Ofist'ten İç Mekanlarda Sıradanlığı Bozan Kurgu: Tam Pendik | İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
İnşaat & Yatırım - İnşaat Sektörünün Haber Merkezi
Haber Ara :
İnşaat&Yatırım Sayı 169
Ağustos 2018 Sayı 169
İnşaat&Yatırım Sayı 168
Temmuz 2018 Sayı 168
İnşaat&Yatırım Sayı 167
Haziran 2018 Sayı 167
İnşaat&Yatırım Sayı 166
Mayıs 2018 Sayı 166
İnşaat&Yatırım Sayı 165
Nisan 2018 Sayı 165
İnşaat&Yatırım Sayı 164
Mart 2018 Sayı 164
Ofist'ten İç Mekanlarda Sıradanlığı Bozan Kurgu: Tam Pendik
22 KASIM 2017, Carsamba 12:09:45
Ofist'ten İç Mekanlarda Sıradanlığı Bozan Kurgu: Tam Pendik
Pendik’in merkezinde SET-UP İnşaat yatırımıyla hayata geçirilen TAM Pendik projesinin satış ofisi ve örnek daire tasarımlarının yanı sıra, tüm ortak kullanım alanlarının iç mimari projeleri ve konut bloklarının cephe düzenlemeleri, İstanbul merkezli ödüllü iç mimarlık ve tasarım stüdyosu Ofist’in, bağlamları yok saymayan, çağdaş ve kullanıcı odaklı yaklaşımıyla biçimleniyor.
14 Punto 16 Punto 18 Punto 24 Punto

Ulusal ve uluslararası platformda birçok ödüllü iç mekan tasarımına imza atan İç Mimar Yasemin Arpaç ve İç Mimar Sabahattin Emir kuruculuğundaki Ofist, Pendik’in merkezinde SET-UP İnşaat yatırımıyla hayata geçirilen ve fonksiyonel detayları ve akıllı sistemleriyle ayrıcalıklı bir yaşam sunan TAM Pendik projesinin satış ofisi ve örnek daire tasarımlarının yanısıra tüm ortak kullanım alanlarının iç mekan tasarımlarına ve konut bloklarının cephe düzenlemelerine imza atıyor. 

Ele aldıkları tüm projeleri, içerisinde bulundukları zaman ve mekan çerçevesinde değerlendirip yaratıcı çözümler geliştiren ve iç mimariye ‘dekore etme’nin çok ötesinde, strüktürel ve mimari açıdan yaklaşan Ofist ekibi, Tam Pendik projesinin iç mekan ve cephe tasarımlarında aklın yolundan şaşmadan, çok daha karakterli ve özgün bir tasarım elde etmeyi hedeflemiş. 


Yeni yapılmakta olan binaların bir çoğunun ekonomik nedenlerle tasarım ve projesine fazla mesai harcanmadan, riske girmeden, denenmiş ve kabul görmüşü tekrarlayarak, alışılagelmiş renk, doku ve malzemelerle üretildiğini düşünen tasarımcılar, TAM Pendik projesinde malzeme, doku ve renkleri bilinen detay ve kombinasyonların dışında kurgulayarak farklı bir bakış açısı getiren ve artı değer üreten, özgün bir tasarıma imza atmış. 


17.000 m²’lik inşaat alanında, 2+1 ve 3+1 daire tiplerinde toplam 129 konut biriminden oluşan ve 2018 yılında tamamlanması planlanan TAM Pendik projesi, önerdiği sosyal olanaklarla kullanıcıları bireysellikten uzak bir yaşama davet ediyor. Projenin satış ofisi, örnek daireleri, daire içleri ve cephelerinin yanısıra, ortak kullanıma açık çocuk oyun alanları, spor alanı ve sinema-playstation odalarını da tasarlayan Ofist, proje kapsamında tüm birimlerde doğal malzeme kullanımına özel önem göstermiş.


KAYNAK: İnşaat&Yatırım 4489 kez okunmuştur.


ETİKETLER : Tam Pendik, Ofist,
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Ofist'ten İç Mekanlarda Sıradanlığı Bozan Kurgu: Tam Pendik


 
Lütfen haber arşiv tarihi seçiniz.
 
Azerbaycan Gayrimenkul ve Yatırım Fuarı, yalıtım, Sıraevler, Mustafa Akaydın, Aylin Olsun, EER, Bank Asya, Seden Arzu Tek, Mutfak-Banyo, İnanç Vakfı, Maltepe Aydınevler, WiloStratosPICO-Z, Ankara Konut projeleri, 9. Natural Stone Fuarı, DedemanBostancı, AvrupaBirliiği, Thomas Bauer, İBB Meclisi, Bticino, TSE Ödülü, Sarıyer Belediyesi, Ilgınİnşaat, ÇengelköyParkEvleri, Kuveyt Finansman, Petrol ve Gaz Konferansı, VarlıbaşAVM, Hayatımın Evi Projesi, Kırgızistan , The Function of Form, Muharrem Usta,
 
Anba Yayn Grubu
Her hakk sakldr.