim kapasitesi ile Türkiye’de ilk, dünyada ise ilk 5 üretici arasında yerini alıyor. 200 milyon TL’lik bir yatırım ile devreye girecek olan fabrika sayesinde mevcut fabrika koşullarında imalat ve satışı yapılamayan 400 kV ve üstü gerilim seviyesinde transformatör üretimi ve satışı yapılabilecek. Bu sayede ASTOR markası dünyada daha fazla bilinir hale gelecek. Tam kapasite ile yıllık 24 bin adet dağıtım transformatörü üretebilen Astor, Türkiye için rekor bir üretime sahip. 

GES, RES, JES YATIRIMLARINDA KULLANILAN TRAFOLARA ASTOR İMZASI

Astor Transformatör, son yıllarda önemini arttıran Güneş Enerjisi Santralleri(GES), Rüzgar Enerjisi Santralleri (RES), Jeotermal Enerji Santralleri (JES) gibi yenilenebilir enerji kaynakları yatırımlarında kullanılan trafo satışlarında yurt içi ve yurt dışında etkin rol oynamak hedefinde. Devletin enerji bağımlılığını azaltma amaçlı politikalarının da etkisiyle yenilenebilir enerji kaynaklarından elektrik üretme çalışmalarına girdiklerini belirten Astor A.Ş Genel Müdürü Enver Geçgel: 2015 yılında çalışmalarına başladığımız ilk GES kurulumunu, 2016 Nisan ayında tamamlayarak elektrik üretimine başladık. 10,23 MWp kurulu güce sahip GES Urfa, bölgenin işletmedeki en büyük GES olarak elektrik üretimine devam ediyor. Bahsettiğimiz kendi yatırımımız GES’ler de Ar-Ge çalışmaları sonucu imalatını yaptığımız ultra düşük kayıplı trafoları kullanıyoruz. Kendimizin saha performansını takip ettiğimiz bu ürünleri müşterilerimize de sunuyoruz. 

ASTOR ORTA GERİLİM ŞALT MALZEME ÜRETİMİNDE 

Astor, yeni fabrika yatırımı ile elektromekanik imalat sektöründe önemli bir açık haline gelen beton köşk, orta gerilim kesici ve ayırıcı imalatını yapmayı hedefliyor. Prototip imalatlarını Ar-Ge çalışmaları ile tamamlandığını belirten Astor A.Ş Genel Müdürü Enver Geçgel: Elektromekanik imalat sektörü ülkemizde ve dünyada çok hızlı büyüyor. Bizde transformatör üretiminde yakaladığımız marka kalitesini beton köşk, orta gerilim ayırıcı ve kesici imalatına da aktarmaya karar verdik. Yeni fabrikamızı planlarken bu ihtiyacı göz önüne aldık. Aldığımız kararın ne kadar doğru olduğunu şimdi daha iyi anlıyoruz.  Bugün ancak 4 ay sonraya sipariş alabiliyoruz.   

KAYNAK: İnşaat&Yatırım 7598 kez okunmuştur.


ETİKETLER : Astor, ,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Astor'dan başkente 200 milyonluk yatırım
Baku Build Azerbeycan ?n?aat Fuar? 2018


 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
Veysel Yayan, MaiResidence, Ametal Asansör, Nurettin Kaldırımcı, RixosPremiumDubai, GROHE K7 , İŞ MODERN AMBARLI, DİDDK, Metraco AŞ, Star Rafineri Projesi, Guardian Clarity, PARAGON, Kadir Tike, Aziz Yeniay, Hakkâri, Türkiye Seramik Federasyonu Başkanı Zeynep Bodur Okyay, Eğitim Sen İzmir, ProDecor, Kenan ÖNALAN, Yakacık Life , Via Green, Likid Serisi, En Başarılı Gönüllülük Programı ödülü, Mehmet Gül, AyvazOnline, İder İsinda, MevlütUysal, Milko Kovachev, Emin Ercan, EDF,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.