Kar Group, 2018 yılında 180 milyon TL’lik yatırım planlıyor | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 174
Ocak 2019 Sayı 174
İnşaat&Yatırım Sayı 173
Aralık 2018 Sayı 173
İnşaat&Yatırım Sayı 172
Kasım 2018 Sayı 172
İnşaat&Yatırım Sayı 171
Ekim 2018 Sayı 171
İnşaat&Yatırım Sayı 170
Eylül 2018 Sayı 170
İnşaat&Yatırım Sayı 169
Ağustos 2018 Sayı 169
Kar Group, 2018 yılında 180 milyon TL’lik yatırım planlıyor
20 KASIM 2017, Pazartesi 15:26:20
 Kar Group, 2018 yılında 180 milyon TL’lik yatırım planlıyor
Türkiye’nin en büyük müteahhitlik firmalarının tedarikçisi konumunda bulunan Kar Group; yeni yatırımlar için kolları sıvadı. Kar Group, 2018 yılında madencilik, yapı kimyasalları ve inşaat alanında 180 milyon TL’lik yatırım yapmayı planlıyor.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Yarım asır önce Pendik’te madencilik faaliyetleriyle iş hayatına adım atan ve bugün Marmara Bölgesi’nin en büyük entegre tesisinin de sahibi olan Kar Group, atılım yılı ilan ettiği 2018’de180 milyon TL’nin üzerinde yatırım yapmayı planladıklarını açıkladı. Agregadan hazır betona, kireçten, asfalta prefabrik beton elemanlarından yapı kimyasallarına kadar geniş üretim faaliyetlerinin yanı sırayol müteahhitliği ve hafriyatçılık faaliyetlerini de yürüten Kar Group, inşaat sektöründe de büyüme kararı aldı.  Çalışmaları ve yatırım planlarıyla ilgili bilgi veren Kar Group Yönetim Kurulu Üyesi Şenol Üçüncü,Türkiye’nin en büyük müteahhitlik firmalarının tedarikçisi konumunda bulunduklarını söyledi. 

Üçüncü “Karadeniz İnşaat ve Beton Sanayi Anonim Şirketi(KİBSAŞ) olarak İstanbul Sanayi Odası’nın düzenlediği  İSO 500’ün içerisinde yer almaktayız. Çalışmalarımızı İstanbul, Kocaeli, Bursa ve Yalova’da hazır beton, agrega, asfalt, kireç, yapı kimyasalları ve prefabrik beton elemanları fabrikalarımızda ve 15 farklı bölgede faaliyetlerimizi yürütüyoruz. Şimdi bunlara ek olarak yeni yatırımlarımız da olacak. Üretimi seven bir firma olduğumuzdan sanayi yatırımlarımıza durmadan devam ediyoruz.

İnşaatta da büyüyecek

2018 yılında Elazığ'da yapı kimyasalları üretecek bir fabrikayı Elazığ Organize Sanayi Bölgesi’nin içerisine açacağız, ürettiğimiz malzemeler ile Doğu bölgelere  hizmet vermeyi hedeflediğimiz teknolojik bir fabrika olacak. Oradaki yatırımımızın tutarı20milyon TL’yi bulacak. Bursa'nın Kayapa bölgesinde çevreye duyarlı olarak hayata geçireceğimiz agrega ve beton Tesislerinin yatırım tutarının ise 40milyon TL’yi bulacağını tahmin ediyoruz. Bunun yanı bir yandan da fabrikalarımızda revizyon çalışmalarımız devam ediyor. Öte yandan; ön talep toplama aşamasında olduğumuz ve 120milyon TL’lik bir yatırım değeriyle Pendik’te hayata geçireceğimiz ‘KarYapı Edonia Garden’ projemiz var. Bu projelerin devamı gelecek, inşaatta da büyüyeceğiz.  Tüm bu yatırımların tutarının180milyon TL’yi bulacağını tahmin ediyoruz. Bunların dışında iş alanlarımızdan biri olan yol müteahhitliğinde devam eden 10’a yakın şantiyemiz ile asfalt ve beton yollar yapmaya devam ediyoruz. Kocaeli Kandıra’dan İstanbul Beykoz ilçesine kadar olan tüm ilçe ve Büyükşehir ihalelerine iştirak sağlamaya çalışıyoruz. Kendi hinterlandımız içinde hareket etmeyi seviyoruz” diye konuştu.

2017 yılını 500 milyon TL ciroyla kapatmayı planladıklarını belirten Şenol Üçüncü, 2018’de de bu rakamların yüzde 5’in üzerinde tamamlamayı hedeflediklerini söyledi. Üçüncü, yaklaşık bin kişiye istihdam sağladıklarını da sözlerine ekledi.

KAYNAK: İnşaat&Yatırım 8463 kez okunmuştur.


ETİKETLER : Kar Group, Pendik,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Kar Group, 2018 yılında 180 milyon TL’lik yatırım planlıyor
Baku Build Azerbeycan ?n?aat Fuar? 2018


 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
Garden Hill, GROHE Power&Soul® Koleksiyonu, İpek Mobilya, Malzeme, İDO, Eurasia Expo Tool, TarsusGroup, Mourinho, Estop, GökhanElgin, Fuga Mobilya, CaglayanArchitects, Tulip ve Nuvola, Kaya Palazzo Otel, Uptown İncek Konut Projesi, Sedad Hakkı Eldem, Betonart Mimarlık Yaz Okulu, Muzaffer Ergöz, Arınç, Asarlık Çayı, SAFİPORT DERİNCE, Elysium Art Şişli, Atila Yavuz, Artuğ Çetin, BeytepeBenevre, Turgut Erkeskin, Aykar Termal Evleri, Çevre Oscar, TunaEv, IDE,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.